تشدید آلودگی هوا در پنج کلانشهر، از تردد غیرضروری بپرهیزید

به گزارش کولو، سازمان هواشناسی از تشدید آلودگی هوا در شهر های تهران، کرج، اصفهان، اراک و تبریز خبر داد و توصیه کرد که همه گروه های سنی در این شهر ها از تردد غیرضروری خودداری کنند.

تشدید آلودگی هوا در پنج کلانشهر، از تردد غیرضروری بپرهیزید

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: تداوم و تشدید پایداری هوا از امروز تا یکشنبه هفته آینده (9 تا 14 دی ماه) موجب افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در شهر های تهران، کرج، اصفهان، اراک و تبریز می شود البته پتانسیل افزایش غلظت آلاینده ها به شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی و در مناطق پرتردد و در اطراف صنایع آلاینده درون شهری افزایش غلظت آلاینده ها تا شرایط بسیار ناسالم هم وجود دارد.

در این شرایط جوی سازمان هواشناسی نسبت به مدیریت به منظور کاهش تردد خودرو ها و کنترل فعالیت واحد های صنعتی و کاهش آلاینده ها، تاکید به عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می کند.

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به پایداری جو توام با سکون هوا آورده است: حاکمیت این شرایط جوی از امروز تا یکشنبه هفته آینده (9 تا 14 دی ماه) موجب افزایش غلظت و انباشت آلاینده ها در شهر های مشهد، قم و قزوین می شود و پتانسیل رشد شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم کاهش منابع آلاینده ثابت و متحرک امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد.

پرهیز از تردد های غیر ضروری به ویژه سالمندان، بچه ها و افراد با سابقه بیماری و ریوی و احتیاط در فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز از توصیه های سازمان هواشناسی به ساکنان این شرح است.

سازمان هواشناسی در هشدار زردرنگ دیگری آورده است: افزایش ارتفاع امواج بین 1 تا 1.5 متر امروز (9 دی ماه) برای مناطق شرقی و مرکزی خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان، فردا (10 دی ماه) برای تنگه هرمز، شرق خلیج فارس و شرق دریای عمان، پنج شنبه و جمعه (11 و 12 دی ماه) برای شرق دریای عمان پیش بینی می شود.

در این شرایط غرق شدن قایق های کوچک، آسیب دیدن شناور های سبک، پاره شدن تور های صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به محدودیت در تردد با شناور های سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل و احتیاط در تفریحات آبی توصیه می کند.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1419

به "تشدید آلودگی هوا در پنج کلانشهر، از تردد غیرضروری بپرهیزید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید آلودگی هوا در پنج کلانشهر، از تردد غیرضروری بپرهیزید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید