تیم های سحر هلال احمر آماده اعزام به منطقه ها زلزله زده خوی

به گزارش کولو، تیم های سحر با هدف جلوگیری از وقوع آسیب های روانی و اجتماعی و کاهش آثار زیان بار حوادث و سوانح در خدمت آسیب دیدگان هستند.

تیم های سحر هلال احمر آماده اعزام به منطقه ها زلزله زده خوی

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از آمادگی تیم های سحر جهت اعزام به منطقه ها زلزله زده شهرستان خوی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر سید علی منیری در این رابطه گفت: با وقوع زمین لرزه، چهارشنبه 28 دیماه به بزرگی 5.4 ریشتر در ساعت 13 و 38 دقیقه، تیم های سحر سازمان جوانان استان آذربایجان غربی به ویژه شهرستان خوی، آماده اعزام به منطقه ها زلزله زده هستند، تا به هموطنان آسیب دیده از حادثه زلزله خدمت رسانی کنند.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد: تیم های سحر با هدف جلوگیری از وقوع آسیب های روانی و اجتماعی و کاهش آثار زیان بار حوادث و سوانح در خدمت آسیب دیدگان هستند.

منیری ضمن اشاره به آمادگی تیم های سحر مستقر در هر شهرستان اشاره کرد: با توجه به حوادث گوناگون مانند سیل، زلزله و وقایع دیگر امدادرسانی ها در گذشته بیشتر مربوط به جراحت ها و آسیب های فیزیکی و جسمی بود، تقویت و کمک به فرایند بازتوانی روحی، روانی و اجتماعی آحاد جامعه در بروز حوادث طبیعی را از اهداف تشکیل تیم های سفیران حمایت های روانی دانست.

وی در ادامه اضافه نمود: با برگزاری اردوهای منطقه ای فرماندهان تیم های سحر و آموزش اعضای فعال به عنوان فرمانده تیم سحر شهرستان، این فرماندهان در زمینه کمک های اولیه روانشناختی و راهکارهای ایجاد اعتماد به نفس، امیدآفرینی و آرامش در مردم حادثه دیده آموزشهای لازم را دیده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر،معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان در سرانجام خاطر نشان کرد: در حال حاضر فرماندهان تیم های سحر در هر شهرستان با سازماندهی تیمی و انتقال مفاهیم و آموزه های به سایر اعضا و با نظارت مربیان استانی، آماده خدمت رسانی در حوادث و بلایای احتمالی هستند.

لازم به ذکر است که عکس خبر، مربوط به فعالیت تیم های سحر در زلزله قبلی شهرستان خوی در مهر ماه 1401 با حضور رئیس جمعیت هلال احمر است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2195

به "تیم های سحر هلال احمر آماده اعزام به منطقه ها زلزله زده خوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های سحر هلال احمر آماده اعزام به منطقه ها زلزله زده خوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید