تیک تاک به تهدید ترامپ واکنش نشان داد

به گزارش کولو، اپلیکیشن تیک تاک به اظهارات جنجالی اخیر دونالد ترامپ درخصوص ممنوع کردن فعالیت این اپلیکیشن ویدیویی تحت مالکیت چینی ها در آمریکا واکنش نشان داده و تاکید نمود، این شرکت هیچ برنامه ای برای متوقف کردن فعالیتهایش ندارد.

تیک تاک به تهدید ترامپ واکنش نشان داد

به نقل از پایگاه هیل، یک سخنگوی اپلیکیشن تیک تاک در بیانیه ای اعلام نمود، این اپلیکیشن به میلیون ها آمریکایی خدمات سرگرمی و تماس در طول دوران شیوع کروناویروس ارائه نموده و در عین حال انتقادها درخصوص اینکه مالک چینی آن اطلاعات را در اختیار پکن قرار میدهد، رد کرد.

این سخنگو اعلام نمود: داده های کاربران آمریکایی تیک تاک در داخل آمریکا ذخیره می شوند و کنترل های سفت و سختی بر دسترسی کارمندان اعمال می گردد. بزرگترین سرمایه گذاران تیک تاک از آمریکا هستند. ما متعهد به حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران بوده و به کارمان در راستای شادی بخشیدن به خانواده ها و ارائه شغل های معنادار به کسانی که در پلتفورم ما خلاقیت داشته باشند، ادامه می دهیم.

تیک تاک همچنین روز شنبه ویدیویی را از وانسا پاپاس، مدیرکل بخش آمریکا منتشر کرد که از این اپلیکیشن دفاع نموده و از شغل های ایجاد شده توسط این شرکت در آمریکا و دیگر تدابیر آن در این کشور دفاع می نماید. پاپاس در این ویدئو اظهار کرد: ما نمی خواهیم به جای دیگری برویم. ما برای بلند مدت اینجا هستیم.

این واکنش بعد از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز آدینه هشدار داد از اختیاراتش درخصوص شرایط اضطراری به منظور صدور یک فرمان اجرایی طی چند روز آینده با هدف ممنوع کردن تیک تاک و فعالیت آن در آمریکا استفاده خواهد نمود. ترامپ در سخنانی به خبرنگاران در هواپیمای ریاست جمهوری خود گفت: در ارتباط با مسئله تیک تاک ما فعالیت آنها را در آمریکا ممنوع می کنیم.

انجمن آزادی های مدنی آمریکا اعلام این تصمیم از سوی ترامپ را محکوم و عنوان نمود: ممنوع کردن تیک تاک خطری برای آزادی بیان بوده و به لحاظ تکنولوژیکی غیر عملی است.

پیشتر نیز قانونگذاران دو حزب اصلی در واشنگتن از بابت اینکه اپلیکیشن تیک تاک تحت مالکیت یک شرکت مستقر در پکن به نام بایت دنس قرار گرفته است و ممکن است این اپلیکیشن داده های کاربران را در اختیار دولت چین قرار دهد، ابراز نگرانی نموده بودند. ترامپ روز آدینه همچنین به گزارش ها درباره این که شرکت مایکروسافت در حال مذاکره برای خریدن تیک تاک از بایت دنس است واکنش نشان نموده و عنوان نمود، از چنین معامله ای حمایت نمی نماید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1163

به "تیک تاک به تهدید ترامپ واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک تاک به تهدید ترامپ واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید