حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینما و تئاتر

به گزارش کولو، خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان گفت: در راستای سیاست ها و برنامه های حمایتی دولت تدبیر و امید از مقوله فرهنگ، آماده همکاری و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینما و تئاتر هستیم.

حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینما و تئاتر

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

ارسلان زارع امروز در ملاقات رئیس و شماری از اعضای هیأت مدیره خانه سینمای کشور، هنر تئاتر و سینما را به عنوان زیباترین و تاثیرگذارترین هنرها توصیف و مطرح کرد: علم، دانش و هنر سه مولفه ای هستند که در تئاتر و سینما نهفته است و می توانند در توسعه و بالندگی کشورمان و اعتلای فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی موثر باشند.

وی با ابراز خرسندی از اینکه گیلان و رشت همانطور که در عرصه تئاتر و سینما پیشتاز است در تأسیس دفتر خانه سینما در این استان نیز جزو پیشقراولان خواهد بود، اظهار کرد: امیدوارم با راه اندازی این دفتر در گیلان، شاهد حضور چهره های ملی و رونق این بخش به طور کاربردی باشیم.

استاندار گیلان به اثربخشی برگزاری کارگاه های آموزشی در عرصه تئاتر و سینما اشاره نمود و گفت: گیلان جزو معدود استان هایی است که در هنرستان های خود هنرآموز دارد و فارغ التحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشکده هنر دانشگاه گیلان نیز از دیگر ظرفیت هاست.

وی توضیح داد: سوابق و نگاه اصیل فرهنگی و اجتماعی استان گیلان می تواند پشتوانه خوبی برای به تصویر کشیدن قابلیت های استان در سینما باشد.

زارع، اکران همزمان فیلم های سینمایی جشنواره فجر در سینماهای گیلان را نشان از پیشتازی این استان در حوزه هنر به ویژه سینما دانست و اظهار داشت: در سال های اخیر علیرغم توسعه فضای مجازی و اینترنت، هنوز پرده های سینما در جهان دارای ارزش و صندلی هنری هستند.

وی با بیان اینکه در کنار فراز و نشیب های مختلف همیشه سینما مخاطبان خود در خانواده های ایرانی را به لحاظ اثرگذاری در رفتار، منش و یادگیری دارد، گفت: پیشینه تاریخی گیلان در عرصه تئاتر و سینما باعث شده تا فرزندان استان در حوزه هنر سینما و تئاتر، با اندیشه و فکر بلند در سطح کشور حضوری قوی داشته باشند.

زارع به موقعیت ممتاز جغرافیایی گیلان به واسطه همجواری با کشورهای آسیای میانه اشاره نمود و گفت: همانگونه که در عرصه تجاری، نمایشگاه هایی مشترک با کشورهای حاشیه دریای خزر برگزار می گردد؛ به لحاظ فرهنگی نیز می توانیم با کشورهای این حوزه وارد تعاملات فرهنگی و فراوری آثار فاخر سینمایی شویم که در نهایت؛ این مهم منجر به معرفی فرهنگ والای ایران و گیلان خواهد بود.

وی به موضوع بخش خصوصی در کشورهای توسعه یافته با حمایت های دولت اشاره و اظهار داشت: با استفاده از امکانات و ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی استان، در راستای سیاست ها و برنامه های حمایتی دولت تدبیر و امید از مقوله فرهنگ، آماده همکاری و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینما و تئاتر هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات رئیس جمهوری اظهار کرد: امیدواریم شاهد گرایش فزون تر و توجه فیلم سازان به بخش آسیب های اجتماعی بوده و در این جهت به منظور کاهش آسیب های این بخش، سرگرمی ها و تفریحات حوزه سینما و فیلم را بین مردم، ترویج و برای آن، برنامه داشته باشیم.

وی گفت: تأثیر هنر بر نشاط اجتماعی بی نظیر است که می توان با ابزار و زبان هنر زمینه ساز ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین مردم شد.

در ادامه این ملاقات رئیس هیأت مدیره خانه سینمای کشور نیز با قدردانی از نگاه مثبت استاندار گیلان به مقوله فرهنگ به ویژه تئاتر و سینما گفت: باید با ابزارهای هنری امید را میان مردم زنده نگه داریم.

همایون اسعدیان راه اندازی دفتر خانه سینما در استان گیلان را گامی موثر در ایجاد ارتباط میان جوانان علاقمند به حوزه تئاتر و سینما با چهره های شاخص این عرصه عنوان و بیان نمود: سابقه و پیشینه گیلان در حوزه تئاتر و سینما و وجود مفاخر و هنرمندان برجسته از این خطه، می تواند زمینه ساز معرفی هویت بومی و منطقه ای و نیز ظرفیت های بالای این استان باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 593

به "حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینما و تئاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینما و تئاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید