حکم دادگاه ترکیه درباره فروشنده نژاد پرست صادر شد

به گزارش کولو، حکم دادگاه درباره فرد نژادپرستی که ورود ایرانی ها، سوریه ای ها و افغانستانی ها به مغازه اش را ممنوع کرده بود، صادر شد.

حکم دادگاه ترکیه درباره فروشنده نژاد پرست صادر شد

به گزارش گروه بین الملل کولو به نقل از اسپوتنیک ترکیه، سازمان حقوق بشر و برابری ترکیه (TİHEK) به فردی که در مقابل مغازه اش اطلاعیه ای با عنوان مشتری ایرانی، سوریه ای و افغانستانی حق ورود به این مغازه را ندارد، نمی تواند خرید کند، اگر وارد شود کتک خواهد خورد نصب کرده بود، اخطار داد. این اتفاق در شهر مرکز افندی در استان دنیزلی در جنوب غرب ترکیه رخ داد.

به محض بازتاب این خبر در رسانه های مجازی، دادستان دنیزلی شکایتی را علیه صاحب این مغازه به اتهام تحریک نفرت و دشمنی علیه مردم مطرح نمود. در نتیجه هیئتی از سوی سازمان حقوق بشر و برابری ترکیه به این شهر سفر کرد. این هیئت پس از بررسی موضوع، صاحب این مغازه را به دلیل نقض قانون به پرداخت هزار لیر جریمه اداری محکوم کرد. اما به دلیل ابراز پشیمانی و وضعیت اقتصادی صاحب مغازه، این حکم به اخطار کتبی تخفیف داده شد.

متن حکم صادره به این شرح است: اگر با فردی بر اساس نژاد، ملیت یا قومیتش بدون مبنای قانونی و معقول رفتار متفاوتی شود، به معنای تبعیض نژادی است. اعلام عمومی این مساله که ورود پناهندگان و مهاجران به یک فروشگاه عمومی و استفاده از خدمات عمومی ارائه شده در آن ممنوع است و تهدید شده که در صورت ورود به این مغازه در معرض خشونت قرار می گیرند، تبعیضی مستقیم بر اساس نژاد و منشأ قومی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 258

به "حکم دادگاه ترکیه درباره فروشنده نژاد پرست صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم دادگاه ترکیه درباره فروشنده نژاد پرست صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید