خبرنگاران استاندار: سند آمایش سرزمین ایلام ابلاغ شد

به گزارش کولو، ایلام - خبرنگاران - استاندار ایلام گفت: سند آمایش سرزمین بعنوان نقشه راه توسعه استان در شورای عالی آمایش کشور به تصویب رسید و ابلاغ شد.

خبرنگاران استاندار: سند آمایش سرزمین ایلام ابلاغ شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی استان ایلام گفت: طرح مطالعاتی سند آمایش سرزمین این استان در سال 96 شروع و در سال 97 به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه این سند در شورای عالی آمایش کشور به تصویب رسیده است، افزود: این سند مهم و راهبردی هم اکنون به دستگاه های اجرایی و فرمانداران ابلاغ شده است و باید نقشه راه آنان در امور پیش رو باشد.

استاندار ایلام ادامه داد: در تدوین این سند از نظر دانشگاهیان، نخبگان استان و کارشناسان استفاده شده و بالغ بر 25 جلسه در شورای برنامه ریزی و کمیته تخصصی آمایش استان برای آن منظور شده است.

نوذری با اشاره به اینکه سند آمایش سرزمین استان منطبق بر سند چشم انداز 20 ساله است، افزود: این سند 25 ساله است و در سال 1424 به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه خطوط توسعه استان در سند آمایش سرزمین ترسیم و معین شده است، گفت: برای توسعه متوازن باید تمام برنامه های توسعه ای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت استان ذیل این سند بالادستی تنظیم و اجرا گردد.

استاندار ایلام از تخصیص یک هزار میلیارد تومان از اعتبارات سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان اطلاع داد و گفت: یک هزار و 379 میلیارد تومان برای تکمیل 23 پروژه مهم در این سفر اختصاص یافت که از این میزان 738 میلیارد 532 میلیون تومان تخصیص یافت و 640 میلیارد تومان نیز سال جاری در بودجه 1400 تحقق می یابد.

نوذری تاکید نمود: همچنین در این سفر 200 میلیارد تومان نیز برای 17 پروژه جهش فراوری استان اختصاص یافت که از این میزان 83 میلیارد و 500 میلیون تومان تا به امروز ابلاغ شده است.

وی افزود: علاوه بر این 85 میلیارد تومان برای تسهیلات مسکن محرومان و 25 میلیارد تومان نیز برای تسهیلات بلاعوض نیز تخصیص یافته است.

نوذری در ادامه از عملکرد پیروز استان ایلام در جذب اعتبارات پروژه های جهش فراوری استان اطلاع داد و گفت: از یک هزار و 129 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی تخصیص یافته در کل کشور، 83 میلیارد و 500 میلیون تومان سهم استان ایلام بوده است.

وی یادآور شد: ایلام با هفت دهم درصد جمعیت کشور 7.5 درصد اعتبارات پروژه های جهش فراوری در کشور را جذب نموده و این بدان معناست که این استان توانسته بیش از 10.5 برای سهم جمعیتی خود اعتبار جذب کند.

به گزارش خبرنگاران، در این نشست طرح هادی شهر پهله و الحاق روستاهای هفت چشمه و فاطمیه به شهر ایلام تصویب شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1597

به "خبرنگاران استاندار: سند آمایش سرزمین ایلام ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: سند آمایش سرزمین ایلام ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید