رکورد فرانسه درکشته ها، مبتلایان به مرز1 میلیون و 400 هزار نزدیک شدند

به گزارش کولو، تعدا مبتلایان به کرونا در دنیا همچنان افزایش یافته و این ویروس همچنان از قربانیان خود جان می گیرد.

رکورد فرانسه درکشته ها، مبتلایان به مرز1 میلیون و 400 هزار نزدیک شدند

به گزارش کولو، برای روزهای متوالی آمریکا همچنان وخیم ترین وضع را در بین کشورهای جهان تجربه می نماید. تعداد مبتلایان از 386هزار تن گذشته است و شمار کشته شدگان از 12هزار تن عبور نموده است. طی یک روز گذشته آمریکا 1371 جان باخته داشته است. در حالی که بسیاری از مقامات ایالت های مختلف آمریکا، دولت این کشور را به دلیل تعلل در مقابله با ویروس کرونا مسئول شیوع گسترده آن می دانند ترامپ در توئیتی کوشش کرد سازمان بهداشت جهانی را مقصر این موضوع نشان دهد. به همین دلیل ترامپ در توئیترش نوشته است: سازمان بهداشت جهانی واقعا این شیوع کرونا را منفجر کرد. در حالی که به صورت گسترده از سوی آمریکا تامین اقتصادی می گردد اما هنوز چین محور است. ما به این موضوع به خوبی نگاه خواهیم کرد.خوشبختانه من توصیه آنها برای باز نگه داشتن مرزهایمان در برابر چین را رد کردم. چرا آنها به ما چنین توصیه غلطی کردند؟ به گزارش دیلی میل،سیاستمداران آمریکا نیز از دکتر تدروس آدهانوم خواستند به دنبال بحران کروناویروس و عدم شفاف سازی درباره ویروس کشنده در چین و تبعات ناشی از پنهان کاری در این باره، استعفا کند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

اسپانیا نیز مانند روز گذشته در رتبه دوم نهاده شد.با بیش از صد و چهل هزار مبتلا و بیش از 13هزار و هشتصد کشته. در 24 ساعت گذشته این کشور 556 کشته داشته است.

ایتالیا نیز با بیش از 135هزار و پانصد تن مبتلا و بیش از 17هزار صد تن کشته در رده سوم قرار گرفته است. طی یک روز گذشته این کشور 604 تن کشته داشته است.

فرانسه در رده پنجم قرار گرفته است اما تعداد کشته هایش بی سابقه بوده و ظرف یک روز 1417 مورد مرگ بر اثر کرونا داشته است. تعداد مبتلایان از 98 هزار تن عبور نموده و کشته ها در مجموع به بیش از 10 هزار و سیصد تن رسیده است.به گزارش دیلی میل همچنین ساکنان پاریس از هرگونه ورزش در خیابان منع شدند. خاطیان و افرادی که قرنطینه و سیاست منع آمد و شد غیرضروری را رعایت نکنند، 120 پوند جریمه خواهند شد.

انگلیس نیز در رده هشتم قرار گرفته است. طی روز گذشته 786 مورد مرگ بر اثر کرونا در این کشور گزارش شده است. شمار کلی مبتلایان در این کشور به بیش از 55هزار و دویست تن برسد و کشته ها نیز به نزدیک هزار و دویست تن برسد. طبق آخرین اخبار حال بوریس جانسون که در بخش مراقبت های ویژه بستری بود وخیم شده و به کما رفته است.گفته شده سطح هوشیاری جانسون در ICU پایین آمده است. خبر آنلاین نمی تواند صحت این خبر را تایید کند.

بعضی کشورها مانند روسیه و ترکیه به طور تدریجی در حال افزایش مبتلایان هستند. به طوری که ترکیه ظرف روز گذشته 76 مورد جان باخته داشته است. شمار مبتلایان این کشور به بیش از 34 هزار تن رسیده و کشته شدگان از 725 تن عبور نموده است.

روسیه نیز که بیش از 7هزار و چهارصد مبتلا دارد نیز شاهد گسترش تدرجی شیوع است. شمار کشته شدگان در این کشور از 58 تن عبور نموده است.نمودار زیر فرایند صعودی ابتلا به کرونا را نشان می دهد.

نکته جالب اینکه چین ظرف روز گذشته تا به امروز کشته ای بر اثر کرونا نداشته است. این کشور بیش از 81هزار هفتصد مبتلا و بیش از 3هزار و سیصد جان باخته دارد.

سایت ورد اُ میترز آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید که برای اطلاع از جزئیات بیشتر ایـنجـا کلیک کنید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 948

به "رکورد فرانسه درکشته ها، مبتلایان به مرز1 میلیون و 400 هزار نزدیک شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد فرانسه درکشته ها، مبتلایان به مرز1 میلیون و 400 هزار نزدیک شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید