کرونا در اروپا، از هشدار درباره تزلزل مجلس آلمان تا پیش بینی هزاران مرگ در سوئد

به گزارش کولو، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و نگرانی ها و محدودیت های زیادی را ایجاد می نماید.

کرونا در اروپا، از هشدار درباره تزلزل مجلس آلمان تا پیش بینی هزاران مرگ در سوئد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و افراد بیشتری را به کام مرگ کشانده و محدودیت های گسترده تری ایجاد می نماید.

انستیتو رابرت کخ آلمان امروز اطلاع داد که موارد ابتلا به کرونا در آلمان در 24 ساعت گذشته 6082 مورد افزایش پیدا نموده و به 85.778 نفر رسیده است.

ادامه فرایند پذیرش بیماران کرونایی فرانسه در آلمان

خبرهای کرونایی همچنین حاکی از آن است که فرایند پذیرش بیماران کرونایی از پاریس در آلمان همچنان ادامه دارد. به همین دلیل ایالت بایرن آلمان 10 بیمار سخت کرونایی را برای معالجه از پاریس می پذیرد.

وزارت امور خارجه آلمان هم اعلام نموده است که همچنان حدود 40 هزار تبعه آلمانی در خارج هستند. بیشتر این شهفرایندان در کشورهای آفریقای جنوبی، نیوزیلند و پرو هستند. بر اساس اطلاعات وزارت امور خارجه آلمان در دو هفته و نیم گذشته تقریبا 200 هزار نفر از شهفرایندان آلمانی از خارج به کشور بازگردانده شده اند.

حرکت قطارهای باری از چین به آلمان از سر گرفته می شود

با توجه به اینکه فراوری در چین بعد از کاهش چشمگیر شیوع کرونا به روال عادی باز می شود دوباره قطارهای باربری بیشتری از این کشور به آلمان می آیند.

هشدار درباره خطر کرونا برای شایستگی عمل مجلس آلمان

وولفگانگ شایبله، رئیس مجلس آلمان هم درباره شایستگی عمل این نهاد مهم اروپایی در دوران بحران کرونا ابراز نگرانی نموده است. به نوشته رسانه های آلمانی شایبله به رهبران گروه های مجلسی نامه نوشته تا درباره امکان برگزاری جلسات مجازی و یا ایجاد یک مجلس اضطراری کوچک صحبت نمایند.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیگ های دنیا هم در سخنانی از همه دنیایان خواسته در بحران کرونا ایمان خود را از دست ندهند و به یکدیگر آرامش بدهند.

افزایش محدودیت های ضد کرونایی در ترکیه

در ترکیه هم به دلیل شیوع ویروس کرونا قرنطینه برای جوانان زیر 20 سال تصویب شده است. رئیس جمهور ترکیه روز گذشته اظهار داشت دیگر افراد زیر 20 سال اجازه ندارند محل سکونت خود را ترک نمایند. پیش از این این قرنطینه در ترکیه برای افراد بالای 65 سال و افراد دارای بیماری های مزمن مقرر شده بود. علاوه بر این برای 31 شهر در ترکیه از جمله استانبول و آنکارا برای 2 هفته آینده ورود و خروج با وسایل نقلیه ممنوع است. همچنین بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از روز شنبه استفاده از ماسک در مغازه ها و بازارها برای شهفرایندان ترکیه الزامی است.

اتریش هم در بحران کرونا قوانین حمایتی برای مستاجران را مد نظر قرار می دهد.

وزیر دارایی یونان هم به دلیل اقدامات ضد کرونایی کاهش رشد مالی 3 تا 4 درصدی را در امسال میلادی پیش بینی نموده است.

تمدید شرایط اضطراری در بلغارستان

کشور بلغارستان هم شرایط اضطراری را تا 13 آوریل (25 فروردین) تمدید کرد. در این کشور تا به حال 485 نفر به کرونا مبتلا شده و 14 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به دلیل تهدید شیوع کرونا در اقامتگاه های پناهندگان در یونان بعضی از پناهجویان از اردوگاه پر ازدحام جزیره لسبوس خارج می شوند.

پیش بینی هزاران مرگ کرونایی در سوئد

رئیس جمهور سوئد هم با توجه به شیوع گسترده کرونا انتظار هزاران قربانی کرونایی را در کشورش دارد. در کشور سوئد تا به حال حدود 333 نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

افزایش خشونت خانگی در شهرهای آلمان در دوران بحران کرونا

وزیر خانواده آلمان هم بخصوص درباره خطر افزایش خشونت خانگی در دوران بحران کرونا در شهرها هشدار داده است. وی در روستاها که امکان بیرون رفتن بیشتر بوده و محل سکونت عظیم تر است این نگرانی ها و خطرها را کم تر می بیند. به گفته وی آمارها نشان می دهدد که خشونت خانگی در برلین هفته گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

آمارهای رسمی نشان می دهد که کرونا در کشورهای مهم اروپایی همچنان گسترش می یابد.

فرایند صعودی مبتلایان و قربانیان کرونا در کشورهای مهم اروپایی

در اسپانیا که چند روزی است به کانون شیوع کرونا دراین اتحادیه تبدیل شده است تا به حال 124736 نفر به کرونا مبتلا شده و 11744 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 119827 نفر به کرونا مبتلا شده و 14681 نفر هم در اثرابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آلمان هم 91159 ابتلا به کرونا را گزارش داده و 1275 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم بر اساس آمارها تا به حال 82165 نفر به این بیماری مبتلا شده و 6507 نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 918

به "کرونا در اروپا، از هشدار درباره تزلزل مجلس آلمان تا پیش بینی هزاران مرگ در سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از هشدار درباره تزلزل مجلس آلمان تا پیش بینی هزاران مرگ در سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید