شفر: تساوی بدون گل برای ما شبیه باخت است، کلید گلزنی را به دست نیاوردیم، فشار روی السدی ها بیشتر از ماست

به گزارش کولو، سرمربی تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که تساوی در بازی خانگی مقابل فولاد خوزستان برای این تیم به مانند باخت است.

شفر: تساوی بدون گل برای ما شبیه باخت است، کلید گلزنی را به دست نیاوردیم، فشار روی السدی ها بیشتر از ماست

به گزارش خبرنگار ورزشی کولو، وینفرد شفر پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل فولاد خوزستان گفت: نتیجه تساوی صفر - صفر شبیه به این است که ما بازی را باخته ایم. در نیمه اول ما آن طور که باید خوب و محکم برای رساندن پاس به بازیکنان مان بازی نکردیم. بیشتر توپ را پشت محوطه جریمه حریف می چرخاندیم. ما پاس های زیادی می دادیم و این نکته خوبی است، اما اصل کار رساندن توپ و ارسال آن به داخل محوطه جریمه به مهاجمان مان بود. تعیین بود هر چقدر که از بازی می گذشت، دقیقه به دقیقه بازیکنان عصبی تر می شدند. در نیمه اول هم در یک صحنه تعیین، معلوم نشد که توپ به دست بازیکن حریف برخورد کرد هند بود یا نبود، اما به نظرم ما کلید گلزنی در این بازی را به دست نیاوردیم.

وی ادامه داد: ارسال های خوبی داشتیم، اما موردی که در ارسال خوب وجود دارد، این است که مهاجم ما در ارسال ها باید به تیر یک می رفت تا توپ را قطع کند. در نیمه دوم هم این طور بود و ما توپ های زیادی از چپ و راست ارسال کردیم، اما زمانی که مهاجم از عقب خود را به تیر یک نمی رساند، شما نمی توانید موقعیت جدی به دست بیاورید. مرتضی تبریزی هم موقعیت های خوبی به دست آورد، اما این فوتبال است. شاید اگر چیپ می زد توپ او گل می شد، اما او ضربه اش را زمینی زد و گل نشد. در 70 دقیقه از بازی ایراد ما این بود که روی دفاع حریف فشاری وارد نمی کردیم. ما توپ را در اختیار داشتیم، از دست می دادیم، دوباره فشار می آوردیم و توپ را می گرفتیم، اما در پاس آخر یا فشار روی دفاع حریف آن طور که باید موفق نبودیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: زمانی که تیم حریف با 10 نفر در محوطه جریمه خودش دفاع می نماید، ما باید از پشت محوطه جریمه شوت بزنیم. ما یک یا دو بار این کار را انجام دادیم که یک بار فرشید اسماعیلی و بار دیگر الحاجی گرو این کار را کردند. ما باید یاد بگیریم و باید بیشتر تمرین کنیم، همیشه باید پاس خوب، حرکت و فوتبال یک ضرب و دو ضرب را بیشتر تمرین کنیم. فکر می کنم می توانیم دوباره به اهدافی که داشتیم، برگردیم. شاید تیم ما به لحاظ ذهنی از این مساوی خسته باشد، اما باید خودمان را برای بازی با السد آماده کنیم. السد تیمی نیست که عقب بنشیند و دفاع کند. آنها فوتبال خوبی انجام می دهد آنهم با بازیکنان خوبی که در این تیم هستند. تعیین است اکنون السد تیمی است که با نتایج این فصلش، صحبت زیادی درباره آن بیان می گردد و فکر می کنم به همین دلیل فشار روی السدی ها بیشتر باشد تا اینکه روی ما فشاری وجود داشته باشد.

شفر با بیان این جمله که ما در دو بازی آخرمان شانس گلزنی داشتیم، توضیح داد: در نیمه اول بازی قبلی خیلی موقعیت نبود، اما در نیمه دوم چند شانس خوب داشتیم. امروز هم شانس ما زیاد بود و فکر می کنم فقط یک موقعیت روی دروازه مهدی رحمتی آمد، اما ما موقعیت هایی داشتیم که باید بیشتر دقت کنیم و بازیکنی که صاحب توپ است باید محکم تر به توپ ضربه بزند. باید این گونه فکر کند که توپ رسیده به او تنها موقعیت تیم برای گلزنی است و باید محکم تر به توپ ضربه بزند. ایراد ما این بود که توپ های زیادی از چپ و راست روی دروازه ارسال می کردیم، اما مهاجمان ما به خوبی نمی توانستند توپ را در خط دفاعی حریف قطع نمایند.

وی یادآور شد: دیروز گفتم. هفته گذشته هم گفتم، 11 بازیکن ما که در زمین می روند، باید 11 بازیکنی باشند که بدانند هم تیمی آنها چطور بازی می نمایند. ما باید فرمانده خودمان را در زمین بشناسیم. اکنون که چهار پنج بازیکن ما نسبت به فصل گذشته رفته اند، داریوش شجاعیان را در اختیار نداریم و... سخت است که مانند گذشته بتوانیم عمل کنیم. ایراد ما این است که بازیکنان مان درون زمین نمی توانند بازی هم تیمی های خود را بشناسند و باید به آنها فرصت بدهیم. از هواداران مان هم باید تشکر کنم که به خوبی از ما حمایت کردند و می دانند که تیم شان در چه شرایطی به کمک احتیاج دارد و در این بازی هم یار دوازدهم ما بودند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه توضیحی در خصوص بازیکنان میانی تیمش ارائه کرد و گفت: علی کریمی زمان گرم کردن یک مقدار از ناحیه مچ پا دچار مشکل شد و درد داشت. به همین دلیل او را زودتر تعویض کردیم تا مشکلی برای بازی با السد نداشته باشد. فکر می کنم طارق همام هم به اعتمادبه نفس بیشتری احتیاج دارد. او یک مقدار عصبی بود و فکر می کنم اگر اعتمادبه نفس لازم را کسب کند، می تواند بیشتر به تیم ما کمک کند.

شفر در پاسخ به تنها سؤال کولو در نشست خبری مبنی بر اینکه آیا در این بازی فولاد را بررسی نموده بودند یا با بررسی تیم السد به میدان آمده بودند تا برای بازی حساس در لیگ قهرمانان آسیا آماده شوند، گفت: ما به بازی با السد فکر نمی کردیم و فقط به بازی با فولاد فکر می کردیم. ما به همه تیم ها احترام می گذاریم، نه فقط حریف مان در لیگ قهرمانان آسیا. می دانستیم که حریف امروزمان عقب زمین جمع می گردد، اما کار تئوری و عملی یکی نیست. من روی تخته می توانم پنج پاس بکشم که به مهاجمان ما برسد، اما در عمل این گونه نیست. شاید شما ندانید، اما ما در سطح حرفه ای در همه زمینه ها از جمله بدنسازی، بررسی و تاکتیک کار می کنیم. اگر توانسته بودیم در این بازی فقط گل بزنیم، شما این سؤال را از من نمی پرسیدید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 18

به "شفر: تساوی بدون گل برای ما شبیه باخت است، کلید گلزنی را به دست نیاوردیم، فشار روی السدی ها بیشتر از ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: تساوی بدون گل برای ما شبیه باخت است، کلید گلزنی را به دست نیاوردیم، فشار روی السدی ها بیشتر از ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید