شکایت از مرد همسایه به دلیل قطع شدن دست فرزند

به گزارش کولو، مردی که مدعی است پسر نوجوانش به دلیل تهدید های مرد همسایه دستش را از دست داده شکایت و درخواست رسیدگی کرد.

شکایت از مرد همسایه به دلیل قطع شدن دست فرزند

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از شرق، در آخرین روز های سال گذشته مردی با مراجعه به مأموران پلیس گفت پسرش به دلیل رفتاری که یکی از همسایه ها نموده، دستش را از دست داده است.

این مرد گفت: پسرم به نام نریمان ترقه در دستش بود. مرد همسایه او را دنبال کرد و باعث شد پسرم زمین بخورد و ترقه در دستش منفجر گردد. او دستش را از دست داده و من از مرد همسایه شکایت دارم.

با توجه به این شکایت، مرد متهم احضار شد. او مدعی شد کاری با پسر نوجوان نداشته و گفته های پدر این بچه اشتباه است.

به این ترتیب مأموران تحقیقات گسترده ای را برای معین شدن واقعیت شروع کردند و متوجه شدند مرد متهم با پسربچه درگیری لفظی داشته و برای چند لحظه هم او را دنبال نموده که در این حین نریمان زمین خورده و مواد منفجره در دستش منفجر و باعث آسیب به دستش شده است.

مأموران دوستان این بچه را هم مورد بازپرسی قرار دادند. آن ها گفتند: ما داشتیم با هم بازی می کردیم که این رخ داد. وقتی ترقه انداختیم مرد همسایه اعتراض کرد و گفت چرا سروصدا می کنید. او ما را دنبال کرد. ما هم ترسیده بودیم. در این حین نریمان که ترقه دستش بود زمین خورد و ترقه در دستش منفجر شد.

هنگامی که نریمان خودش مورد بازپرسی نهاده شد، گفت: وقتی مرد همسایه به من اعتراض کرد، خیلی ترسیدم. او فریاد می زد و به سمت ما هجوم آورد. می خواست من را بزند که فرار کردم، اما او دست بردار نبود و دنبالم می دوید. من خیلی ترسیده بودم، متوجه نشدم جلوی پایم مانع است، به زمین افتادم و ترقه در دستم ترکید.

به این ترتیب مرد متهم یک بار دیگر مورد بازپرسی نهاده شد. او این بار ادعای دیگری را عنوان کرد و گفت: من قصدی برای اذیت کردن بچه ها نداشتم. آن ها چندین روز بود که در محل سروصدای زیادی ایجاد می کردند. شرایط را برای ما آزاردهنده نموده بودند. من خیلی کلافه شدم و با ناراحتی بیرون رفتم. وقتی دیدم سن بچه ها کم است، سعی کردم با آرامش با آن ها حرف بزنم. شرح دادم ترقه عادی آن قدر صدا نمی دهد. بگویید این ترقه ها را از کجا خریده اید. فکر می کردم خبر ندارند ترقه ها غیراستاندارد است. یکی از بچه ها گفت ترقه ها را خودمان درست کردیم. داشتم با نریمان حرف می زدم و شرح می دادم که این ترقه را نباید استفاده کنی که یکباره فرار کرد. من اصلا متوجه نشدم ترقه در دستش است. او ترقه را مخفی نموده بود. اگر می دیدم ترقه دارد اصلا با او وارد بحث نمی شدم یا اینکه ترقه را می گرفتم. او فرار کرد و من هم دنبالش نرفتم. پسربچه فکر می کرد من دنبالش هستم. داشتم به سمت خانه می رفتم که یک دفعه صدای مهیبی آمد و بعد متوجه شدم در دست نریمان ترقه بوده است.

این متهم گفت: من در آسیبی که به این پسر رسید هیچ نقشی نداشتم. نه ترقه به او دادم و نه اصلا متوجه شدم که در دستش ترقه هست. دنبالش هم نکردم. این شکایت واهی است و من درخواست برائت دارم. شاکی باید خودش مراقب پسرش می بود که ترقه دست ساز در دستش نگه ندارد و منفجر نگردد. اینکه این بچه ترقه دست ساز داشت، بار اول نبود؛ چندین روز بود که این بچه در خیابان ترقه بازی و برای همه ایجاد مزاحمت می کرد. به جز مزاحمت هایی که درست می کرد، خودش و بچه های دیگر را هم به خطر می انداخت.

با وجود شرحات متهم، پدر نریمان از شکایتش دست برنداشت و خواهان پرداخت خسارت و دیه شد. او گفت: پسر من ترقه دست ساز داشته و متهم هم این را می دانسته و بچه من را دنبال نموده است. هرچند می گویند بچه خودش به زمین افتاده، ولی من مطمئن هستم این مرد پسرم را به زمین زده است. وقتی ترقه در دست پسرم ترکید ما او را به بیمارستان بردیم. پزشکان کوشش زیادی کردند که پسرم را نجات دهند. استخوان های دستش خرد و عضله ها و عصب هایش کلا کنده شده بود. به ما گفتند دست بچه باید قطع گردد. من قبول نکردم. گفتم پسرم را نجات دهید. گفتند راهی نیست دست بچه باید قطع گردد. من دربه در بیمارستان ها و دکتر ها شدم تا یک دکتر قبول کرد دست بچه را نگه دارد؛ البته او هم گفت ممکن است بتواند دست را فقط نگه دارد، اما نمی تواند کاری کند که دست کار کند. دکتر دست بچه را نگه داشت و عصب ها را وصل کرد.

این مرد در ادامه شکایت خود گفت: هرچند بچه ام در ظاهر فلج نیست، اما دستش دیگر کار نمی نماید؛ عضلات دست او قطع شده و فقط یکی، دو عضله برای حرکت کردن خیلی معمولی کار می نماید. پسرم دیگر نمی تواند دستش را حرکت بدهد و عملا دستش کارایی ندارد. پسر من فقط 14 سال دارد. با عصبانیت این مرد حرکت دستش به طور کامل از دست رفته و آینده اش را از دست داده است. من درخواست خسارت و مجازات این مرد را دارم.

به این ترتیب برای مرد متهم قرار قانونی صادر شد. او که همچنان مدعی بود کاری ننموده است به قرار صادرشده اعتراض کرد، اما این اعتراض رد شد و با توجه به درخواست پدر پسر نوجوان کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم به زودی در دادگاه محاکمه می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1568

به "شکایت از مرد همسایه به دلیل قطع شدن دست فرزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت از مرد همسایه به دلیل قطع شدن دست فرزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید