طرح تشکیل استان جدید مورد تایید دولت نبوده و قابلیت اجرایی ندارد

به گزارش کولو، خبرنگاران/مرکزی استاندار استان مرکزی گفت: طرح تشکیل استان جدید تهران جنوبی مورد تائید دولت نبوده و قابلیت اجرایی ندارد.

طرح تشکیل استان جدید مورد تایید دولت نبوده و قابلیت اجرایی ندارد

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

سیدعلی آقازاده در گفت و گو با خبرنگاران درخصوص طرح تشکیل استان تهران جنوبی که در مجلس مطرح در فضای مجازی منتشر شده و گفته می گردد که اینکار جدا شدن سه شهرستان استان مرکزی را بدنبال خواهد داشت، اظهار کرد: طرح تشکیل استان های جدید و الحاق و انتزاع شهرستان ها از استان های مختلف موضوع جدیدی نیست و هر از چندگاهی از سوی نمایندگان مجلس مطرح می گردد در حالیکه هیچکدام از این طرح ها مورد تائید دولت نیست.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه طرح ها هیچگاه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح نمی گردد، اعلام کرد: این طرح ها ابتدا باید در کمیسیون امور شوراها مطرح شوند که البته خیلی از این طرح ها این فرآیند را طی ننموده و در همان ابتدا به ساکن منتفی می شوند.

استاندار استان مرکزی با تاکید بر اینکه هیچکدام از طرح هایی که با موضوع تشکیل استان جدید در کشور مطرح می گردد کارشناسی شده نیست، اظهار کرد: برابر قانون، طرح های تقسیمات کشوری حتما باید از سوی دولت به مجلس تقدیم گردد و نمایندگان نمی توانند طرح تشکیل استان جدید را در صحن علنی مجلس مطرح نمایند.

وی با اشاره به طرح تشکیل استان هایی نظیر اصفهان جنوبی، تهران جنوبی و ... گفت: این طرح ها هیچکدام جنبه کارشناسی نداشته و اصلا قابلیت طرح و بحث ندارد و دولت اجرای چنین طرح هایی را به دلیل عدم انجام کار کارشناسی به صلاح نمی داند و به هیچ وجه موافق مطرح شدن آن نیست.

وی توضیح داد: در حال حاضر هرگونه تقسیمات کشوری مورد تائید و نظر دولت نیست و طرح های تقسیمات کشوری حتما باید مراحل کارشناسی را طی نموده و طبق قانون از جهت دولت به مجلس تقدیم گردد و رسانه ای شدن طرح هایی که هیچ مبنا و پایه کارشناسی ندارد به صلاح کشور نیست.

استاندار استان مرکزی گفت: طرح هایی که از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح می گردد از نظر دولت و وزارت کارشناسی شده نیست و به هیچ وجه قابلیت اجرایی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگاران، براساس خبری که روز گذشته منتشر شد، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی روز گذشته مجلس، طرح تشکیل استان تهران جنوبی را به صورت عادی اعلام وصول کرد.

براساس آنچه بدنبال این خبر در فضای مجازی منتشر شد، عنوان شده بود که تهران جنوبی متشکل از شهرستان های رباط کریم، بهارستان، ساوه، زرندیه، تفرش و اسلامشهر است که به مرکزیت شهر پرند تاسیس می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 613

به "طرح تشکیل استان جدید مورد تایید دولت نبوده و قابلیت اجرایی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تشکیل استان جدید مورد تایید دولت نبوده و قابلیت اجرایی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید