عوارض جدی لباس تاناکورا و دست دوم برای سلامت

به گزارش کولو، نمناک/همه ما بارها و بارها شاهد این صحنه بوده ایم که در بیشتر بازارها، فروشندگانی لباس دست دوم معامله می نمایند و افراد زیادی نیز طالب خرید آن ها هستند. مبادله لباس های دست دوم در بعضی از کشور ها به قدری گسترده است که هرگز نمی توانید آن را باور کنید. افرادی که لباس های شیک و با کیفیت می خواهند اما نمی توانند به دلیل قیمت بالا آن را خریداری نمایند، روی به خرید لباس های دست دوم می آورند.

عوارض جدی لباس تاناکورا و دست دوم برای سلامت

یکی دیگر از عواملی که باعث استقبال بعضی افراد از این فروشگاه ها می گردد، علاقه به پوشیدن لباس هایی با برند خارجی است. این عده که توانایی خرید لباس های برند خارجی نو را ندارند پوشاک مورد احتیاج خود را از فروشگاه های تاناکورا می خرند.

ریشه کلمه تاناکورا

شاید برایتان سوال ایجاد گردد که کلمه تاناکورا به چه معناست و از کجا نشات می گیرد؛ سال ها پیش در سریال ژاپنی به نام سال های دور از خانه شخصیت اصلی این سریال شخصی به نام اوشین تاناکورا بود.

که اسم فروشگاه های لباس دست دوم را از نام فامیل او گرفته اند که با توجه به سطح معیشتی اقشار متوسط و پایین جامعه لباس های دست دوم در آن جا به فروش می رسد.

در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک روی صحبت ما با رکود مالی و خرید لباس دوم نیست چرا که می خواهیم مفصلا به خطرات سلامتی و بهداشتی مرتبط با پوشیدن این لباس ها بپردازیم.

خطرات و عوارض پوشیدن لباس دست دوم

یکی از مسائل مطرح در خصوص استفاده از پوشاک دست دوم رعایت موارد بهداشتی است. بسیاری از بیماری ها؛ به ویژه بیماری های مقاربتی به وسیله مایعات بدن (خون، عرق، ادرار، ترشحات واژن و . . .) منتقل می شوند و ارگانیسم های مسبب بسیاری از این بیماری ها در لباس افراد مبتلا به جا می ماند و در درز ها و پرز لباس مخفی می شوند.

عفونت هایی مانند:

کاندیدیازیس واژن و پوستی

گال (نوعی بیماری عفونی پوست که توسط کنه ها ایجاد می گردد و می تواند تا 4 روز زنده بماند)

کرم حلقوی

شپش بدن (این شپش می تواند تا 5 روز زنده بماند و از خون تغذیه می نماید، معمولا در نواحی موهای ضخیم عانه، ابرو و ریش زندگی می نماید و انتقال آن به وسیله روابط زناشویی و فرد به فرد است)

شپش سر (ارتباط نزدیک سر آلوده به سر فرد سالم مهم ترین راه انتقال این شپش است. شانه سر، کلاه و روسری عوامل خطرناک محسوب می شوند. این موجود زنده خارج از بدن انسان می تواند تا 1-2 روز زنده بماند)

آبله مرغان

ساس (در مبلمان و البسه افراد آلوده زندگی می نماید و از خون فرد تغذیه می نماید. او می تواند حتی بیشتر از یک سال خارج از بدن انسان زندگی کند.)

سوزاک

تینه آ (این عفونت قارچی پوست است که می تواند از پوست آلوده به فرد منتقل گردد.)

سفلیس

هپاتیت(انواع A-B-C-D-G) به وسیله لباس های تاناکورا قابل انتقال است.

هشدارها و نکات مهم درباره لباس های تاناکورا

اگر لباسی قبلا به درستی شسته نشده باشد، ضدعفونی، جوشانده و اتو نکرده باشند خطر ابتلا حتی بیشتر نیز می گردد. جنس بعضی از لباس ها حتی بدتر است زیرا قابلیت اتو شدن نیز ندارند.

قارچ های پوستی باعث ایجاد ضایعه های پوستی و قرمزی می گردد که خارش دارند و این قارچ ها تا مدت ها در لباس می مانند.

شستشوی منظم با مواد شوینده برای خلاص شدن از شر بعضی از این باکتری ها و تخم های موجودات انگلی که به طور طبیعی برای مقاومت در برابر شرایط سخت باقی می مانند، ممکن است کافی نباشد و به همین دلیل گاهی ضروری است به آن ها حرارت داد و اتویشان کرد.

لباس های زیر که در تماس مستقیم با بدن هستند بیشتر موجب انتقال بیماری شده و ممکن است شرایط زمینه ای تان را تشدید نمایند.

کفش های دست دوم نیز برای استفاده مناسب نیستند زیرا برای پیشگیری از انتقال بیماری های انگلی، قارچی و ویروسی حتما باید در دمای بالای 70 درجه شست و شو داده شده و حتما هم اتو شوند که چنین روش هایی برای کفش ممکن نیست.

اگر این لباس ها را خریداری می کنید اطمینان حاصل کنید که از مواد ضدعفونی نماینده برای ضدعفونی کردن آن ها استفاده شده است. آن ها را در معرض آفتاب قرار داده و قبل از استفاده اتو کنید. به طور کلی ضروری است تا حد ممکن از خریدن لباس های تاناکورا دوری کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1465

به "عوارض جدی لباس تاناکورا و دست دوم برای سلامت" امتیاز دهید

1 کاربر به "عوارض جدی لباس تاناکورا و دست دوم برای سلامت" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض جدی لباس تاناکورا و دست دوم برای سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید