عکس ، این جانور هیچ جوره نمی میرد؛ کشف گونه ای تازه از خرس آبی دانشمندان را شگفت زده کرد

به گزارش کولو، تاردیگرادها (خرس آبی) حیوانات کوچک و فوق العاده سختی هستند که می توانند طیف گسترده ای از خطرات را تحمل کنند.

عکس ، این جانور هیچ جوره نمی میرد؛ کشف گونه ای تازه از خرس آبی دانشمندان را شگفت زده کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، تاردیگرادها با زیستگاه های خاصی در سراسر زمین، از کوه ها گرفته تا اقیانوس ها و صفحات یخی سازگار شده اند؛ انعطاف پذیری آنها همچنین می تواند به آنها کمک کند تا از ماجراجویی های تصادفی فراتر از ایمنی زیستگاه های بومی خود زنده بمانند، که می تواند به فرصت هایی منجر شود.

در یک مطالعه ای که اخیرا صورت گرفته است، محققان نمونه تازهی از تنوع زیستی دیرگرم - گونه ای که قبلاً ناشناخته برای تپه های ماسه ای سازگار شده بود - را نشان می دهند و شواهد تازهی ارائه می کنند که نشان می دهد برخی از تاردیرگرادها زیستگاه هایی را با استعمار و سواری گرفتن در داخل حلزون ها پیدا کردند.

تاردیگرید تازه کشف شده از پارک ملی Rokua در منطقه Ostrobothnia شمالی فنلاند می آید، جایی که محققان آن را روی گلسنگ و خزه در یک جنگل تلماسه ای یافتند.

چشم انداز روکوآ از طریق یخچال ها و باد شکل گرفته است و تپه های شنی از دیگر ویژگی های این منطقه است؛ این منطقه همچنین خانه یک جنگل تپه های داخلی غنی از گلسنگ است، زیستگاهی که از طریق فعالیت های انسانی تهدید می شود.

تیمی از دانشمندان به سرپرستی ماتئو وکی، زیست شناس دانشگاه جیواسکیلا، از روکوا بازدید کردند تا خزه، گلسنگ، خاک برگ و ریشه های علف را از روی ماسه جمع آوری کنند.

آنها نه تنها تاردیگرادها را پیدا کردند، بلکه گونه تازهی را پیدا کردند. این تنها پنجمین عضو شناخته شده از مجموعه Macrobiotus pseudohufelandi است، گروه کوچکی از تاردیگرادها با سازگاری هایی مانند پاها و پنجه های کوچک شده برای زندگی در زیر زمین.

محققان این گونه را Macrobiotus naginae نامیدند که اشاره ای به ناگینی، یک شخصیت مار از کتاب های هری پاتر است.

محققان خاطرنشان می کنند که مانند بسکمک از حیوانات زیرزمینی، این تاردیگرادها ممکن است اندام های کوچک تری را برای شکل ساده تری برای خزیدن در خاک یا ماسه تکامل کرده باشند.

و در حالی که همه تاردیگرادها به آب نیاز دارند، آنها همچنین دارای یک قدرت فوق العاده برای زنده ماندن در دوره های خشک طولانی هستند که می تواند در محیط های خشک تر مفید باشد.

تاردیگرادها آب را از بدن خود بیرون می ریزند و به یک لکه خشک و تقریباً تخریب ناپذیر به نام تون تبدیل می شوند. در این حالت معلق، تاردیگراد می تواند سال ها یا دهه ها زنده بماند، سپس به طور ناگهانی در حضور آب زنده شود.

حالت تون می تواند تاردیگرادها را در برابر طیف وسیعی از خطرات دیگر نیز محافظت کند، از جمله دمای شدید، فشار بالا، کمبود اکسیژن، بمباران اشعه ایکس، شلیک از تفنگ، و قرار گرفتن در معرض خلاء فضا.

این توانایی ممکن است به تاردیگرادها کمک کند تا دوره های خشکی را در زیستگاه خود تحمل کنند، یا می تواند به آنها کمک کند تا مکان های تازه را با محافظت از آنها در قلمروی غیرقابل پذیرش، در صورتی که باد آنها را با خود برد، مستعمره کنند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 آبان 1401 بروزرسانی: 28 آبان 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2165

به "عکس ، این جانور هیچ جوره نمی میرد؛ کشف گونه ای تازه از خرس آبی دانشمندان را شگفت زده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، این جانور هیچ جوره نمی میرد؛ کشف گونه ای تازه از خرس آبی دانشمندان را شگفت زده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید