لغو پرواز شرکت هواپیمای آمریکایی برای چهارمین روز متوالی، سرگردانی مسافران

به گزارش کولو، لغو بیش از 2000 پرواز یک شرکت معروف هواپیمایی در آمریکا برای چهارمین روز متوالی باعث سرگردانی مسافران شده است.

لغو پرواز شرکت هواپیمای آمریکایی برای چهارمین روز متوالی، سرگردانی مسافران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز روز دوشنبه بیش از 350 پرواز را لغو کرد تا چهارمین روز اخلال در پرواز به دلیل کمبود نیروی کار را تجربه کند.

پایگاه فلایت اور که فعالیت شرکت های هواپیمایی را رصد می کند گزارش داده امریکن ایرلاینز روز یکشنبه هم بیش از یک سوم برنامه های پروازی خود که بالغ بر 1000 پرواز را شامل می شد لغو کرده بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس یکشنبه گزارش داده بود لغو نزدیک به دو سوم از موارد پروازهای انجام نشده در روز یکشنبه به دلیل عدم حضور مهمانداران بوده است. یک سوم باقی لغو ها به دلیل کمبود خلبان بوده است.

پایگاه خبری نیوزویک نوشته بسیاری از مهمانداران هواپیما گفته اند سقف ساعات کاری مجاز آنها در ماه اکتبر به دلیل فرا رسیدن روزهای پایانی ماه پر شده بود. به همین دلیل بسیاری از پروازها بدون خدمه پرواز مانده بودند.

شرکت امریکن ایرلاینز در زمان اوج گرفتن شیوع کرونا همانند بسیاری از دیگر شرکت های هواپیمایی از کارکنانش خواسته بود کارشان را ترک کرده و از مزایای بیکاری به دلیل کرونا استفاده کنند. اما در سال جاری میلادی، شرکت های خدمات هوایی کارشان را سریعتر از حدانتظار آغاز کردند و به همین دلیل شرکت های هواپیمایی با کمبود نیروی کار روبرو شدند.

وبگاه شبکه خبری ان بی سی به سرگرانی مسافران در نتیجه لغو پراوزهای این شرکت اشاره کرده و تصریح کرده امریکن از جمعه تا کنون بیش از 2000 پرواز را لغو کرد.

این پایگاه خبری نوشته شرکت امریکن ایرلاینز تا ساعت 13:30 به وقت محلی در روز دوشنبه 376 پرواز که معادل 13 درصد از پروازهای این شرکت در این روز بوده را لعو کرده است. 375 پرواز دیگر هم به تأخیر افتاده اند.

یک مسافر به این شبکه گفت: به ما می گویند یک پرواز دیگر انتخاب کنید در حالی هیچ پرواز دیگری ندارند. من باید دوشنبه سر کار باشم. یک بچه 9 ساله در خانه دارم.

شرکت امریکن ایرلاینز در بیانیه ای کمبود نیروی کار و مسائل جوی را دلیل لغو پروازها اعلام کرده است.

ماه پیش هم گزارش شد شرکت هواپیمایی ساوث وست ایرلاینز بیش از 2 هزار پرواز را لغو کرده و برنامه های سفر ده ها هزار مسافر را با مشکل روبرو کرده است. این شرکت در نتیجه لغو این پروازها 75 میلیون دلار زیان کرد.

این شرکت هواپیمایی مسائل ترافیک پرواز، کمبود نیرو و مسائل جوی را عامل لغو پروازها دانسته بود. ساوث وست روز 20 مهر به سی ان ان گفت به دلیل کاهش نیروها در جریان پاندمی کرونا بازگرداندن پروازها به حالت عادی دشوارتر خواهد بود و نیازمند زمان بیشتری است.

با وجود این، سازمان هوانوردی فدرال آمریکا در بیانیه ای اعلام کرده بود هیچ پروازی به دلیل مسائل مربوط به ترافیک پرواز لغو نشده است. در بیانیه این سازمان آمده بود: تأخیرها و لغو پروازها برای چند ساعت در عصر جمعه به دلیل شرایط نامساعد جوی، تمرین های نظامی و کمبود نیروی کار رخ داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته بود این اقدام ساوث وست برای سومین روز متولی باعث سرگردانی و عصبانیت هزاران مسافر شده است. برایان گش، یکی از این مسافران به آسوشیتدپرس می گوید: مشکل من این است که هیچ توضیحی که باورپذیر یا منطقی باشد به ما داده نشد.

گش می گوید تردید دارد مسائل جوی و ترافیک هوایی عامل اصلی این مسائل باشد. او می گوید بی برنامگی این شرکت موجب شده یک روز کاری اش را از دست بدهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1891

به "لغو پرواز شرکت هواپیمای آمریکایی برای چهارمین روز متوالی، سرگردانی مسافران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو پرواز شرکت هواپیمای آمریکایی برای چهارمین روز متوالی، سرگردانی مسافران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید