مردان به سکوت محتاجند

به گزارش کولو، تهران (پانا) - گاهی سکوت برای مردان ضروری است و در این شرایط زنان نباید این عمل را علتی بر بی توجهی همسرشان نسبت به خود بدانند.

مردان به سکوت محتاجند

به گزارش بیتوته، بیشتر زنان از کم حرفی مردان شاکی بوده و ابراز ناخشنودی می نمایند ولی باید در نظر داشت که این رفتار تا حدی در بین مردان طبیعی است و نباید آنرا علتی بر اعتنایی و یا بی محبتی مردان نسبت به خود دانست.

سکوت مردان

گاهی خانم ها در زمان گفتن حرف هایی به همسر خود گرچه مهم هم باشد با سکوت و تردید او در پاسخ دادن روبرو شده و این رفتار را بی توجهی نسبت به خود می دانند ولی حقیقت این است که برخی اوقات مردان نیاز به سکوت دارند.

مردان گاهی نیاز دارند که روی مسائل مورد علاقه خود در سکوت تامل نمایند زیرا فرآیند تفکر درونی در آنها به گونه ای است که تا به نتیجه مطلوب دست نیافته اند با اطرافیان و حتی همسر خود صحبت نمی نمایند.

سکوت مردان نشانه چه چیزی می تواند باشد

خانم ها باید اجازه این کار را به همسر خود بدهند که گاهی با خود خلوت کرده و به برخی مسایل بیندیشند. برای این که بتوانید با این مسئله به راحتی کنار بیایید باید در گام نخست اختلاف روانی مرد و زن را بپذیرید، مردان دوست ندارند مورد سوال همسرشان قرار بگیرند از این جهت منتظر باشید تا هنگامی که او به میل خودش مطالبی از اتفاق های بیرون را برای شما بازگو کند.

هیچ گاه همسر خویش را با فرد دیگری مقایسه نکنید و وی را همان گونه که هست بپذیرید، با ایجاد فضایی سراسر محبّت و ارامش، همسرتان را به گفت و گو تشویق کرده و از هر گونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید زیرا این کار باعث قطع رابطه کلامی با شما می گردد.

چرا مردها سکوت می نمایند

همیشه همسرتان را تعریف و تمجید و نکات مثبت اخلاقی اش را بر زبان بیاورید همینطور با رازداری درباره گفته هایش و گوش دادن به سخنان او میتوانید زمینه جلب اعتماد او را برای مشورت با خود فراهم کنید.

با ایجاد فضایی سراسر محبّت و ارامش، همسرتان را به مصاحبه تشویق کرده و از هر گونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید زیرا این کار باعث قطع ارتباط کلامی با شما می گردد. همیشه همسرتان را تمجید و نکات مثبت اخلاقی اش را بر زبان بیاورید. همچنین با رازداری درباره گفته هایش و گوش دادن به صحبت های او میتوانید زمینه جلب اعتماد او را برای مشورت با خود فراهم کنید.

سکوت مردان را نشکنید

چهار علت حرف نزدن مردان

- مرد نیاز دارد که به مسئله خویش بیندیشد و راهکاری منطقی برای آن بیابد.

- هنگامی که برای سوال یا مسئله ای جواب حاضر ندارد هیچگاه این مسئله را اعلام نمی کند و به غار تنهایی خود میرود تا جواب را پیدا کند.

- او ناراحت شده و زیر فشار قرار گرفته است. در این مواقع وی آرامشی می خواهد تا دوباره بر شرایط خویش مسلط گردد. وی نمی خواهد حرص بزند یا عملی انجام دهد که دوباره پشیمان گردد.

- مرد نیاز دارد که خود را بیابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1631

به "مردان به سکوت محتاجند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردان به سکوت محتاجند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید