مقابله با حواس پرتی دانشجویان به یاری فناوری

دانشگاه فناوری سیدنی از همکاری با ایسر به منظور ابداع یک فناوری هوشمند مقابله با حواس پرتی دانشجویان در سر کلاس های درس خبر داده است.

مقابله با حواس پرتی دانشجویان به یاری فناوری

در قالب این طرح برنامه ای بر روی لپ تاپ ها نصب می گردد که با کنترل ژست ها و حرکت صورت و وضعیت چشم و ابروی دانشجو متوجه خواهد شد که آیا وی در حال توجه به مباحث کلاسی است یا هیچ توجهی به مطالب بیان شده توسط استاد ندارد.

هدف از اجرای این طرح، درک بهتر رفتارهای دانشجویان در زمان آموزش آنها و نیز یافتن روش هایی به منظور افزایش توجه دانشجویان در زمان حضور در کلاس عنوان شده است.

طرح یادشده که UTS x نام گرفته، داده های هر کاربر را علاوه بر آنالیز حرکات صورت، به وسیله مشاهده وضعیت دست ها و نیز حرکات، موشواره، نحوه استفاده از صفحه کلید، قلم دیجیتال و غیره جمع آوری می نماید. به منظور حفظ حریم شخصی کاربران، به وسیله این برنامه اطلاعات مربوط به چهره افراد جمع آوری نمی گردد. در حال حاضر 200 دانشجو در حال استفاده از برنامه یادشده به طور آزمایشی هستند. اما کاربرد آن کاملاً اختیاری است.

احتمال می رود از این برنامه در آینده در بعضی مدارس خصوصی استرالیا برای کنترل وضعیت تحصیلی و آموزشی دانش آموزان نیز استفاده گردد. برنامه یادشده فعلاً تنها با سیستم عامل ویندوز سازگاری دارد، اما در آینده با سایر سیستم عامل ها هم سازگار می گردد.

برنامه یادشده در سه مرحله وظایف محوله را انجام می دهد که عبارتند از جمع آوری داده ها، تحلیل داده های رفتاری و جمع بندی. در حال حاضر مرحله اول یعنی جمع آوری داده های دانشجویان در حال اجرا است. زمان اجرای بخش های بعدی این برنامه هنوز تعیین نیست.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 19 مهر 1398 شناسه مطلب: 179

به "مقابله با حواس پرتی دانشجویان به یاری فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با حواس پرتی دانشجویان به یاری فناوری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید