مقایسه نرخ تورم کشورهای اروپایی

به گزارش کولو، متوسط نرخ تورم کشورهای عضو اتحادیه اروپا به 1.6 درصد افزایش یافته است.

مقایسه نرخ تورم کشورهای اروپایی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با قیمت تور ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به دسامبر با 0.3 درصد افزایش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به 1.3 درصد رسید اما نرخ تورم هنوز در فاصله زیادی از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه باقی مانده است. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به دسامبر در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا 1.6 درصد اندازه گیری شده که 0.3 درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.

در ماه دسامبر، بخش خدمات با تورم 0.8 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده است و غذا و نوشیدنی با 0.38 درصد در رده بعدی واقع شده است. از سوی دیگر انرژی با تورم 0.02 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم ماه دسامبر داشته است. تورم کالاهای صنعتی نیز طی این مدت 0.09 درصد بوده است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری نموده و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را سخت خواهد ساخت. قرار است بانک مرکزی اروپا در هر ماه 20 میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد مالی در سطح منطقه یورو هموار کند. این بسته فرا تر از حد انتظار، احتمالا بانک های مرکزی ژاپن و آمریکا را نیز مجبور خواهد نمود که سیاست های مشابهی را در پیش گیرند.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به مجارستان با 4.1 درصد بوده است و پس از این کشورها نیز رومانی با چهار درصد و اسلواکی و جمهوری چک با 3.2 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به پرتغال با 0.4 درصد بوده است و پس از این کشور، ایتالیا با 0.5 درصد، قبرس با 0.7 درصد و دانمارک و اسپانیا با 0.8 درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ تورم انگلیس 1.3 درصد، آلمان 1.5 درصد، فرانسه 1.6 درصد، اتریش 1.8 درصد و هلند 2.8 اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 642

به "مقایسه نرخ تورم کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه نرخ تورم کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید