میزان تولید و مصرف بنزین در کشور؟

به گزارش کولو، خبرنگاران- در حال حاضر روزانه بیش از 110 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه های کشور تولید می شود و طبق آخرین آمار اعلام شده در خصوص میزان مصرف بنزین، اوج مصرف بنزین در سال گذشته، روز 28 اسفندماه با رقم 104 میلیون لیتر بوده است.

میزان تولید و مصرف بنزین در کشور؟

به گزارش خبرنگاران، با شیوع بیماری کرونا مصرف بنزین در کشور کاهش یافت اما در فروردین امسال شاهد افزایش مصرف بودیم به طوری که در فروردین ماه سال گذشته روزانه حدود 45 میلیون لیتر بنزین در کل کشور توزیع شد، در حالی که این مقدار در روزهای نخست فروردین ماه سال 1400 به میانگین روزانه 85 میلیون لیتر رسیده است که نسبت به فروردین ماه پارسال افزایش روزانه حدود 37 تا 38 میلیون لیتری را نشان می دهد.

همچنین از انتهای بهمن ماه 98 به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش رفت و آمد شهروندان میزان مصرف بنزین در کشور 10 درصد کاهش یافت و میزان مصرف بنزین در کشور 75 تا 76 میلیون لیتر در روز بود. و در ابتدا تغییر قیمت بنزین میزان مصرف به 95 تا 96 میلیون لیتر در روز رسید.

در کشور 27 میلیون دستگاه خودرو اعم از بنزینی و دیزلی، 17 میلیون دستگاه خودروی شخصی، 4 میلیون دستگاه خودروی عمومی وانت، 5.5 میلیون دستگاه موتورسیکلت و بیش از 800 هزار خودروی دیزلی وجود دارد که سهمیه بندی سوخت این دستگاه ها اجرا شده است.

سال گذشته 27 میلیون قطعه کارت سوخت و 7 میلیون کارت المثنی صادر شد، در کشور 27 میلیون دستگاه خودرو اعم از بنزینی و دیزلی، 17 میلیون دستگاه خودروی شخصی، 4 میلیون دستگاه خودروی عمومی وانت، 5 میلیون و 500 هزار دستگاه موتورسیکلت و بیش از 800 هزار خودروی گازوئیل سوز وجود دارد که سهمیه بندی سوخت این دستگاه ها اجرا شده است.

طبق گفته های ویس کرمی - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با توجه به تولید روزانه 110 میلیون لیتر بنزین وجود 14 هزار کیلومتر خطوط لوله انتقال فرآورده های نفتی، ناوگان عظیم نقل و انتقال سوخت و ذخیره سازی های در کنار برنامه ریزی های از پیش اجرا شده با بخش های تولید، حمل ونقل و خطوط لوله انتقال فرآورده، هیچ گونه مسئله ای در تامین سوخت وجود ندارد.

ایسنا نوشت: به گفته وی درحال حاضر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با هماهنگی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت روزانه حدود 220 میلیون لیتر انواع و اقسام فرآورده نفتی مورد نیاز بخش های مختلف مصرف معادل 1.4 میلیون بشکه فرآورده های نفتی را وارد چرخه نقل و انتقال می کند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1594

به "میزان تولید و مصرف بنزین در کشور؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان تولید و مصرف بنزین در کشور؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید