نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین مقدور نیست، با اصلاحیه طرح تفصیلی مخالفیم

به گزارش کولو، عضو شورای شهر تهران با اشاره به طرح نوسازی شهرک پیکان شهر گفت: نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین برای ما مقدور نیست.

نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین مقدور نیست، با اصلاحیه طرح تفصیلی مخالفیم

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

زهرا نژاد بهرام عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به طرح نوسازی بافت فرسوده شهرک پیکان شهر گفت: ما در این طرح طبق طرح تفصیلی عمل می کنیم و اقدامی غیر از آن انجام نخواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه نوسازی بافت فرسوده برای ما دارای اولویت است، اضافه نمود: اما قرار نیست به خاطر نوسازی یک بافت فرسوده تراکم جمعیتی آن بالا برود و نتوانیم جوابگوی مردم باشیم، لذا متقاضی نوسازی شهرک پیکان شهر هم باید طرح خود را بر مبنای طرح تفصیلی اصلاح کند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا طبق خواسته متقاضی می توان طرح تفصیلی را اصلاح کرد، گفت: طرح تفصیلی در اختیار شورای شهر است و شورای شهر هم آن را برای تصویب به شورای عالی شهرسازی ارسال می نماید و نکته این موضوع اینجاست که شورا هم چنین اصلاحیه ای را که مورد تأییدش نیست، انجام نخواهد داد.

نژاد بهرام با بیان اینکه تا آنجا که برای ما مقدور است، نمی توانیم برای نوسازی بافت فرسوده تسهیلات در اختیار شهروندان قرار دهیم، گفت: اینکه قرار باشد نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین باشد، برای ما مقدور نیست.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به جلساتی که با سازمان نوسازی و وزارت راه و شهرسازی برگزار شده بود، گفت: تمام خواسته ما نوسازی بافت فرسوده است، اما مبنای کار باید طرح تفصیلی باشد، لذا سازنده هم باید برای طرح خود ابتدا مصوبه کمیسیون ماده 5 را اخذ کند و اگر نتواند بر مبنای اصول طرح تفصیلی عمل کند با موافقت روبرو نمی گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 426

به "نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین مقدور نیست، با اصلاحیه طرح تفصیلی مخالفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین مقدور نیست، با اصلاحیه طرح تفصیلی مخالفیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید