هرج و مرج در هنگ کنگ

به گزارش کولو، پلیس ضد شورش هنگ کنگ امروز (سه شنبه) در محوطه یک دانشگاه گاز اشک آور شلیک کرد.

هرج و مرج در هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

همچنین ساکنان مرکز این دولت شهر برای تردد به محل کار با مشکلاتی روبرو شدند که ناشی از اختلال در حرکت وسایل حمل و نقل عمومی است. هم زمان فعالان قصد دارند اعتراضات تازه ای را از امروز به جریان بیندازند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، هنگ کنگ شاهد هرج و مرج گسترده در ایستگاه های مترو است و صف های طویلی برای اتوبوس و دیگر وسایل حمل و نقل تشکیل شده است. خدمات رسانی در بعضی ایستگاه ها هم مختل شده یا به حالت تعلیق درآمده است. اوایل امروز، بعضی جاده ها هم با ترافیک سنگین بسته شدند.

این تحولات حاصل اعتراضات خشونت بار روز دوشنبه است که بدترین موارد در این مستعمره سابق بریتانیاست؛ یک معترض هدف تیراندازی پلیس نهاده شد، مردی در پیاده رو به آتش کشیده شد و پلیس هم به تعداد نامشخص گاز اشک آور شلیک کرد.

امروز پلیس ضد شورش در ایستگاه های متروی سراسر هنگ کنگ مستقر است و مدیر خطوط راه آهن این دولت شهر از مردم خواسته است تا از دیگر وسایل حمل و نقل استفاده نمایند. معترضان هم از مردم خواسته اند تا ظهر امروز در محله تسیم شای تسوی واقع در مرکز این قطب تجاری و گردشگری تجمع نمایند.

دانشگاه ها و مدارس، کلاس های درس را لغو کردند و دانشجویان، مدرسان و والدین از رفتار پلیس با معترضان و اینکه در محوطه بعضی از دانشگاه ها گاز اشک آور شلیک کردند، خشمگین هستند.

کری لام، مدیر اجرایی هنگ کنگ از دانشگاه ها خواسته است تا از دانشجویان بخواهند در اعتراضات شرکت ننمایند. براساس اعلام پلیس، دوشنبه بیش از 260 تن بازداشت شدند و مجموع بازداشتی ها به بیش از 3000 تن از ماه ژوئن رسید.،ایسنا

بیشتر بخوانید،هشدار پلیس هنگ کنگ به معترضان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 488

به "هرج و مرج در هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرج و مرج در هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید