ورود سامانه بارشی جدید به کشور، آسمان پایتخت ابری می گردد

به گزارش کولو، احد وظیفه درباره پیش بینی سه روزه وضعیت آب و هوایی کشور گفت: بر اساس آخرین تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی، آدینه با ورود سامانه بارشی از غرب، بارش در این مناطق شروع می گردد و در بعدازظهر به کل نوار غربی و دامنه های البرز غربی و غرب سواحل دریای خزر گسترش می یابد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور، آسمان پایتخت ابری می گردد

وی اضافه نمود: فردا، شنبه 20 بهمن با تقویت این سامانه، بارش به جنوب، مرکز، سوال دریای خزر و بخش هایی از شمال شرق کشور گسترش می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه یکشنبه 21 بهمن ماه این سامانه در جنوب غرب، جنوب، شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور فعال خواهد بود گفت: بعدازظهر یکشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از جنوب و جنوب غرب، بارش در این مناطق شروع می گردد.

وظیفه ادامه داد: دوشنبه نیز با تقویت این سامانه گستره فعالیت آن به کل کشور بجز شمال و شمال شرق می رسد. همچنین بارش در مناطق مرتفع و سردسیر به صورت برف بوده و در جنوب و جنوب غرب همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد بود.

وی همچنین به پیش بینی دمای پایتخت در روز آینده پرداخت و اظهار کرد: امروز، آدینه 19 بهمن ماه وضعیت جوی تهران کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر و اوایل شب با بارش پراکنده گزارش شده و دمای هوا بین 13 تا 3 درجه سانتیگراد متغیر است. همچنین فردا، شنبه 20 بهمن ماه آسمان تهران نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران بوده و دما بین 14 تا 5 درجه سانتی گراد است. تهران روز یکشنبه 21 بهمن ماه نیز وضعیتی نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و گاهی با وزش باد را تجربه خواهد نمود و دمای آن در بیشترین و کمترین حالت بین 13 تا 6 درجه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 146

به "ورود سامانه بارشی جدید به کشور، آسمان پایتخت ابری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور، آسمان پایتخت ابری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید