پرداخت بدهی جنگلبانان تا انتها سال جاری

به گزارش کولو، سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بخش اعظمی از بدهی های سال گذشته به پیمانکارانی که با منابع طبیعی کارکرده اند، پرداخت شده است و همه بدهی جنگلبانان نیز تا انتها سال جاری پرداخت می گردد.

پرداخت بدهی جنگلبانان تا انتها سال جاری

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش کولو به نقل از ایرنا، خسرو شهبازی در شرح پرداخت بیشتر بدهی جنگلبانان گفت: محافظین جنگل در شمال کشور که در قالب شرکت کار می کردند، 5 ماه از سال قبل و 6 ماه از امسال طلب داشتند که بدهی سال گذشته به آنان پرداخت شده و طلب امسال نیز تا انتها سال پرداخت می گردد.

وی گفت: پرداخت بدهی جنگلبانان که چیزی حدود 170 تا 180 میلیارد تومان است با کوشش سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اجرا شده است.

مسئول اول منابع طبیعی کشور همچنین گفت: بخش اعظمی از بدهی های سال گذشته به پیمانکارانی که با منابع طبیعی کارکرده اند، پرداخت شده است و همه بدهی جنگلبانان نیز تا انتها امسال پرداخت می گردد.

سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اقتدار و موفقیت منابع طبیعی به داشتن نیروی انسانی متعهد است و کارکنان می توانند در پویایی و فعال نگهداشتن سازمان جنگل ها نقش تاثیرگذار داشته باشند.

شهبازی با بیان اینکه سازمان جنگل ها امسال در کنار سایر فعالیت ها اقدامی ابتکاری و کم نظیر انجام داد، به نهال کاری روز 14 آذر ماه در سراسر کشور اشاره نمود و اضافه نمود: این کار بر اساس شرایط اقلیمی کشور صورت گرفت و از آنجایی که در پاییز امسال از میزان بارندگی مناسبی برخوردار بودیم، 11 میلیون اصله نهال با مشارکت اقشار مختلف مردم در سراسر ایران کاشته شد.

  • عرصه های نهالکاری شده قابلیت ارزیابی دارد

وی گفت: کلیه عرصه های نهالکاری شده از سوی دفتر مهندسی و مطالعات بوسیله تصاویر ماهواره ای و سیستم UTM مستندسازی و تمامی مختصات آن موجود است و قابلیت ارزیابی دارد.

شهبازی استان های ایلام و قم را از جمله استان هایی برشمرد که توانستند بیش از تعهدات خود در جنگلکاری عمل نمایند و استان ایلام در این میان که 8 هزار هکتار تعهد جنگلکاری داشته است، سطح آن را به 10 هزار هکتار افزایش داد و رتبه نخست جنگلکاری را بین استان ها به خود اختصاص داد.

سرپرست سازمان جنگل ها در ادامه از تامین 75 درصد از اعتبارات آبخیزداری در امسال اطلاع داد و توضیح داد: 800 میلیارد تومان از این اعتبارات برای انجام اقدامات آبخیزداری و آبخوان داری به استان ها داده شده است.

  • پرداخت اعتبارات بیابان زدایی ظرف دو هفته آینده

سرپرست سازمان جنگل ها در ادامه اعلام کرد: در حوزه بیابان زدایی نیز 70 درصد اعتبارات و تسهیلات این بخش در دو هفته آینده پرداخت می گردد.

وی توضیح داد: سازمان جنگل ها بین دستگاه های اجرایی کوشش فراوانی کرد تا بتواند برای احیای منابع طبیعی کشور اعتبارات لازم را بگیرد و از این رو توانست در امسال 150 میلیون یورو در بخش آبخیزداری و 100 میلیون یورو برای بخش بیابان زدایی از محل صندوق توسعه ملی به خود اختصاص دهد.

سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در انتها به یکسری اقدامات در دست اجرای سازمان اشاره نمود و گفت: کشت گیاهان دارویی و توسعه زراعت چوب از جمله طرح های محوری سازمان هستند که ترویج آن در اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار است و اهداف این طرح برای دولت ارسال شده تا برای آن ردیف اعتباری مشخص گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 773

به "پرداخت بدهی جنگلبانان تا انتها سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت بدهی جنگلبانان تا انتها سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید