پیروانی: اگر به صعود تیم امید به المپیک باور نداشتم، نمی آمدم

به گزارش کولو، مربی تیم ملی امید می گوید به صعود این تیم به المپیک 2020 توکیو باور دارد و به همین دلیل حضور در کادر فنی این تیم را قبول نموده است.

پیروانی: اگر به صعود تیم امید به المپیک باور نداشتم، نمی آمدم

به گزارش کولو، امیرحسین پیروانی، مربی تیم ملی امید درباره آغاز دور جدید تمرینات این تیم گفت: خیلی خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا در خدمت تیم ملی امید باشم. سال ها قبل با بازیکنان این تیم توانستیم به جام جهانی جوانان صعود کنیم. امیدوارم با یاری همه مسوولان، کادر فنی و بازیکنان به المپیک صعود کنیم.

او درباره عوامل موثر در صعود این تیم به المپیک 2020 از جمله برگزاری بازی های محبت آمیز گفت: عوامل متعددی برای پیروزیت یک تیم تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل مهم بازی تدارکاتی است. تمام تمهیداتی که برای تیم ملی بزرگسالان وجود دارد، برای تیم ملی امید هم در نظر گرفته شده است.

مربی تیم ملی امید یادآور شد: من هم دوست دارم بازی های تدارکاتی خیلی خوبی داشته باشیم اما باید شرایط را در نظر بگیریم. با توجه به شباهت آب و هوای اندونزی به تایلند، بازی با این تیم را مدنظر قرار دادیم. بعد از بازی با اندونزی احتمالا یک یا دو بازی در قطر خواهیم داشت. قطر یکی از تیم های خوب در رده پایه است و همواره پیروز بوده است. این تیم در رده پایه به قهرمانی هم رسیده است و به ما یاری می نماید تا تفکرات خودمان را مرور کنیم.

پیروانی در واکنش به این سوال که آیا این تیم شانس صعود به المپیک را دارد؟ گفت: خدا را گواه می گیریم اگر یک درصد به صعود این تیم تردید داشتم، به کادر فنی اضافه نمی شدم. اکنون کادرفنی خوبی وجود دارد و دوستی و یک رنگی بین کادرفنی خیلی مهم است. باور بازیکنان هم مهم است.

وی با اشاره به کیفیت بازیکنان تیمش اظهار کرد: به لحاظ کیفی و فنی بازیکنان لیگ فزونی و تاثیرگذار را داریم. سه بازیکنان ما لژیونر هستند. اگر بازیکنان به پیروزیت تیم باور داشته باشند، پیروز می شویم. به نظرم جمله 44 سال به المپیک نرفتیم را کنار بگذارید.

مربی تیم ملی امید در رابطه با کادرفنی تیم ملی بزرگسالان و امید گفت: ارتباط خوبی بین استیلی و ویلموتس وجود دارد و جلسات متعددی با هم داشتند. اکنون رابطه خوبی وجود دارد. سه، چهار بازیکن ما با تیم ملی بزرگسالان هستند. قطعا تجربه گران بهای کادرفنی بزرگسالان و امید منجر به پیروزیت می گردد.

او درباره هم زمان نبودن مسابقات انتخابی المپیک با فیفا دی و احتمال غیبت بازیکنان لژیونر تاکید نمود: این چالشی است که باید بپذیریم. بارها و بارها با یاری مسوولان این موضوع را حل کردیم. برنامه نخست ما حضور با تمام وجود در آسیا است. برنامه دوم را هم در صورت نیامدن بازیکنان لژیونر در نظر گرفتیم و برای آن ها جانشین هایی را در نظر خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 552

به "پیروانی: اگر به صعود تیم امید به المپیک باور نداشتم، نمی آمدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروانی: اگر به صعود تیم امید به المپیک باور نداشتم، نمی آمدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید