چگونه افکار منفی را رها کنیم

به گزارش کولو، افکار منفی می توانند جلوی رشد یک فرد را بگیرند و شانس موفقیت او را در هر کار در حال اجرایی کاهش دهند. بنابراین ایده خوب این است که یاد بگیرید چگونه افکار منفی را رها کنید و در عوض منجر به افکار مثبت شوید. در

چگونه افکار منفی را رها کنیم

مترجم: حمید وثیق زاده

منبع:راسخون

افکار منفی می توانند جلوی رشد یک فرد را بگیرند و شانس پیروزیت او را در هر کار در حال اجرایی کاهش دهند. بنابراین ایده خوب این است که یاد بگیرید چگونه افکار منفی را رها کنید و در عوض منجر به افکار مثبت شوید. در مقاله زیر کاری که ما باید دقیقاً انجام دهیم آورده شده است.

رقابت های زندگی همواره سمت قوی ترین و سریع ترین انسان ها نمی فرایند. اما دیر یا زود انسانی بر آنها پیروز می گردد؛ کسی که می دانست که می تواند. وینس لومباردی

فکر کردن، در اینجا یک کلمه ضروری است. هر چیزی که ما فکر می کنیم، همان می شویم . . . همه آن چیزها در فکر ما است و چنین سخنانی بی شماری که در طول سالیان به کار برده شده اند. اهمیت فکر کردن و روشی که افکار ما بر اعمال ما تأثیر می گذارند همواره موضوع مطالعه بوده است. آیا افکار ما بر فکر ما و در نتیجه بر اعمال ما تأثیر دارند؟ یقیناً بله، تأثیر دارند. به همین خاطر مفهوم فکر ناخود مطلع و قدرتی که آن بر همه کارهایی که انجام می دهیم اعمال می نماید، همواره موجب بهت و شگفتی شده است. چنین افکاری که بر رفتار ما تأثیر می گذارند صرفاً افکار شاد، برانگیزنده و همواره افکار مثبت نیستند، مگر نه؟ آنها هم مثبت و هم منفی هستند. بنابراین همان طور که یک فکر مثبت می تواند تأثیر خوبی بر رفتار و اعمال ما داشته باشد یک فکر منفی هم می تواند به همان شکل تأثیر زیان آوری بر روان شما و در نتیجه رفتار و اعمال شما داشته باشد.

منفی فکر کردن می تواند در سطوح مختلفی کار کند و آسیب غیر قابل مقایسه ای داشته باشد. یک فردی را تصور کنید که به طور پیوسته در خصوص چیزهای منفی فکر می نماید و فکرش فقط با افکار منفی پر شده است. افکار منفی مداوم و پیوسته، می توانند منجر به تأثیرات خیلی زیان آوری شوند. برای فرد می تواند اضطراب و بی قراری ایجاد کند و منجر به تحقیر فرد گردد تا این که عزت نفس پایین و تصویر از خود پایین بیافریند. بنابراین از رشد فرد جلوگیری می نماید و مانع رسیدن او به پتانسیل کامل خود می گردد. به همین خاطر ضروری است که فرد بداند که چگونه مانع این افکار منفی گردد و به طور کامل آنها را حذف کند و در عوض فکر خود را با افکار مثبت پر کند. در قسمت های زیر ما می خواهیم نگاهی به این بیندازیم که چگونه این کار ممکن است و چه روش هایی می توانند باعث شوند که این اتفاق بیفتد.

افکار منفی و اضطراب را رها کنید :

در اینجا ترکیبی از روش هایی وجود دارد که یک فرد می تواند با استفاده از آنها یک فکر عاری از منفی ها و در عوض پر شده با افکار مثبت کسب کند. در زیر بعضی از روشهایی که می توان با استفاده از آنها افکار منفی را رها کرد آورده شده است.

مطلع باشید :

اولین چیز این که باید مطلع باشید که شما با افکار و احساسات منفی مقابله می کنید. اجازه ندهید که آنها بخش طبیعی از فکر کردن شما بشوند به گونه ای که حتی قادر نباشید تشخیص دهید که کدام افکار مثبت و کدام افکار منفی هستند. مگر این که شما بدانید که در حال تجربه افکار منفی هستید ولی هرگز نمی توانید آنها را رها کنید.

منبع را پیدا کنید :

. . . سپس مقابله کنید. به درون خود نگاه کنید و سعی کنید یاد بگیرید که چرا شما اضطراب خیلی زیادی تجربه می کنید و افکار منفی به شما هجوم می آورند. آن شاید به خاطر بعضی کارها باشد که در دست دارید و از نتایج آنها مطمئن نیستید؟ عدم یقین و ندانستن این که نتیجه چه چیزی خواهد شد منجر به منفی نگری می گردد. یا شاید به این دلیل است که شما از چیزی در زندگی خود راضی و شاد نیستید و آن چیز مانع توسعه و توسعه یک تصویر مثبت از خودتان می گردد؟ وقتی که بدانید دلیل آن چیست راحت تر می توانید برای آن، راه چاره پیدا کنید.

روش های مقابله با منفی نگری :

اگر چه تکنیک های ویژه ای وجود دارند که یک فرد می تواند به کار ببرد تا دلیل و عامل موثر، از منفی به مثبت تغییر کند اما روش های مشخصی هم وجود دارند که می توانند به اسم روش های خیلی عمومی عمل نمایند و برای فرو نشاندن منفی ها به کار گرفته شوند. در زیر بعضی از این روش ها آورده شده است.

تأییدات مثبت :

فکر ناخود مطلع بر افکار و اعمال ما تأثیر دارد. پس یاد بگیرید که به صورت یک قانون تأییدات مثبتی به خود بدهید. به طور پیوسته هر آنچه را که احتیاج دارید بشنوید به خودتان بگویید تا منفی ها دور شوند و بفرایند. برای مثال، اگر شکی در خصوص پیروزیت کاری که شما انجام می دهید وجود دارد پس به خودتان بگویید: من در این کار و فلان کار پیروز خواهم شد . . . به صورت مداوم و بارها و بارها آن را به خودتان بگویید. در جایی بنویسید که همواره جلوی چشمتان باشد و به طور مداوم آن را ببینید. این بر فکر ناخود مطلع شما تأثیر می گذارد و منفی ها و اضطراب راه را برای مثبت ها باز می نمایند. علاوه بر این، آن منجر به اعمال مثبت و پیروزیت هم می گردد.

ورزش های تنفسی و هوازی :

افکار منفی و اضطراب اغلب موجب بی قراری و تأثیرات منفی دیگر روی سلامتی فرد می شوند. روش عالی برای مقابله با این رفتار یافتن راهی میان تنفس عمیق و یا ورزش های مدیتیشن است. این چیزها فکر را آرام می نمایند و استرسی را که حالا وجود دارد کاهش می دهند.

داشتن احساس خوب در خصوص خودتان :

یک روش دیگر برای مقابله با منفی ها جایگزینی آن با چیزی است که باعث می گردد شما احساس خوبی در خصوص خودتان بکنید همان طور که احساس مثبت ها را هم به شما تلقین و تزریق می نماید. بنابراین چیزی را برعهده بگیرید که شما در انجام آن خوب هستید و به شما حس کامل شدن می دهد. به طور مشابه کارهایی انجام دهید که به شما یاری می نمایند شما احساس آسودگی بکنید مثل پیاده روی، مطالعه، گوش دادن به موسیقی و چیزهایی که یاری می نمایند شما فکر خود را آرام کنید و از شر استرس و احساسات منفی دیگر راحت شوید و در عوض آن را با افکار مثبت پرکنید.

افکار منفی می توانند تصویر مثبت فرد از خودش را باطل نمایند و منجر به تأثیرات شدیداً زیان آوری روی عملکرد کلی و شخصیت او شوند. به همین خاطر مهم است که یاد بگیریم چگونه افکار منفی را رها کنیم و در عوض یک فرد خوش بین شویم. خواندن این مقاله

و اجرای این کارها به شما یاری خواهد نمود که با این مشکل تا حدود نسبتاً کافی مقابله کنید.

منبع: راسخون
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1827

به "چگونه افکار منفی را رها کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه افکار منفی را رها کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید