چگونه اپ دوربین گوگل (GCam ) را روی گوشی های اندرویدی نصب کنیم؟

به گزارش کولو، اپ دوربین گوگل یا GCam به خاطر قابلیت های فوق العاده پردازش تصویر و عکاسی محاسباتی اش مشهور است. این برنامه به صورت پیش فرض روی گوشی های پیکسل نصب شده، اما شما می توانید آن را روی بسیاری از گوشی های اندرویدی دیگر نیز نصب کنید. در این مقاله به آموزش دانلود و نصب برنامه GCam می پردازیم.

چگونه اپ دوربین گوگل (GCam ) را روی گوشی های اندرویدی نصب کنیم؟

دانلود و نصب اپ دوربین گوگل از گوگل پلی استور

پیش از هر چیز بهتر است بدانید برنامه GCam Mods در گوگل پلی در دسترس نیست. بنابراین هنگام دانلود و نصب اپ دوربین گوگل باید از منابع دیگر و با احتیاط بیشتر اقدام به دانلود و بهره ببرید. در ادامه چند نکته مهم در حین نصب برنامه های مختلف از منبعی بجز گوگل پلی ذکر می گردد:

 • بسته های برنامه اندروید (APK) را فقط از منابع مطمئن دانلود کنید.
 • مراقب APK هایی باشید که به مجوزهای بیش از حد احتیاج دارند، زیرا می توانند یک خطر امنیتی بالقوه باشند.
 • به طور مرتب تنظیمات امنیتی دستگاه خود را آنالیز کنید تا در صورت عدم احتیاج، نصب برنامه ها از منابع ناشناس را غیبرطرفال کنید.
 • نرم افزار و افزونه های امنیتی دستگاه خود را به روز نگه دارید تا آسیب پذیری های احتمالی را کاهش دهید.

با رعایت این اقدامات احتیاطی، می توانید از مزایای استفاده از GCam لذت ببرید و در عین حال خطرهای امنیتی را نیز به حداقل کاهش دهید.

مزایای استفاده از اپ دوربین گوگل در مقابل دوربین معمولی

علت اصلی دانلود و نصب برنامه GCam، بهبود قابلیت های دوربین گوشی اندرویدی شماست. این برنامه می تواند کیفیت عکس ها و ویدیوهای شما را به مقدار قابل توجهی بهبود دهد. GCam در نسخه های زیادی عرضه می گردد که با نام GCam Mods (مخفف اصلاح) شناخته می شوند. این نسخه ها ویژگی های پیشرفته مختلفی را ارائه می نماید که می توانند گوشی اندرویدی شما را به یک دوربین عکاسی حرفه ای تبدیل نمایند. در ادامه به بعضی از مزایای استفاده از اپ دوربین گوگل اشاره می کنیم:

 • عملکرد بهتر در نور کم: نسخه های مختلف GCam اغلب در عکاسی در نور کم فزونی دارند و تصاویر روشن تر و دقیق تری فراوری می نمایند.
 • دید در شب: این ویژگی، یک نکته مهم برای عکاسی در نور کم است. این حالت با ترکیب نوردهی های متفاوت در کسری از ثانیه، باعث ایجاد عکس های واضح و روشن در شرایط نور کم یا تاریکی کامل می گردد.
 • عکاسی نجومی: با نسخه های مختلف GCam می توانید عکس های خیره نماینده ای از آسمان شب بگیرید.
 • پرتره های باکیفیت: این نسخه های متفاوت می توانند حالت پرتره را بهبود ببخشند، عکس هایی با تفکیک بهتر سوژه از پس زمینه و بعلاوه جلوه های بوکه واقعی ایجاد نمایند.
 • ویژگی های پیشرفته: با استفاده از GCam و نسخه های مختلف آن، به تنظیمات و ویژگی های پیشرفته ای دسترسی پیدا می کنید که ممکن است در برنامه دوربین دستگاهتان وجود نداشته باشد.

برای دانلود و نصب برنامه GCam مراحل زیر را دنبال کنید.

نصب از منابع ناشناس را فعال کنید

با معرفی اندروید نسخه 8 (Android 8.0 Oreo)، روند نصب برنامه ها از منابع ناشناس تغییر کرد. در واقع به جای اجازه نصب برنامه ها از هر منبعی، اکنون می توانید به بعضی برنامه ها برای نصب از منابع ناشناس دسترسی بدهید. این تغییر برای بهبود امنیت و محافظت از کاربران در برابر برنامه های مخرب ایجاد شده است. برای فعال کردن نصب برنامه از منابع ناشناس مراحل زیر را پیش رو دارید:

 • مرحله 1: Settings گوشی خود را باز کنید.
 • مرحله 2: بخش Apps یا Applications را پیدا نموده و روی آن ضربه بزنید.
 • مرحله 3: روی Special app access بروید و سپس راهی Install unknown apps شوید.
 • مرورگر یا برنامه جانبی مورد استفاده برای دانلود برنامه های دیگر را انتخاب کنید. در این مقاله، ما از گوگل کروم (Google Chrome) برای نصب نسخه های اپ دوربین گوگل استفاده می کنیم.
 • مرحله4: گزینه Allow from this source را فعال کنید.

هم اکنون شما می توانید از گوگل کروم اقدام به دانلود برنامه های APK کنید. روی یک فایل APK مورد نظر خود ضربه بزنید تا آن را نصب کنید.

دانلود نسخه مناسب از برنامه

بسته به نسخه اندروید دستگاه، ساخت، مدل و حتی چیپست داخل آن، نسخه GCam که باید دانلود و نصب گردد فرق دارد. بنابراین، اولین قدم این است که با دقت نسخه ای را انتخاب کنید که با دستگاه شما سازگار باشد. انجمن ها و وب سایت ها اغلب مورد توجه ترین و قابل اعتمادترین منابع برای پیدا کردن این نسخه ها هستند. بعضی از این منابع در این فهرست وجود دارد:

در این مقاله، ما از لینک دوم که منبع نسبتا کاملی از نسخه های مختلف GCam استفاده نموده ایم. برای دانلود و نصب برنامه از این لینک مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله 1: به وب سایت celso azevedo بروید. در قسمت downloads روی Suggested Versions ضربه بزنید.

این صفحه حاوی نسخه های مختلف GCam است که بر روی بسیاری از گوشی ها کار می نمایند. این نسخه ها ممکن است فاقد ویژگی های آخرین آپدیت باشند، اما به احتمال زیاد روی هر دستگاهی که دارید کار می نمایند.

 • مرحله 2: بسته به نسخه اندروید خود، روی منوی کشویی (drop-down) ضربه بزنید تا APK با نسخه مورد نظر خود را دانلود کنید. در این نمونه، منوی Android 12+ را انتخاب می کنم زیرا گوشی ما از نوع ناتینگ فون 1 با اندروید نسخه 13 است. اکنون، می توانید هر APK موجود در این فهرست را دانلود کنید.
 • مرحله 3: روی APK مورد نظر ضربه بزنید تا به صفحه اختصاصی آن راهنمایی شوید. در این بخش علاوه بر اینکه لینک های دانلود وجود دارد، اطلاعاتی نیز در خصوص ویژگی های APK ارائه شده است. در ادامه راهی بخش Download شوید.
 • مرحله 4: پس از آغاز دانلود، در کادر مشاهده شده روی Details ضربه بزنید تا به بخش دانلودهای گوگل کروم راهنمایی شوید.
 • مرحله 5: پس از انتها دانلود، روی APK ضربه بزنید و با زدن روی Install منتظر بمانید تا برنامه نصب گردد.
 • مرحله 6: پس از نصب، روی Open ضربه بزنید.

تا این بخش نسخه GCam مناسب گوشی شما دانلود و نصب شده است. حال باید به برنامه دسترسی های لازم را بدهید تا بتوانید از آن بهره ببرید. برای انجام این کار روی While using the app ضربه بزنید تا به برنامه اجازه عملکرد بدهد.

در مرحله بعد، این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا می خواهید به برنامه دسترسی موقعیت مکانی را بدهید یا خیر. اگر به برنامه دسترسی مکان بدهید، زمانی که روی عکس خود کلیک کنید، مکانی که عکس در آن گرفته شده را به شما نشان می دهد. این موضوع در حین یادآوری خاطرات می تواند احساس خوبی به شما بدهد.

در ادامه، روی While using the app ضربه بزنید. به این ترتیب به برنامه GCam دسترسی صوتی داده اید تا بتوانید در حین فیلمبرداری، صدا را نیز ضبط کنید. در مرحله آخر، روی Allow ضربه بزنید تا به این برنامه اجازه دسترسی به فضای ذخیره سازی برای ذخیره عکس ها و ویدیوهای شما در تلفن شما داده گردد.

کار دانلود و نصب برنامه GCam تمام شد. اکنون شما می توانید برای گرفتن عکس یا فیلم از این برنامه بهره ببرید و تغییر کیفیت عکس های خود را مشاهده کنید.

آپدیت برنامه دوربین گوگل

نسخه های GCam مرتباً آپدیت های تازه و برطرف اشکال دریافت می نمایند. بنابراین، برای آنالیز اینکه آیا برای گوشی شما نسخه تازهی از این برنامه وجود دارد یا خیر، به سایت celso azevedo یا منبع اصلی دانلود خود بروید.

 • مرحله 1: اپ دوربین گوگل موجود در سایت ها و توسعه دهندگان مختلف را آنالیز کنید. در بخش قبل، ما برای دانلود APK از BigKaka استفاده کردیم. بنابراین برای آنالیز آپدیت نیز ابتدا به سراغ همین سایت می رویم.
 • مرحله 2: روی دکمه List of all developers & modders ضربه بزنید و منبع دانلود خود (در اینجا BigKaka) را انتخاب کنید.
 • مرحله 3: اگر نسخه تازهی موجود است، ادامه دهید و با کلیک روی لینک آن راهی بخش دانلودها شوید.

پس از انتها دانلود، روی APK ضربه بزنید و از شما خواسته می گردد آن را آپدیت کنید. فرآیند آپدیت مشابه فرآیند نصب است که در بخش قبل شرح داده شد.

آموزش دانلود و نصب اپ دوربین گوگل؛ سخن انتهای

در این مقاله به آموزش گام به گام دانلود و نصب اپ دوربین گوگل پرداختیم. حال شما می توانید از اپ دوربین گوگل بهره ببرید و از ویژگی هایی مثل Night Sight، عکاسی نجومی و کنترل های پیشرفته دوربین لذت ببرید. فقط به یاد داشته باشید که نسخه مناسب گوشی خود را انتخاب کنید، آن را با خیال راحت نصب کنید و از گرفتن عکس ها و فیلم های خیره نماینده لذت ببرید. آیا شما تا به امروز از این روش برای دانلود و نصب اپ دوربین گوگل استفاده نموده اید؟ لطفاً نظرات و تجربیات خود را در خصوص این موضوع در بخش ها کامنت ها با ما و سایر کاربران خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: howtogeek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 15 آذر 1402 بروزرسانی: 15 آذر 1402 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2300

به "چگونه اپ دوربین گوگل (GCam ) را روی گوشی های اندرویدی نصب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اپ دوربین گوگل (GCam ) را روی گوشی های اندرویدی نصب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید