کارگردان مدرسه موش ها سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را خواهد ساخت

به گزارش کولو، مرضیه برومند، کارگردان مجموعه های عروسکی محبوبی مانند مدرسه موش ها و خونه مادربزرگه سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را جلوی دوربین خواهد برد.

کارگردان مدرسه موش ها سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را خواهد ساخت

مرضیه برومند میخواهد برای فیلم نت سریال عروسکی مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را به تهیه کنندگی سید مصطفی احمدی بسازد. هیچ اطلاعاتی از داستان و جزئیات این مجموعه منتشر نشده و تنها می دانیم این بازیگر و کارگردان شصت ونه ساله هم قرار است با یک سریال جدید که احتمالا ارتباطی با کتاب کلیله و دمنه دارد به جرگه فیلم سازان فعال در شبکه نمایش خانگی بپیوندد. پیش از این اعلام شده بود مرضیه برومند در همکاری با بنیاد سینمایی فارابی فیلم شهر موش ها 3 را هم خواهد ساخت.

بزرگترین برگ برنده آثار برومند شخصیت های قابل لمس، دوست داشتنی و لطیف آن ها هستند. به عنوان نمونه در سریال مدرسه موش ها و بعدتر فیلم شهر موش ها در بعضی بخش ها دیالوگ ها و واکنش های عروسک ها به موضوعات مختلف بیش از هر عامل دیگری اثر را به جلو می بردند؛ نارنجی با آن روحیه حساس، کپل با پرخوری هایش، مبصر با تکیه کلام جالبش و حتی عینکی و خوش خواب با رفتار ها و دیالوگ های دوست داشتنی اشان از حالت تیپ درآمده و تبدیل به کاراکترهایی شیرین شده بودند.

فیلم های شهر موش ها 1 و 2 با بودجه هایی چشمگیر در زمان خودشان ساخته شدند. قسمت اول در سال 1364 با بودجه 1 میلیون و 200 هزار تومانی ساخته شد که برای یک نمایش سینمایی عروسکی رقم قابل توجه ای به شمار می رفت، اما این فیلم با توجه به سلیقه آن روزهای بچه ها و نوجوانان ایرانی توانست فروش مناسبی داشته باشد. بر اساس بعضی گزارش ها برای ساخت قسمت دوم بیش از 10 میلیارد تومان هزینه شده است، اما این اثر همانند فیلم نخست پیروز به بازگشت سرمایه و سوددهی شد. پرسشی که اکنون مطرح می گردد این است که با درنظر دریافت تغییر سلیقه بچه ها و نوجوانان امروز اگر شهر موش ها 3 هم با بودجه ای چندین میلیارد تومانی ساخته گردد، آیا این فیلم توان پیروزیت در گیشه را دارد؟ اگر مهم ترین دلیل استقبال عموم مردم از این اثر را خاطره بازی متولدین دهه 60 بدانیم، با آنالیز آمار و دلایل فروش فیلم ها طی سالیان اخیر شانس پیروزیت اثر جدید بنیاد فارابی و برومند در هاله ای از ابهام قرار می گیرد، مگر اینکه آن ها دلایل دیگری برای کشاندن خانواده ها به سالن های سینما داشته باشند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1684

به "کارگردان مدرسه موش ها سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را خواهد ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگردان مدرسه موش ها سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را خواهد ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید