کدام کشورها واکسن فایزر را تایید کردهاند؟

به گزارش کولو، ایالات متحده جدیدترین کشور در فهرست کشورهایی است که استفاده اضطراری از واکسن کروناویروس را تایید کرده است.

کدام کشورها واکسن فایزر را تایید کردهاند؟

به گزارش ایسنا، در چین نیز به واکسن های کروناویروس تولیدی این کشور مجوز داده شده و برنامه واکسیناسیون آزمایشی در چندین شهر در حال انجام است.

روزنامه هندوستان تایمز در گزارشی به برخی از کشورهای دیگری اشاره کرده که استفاده اضطراری از واکسن فایزر را تایید کرده اند.

انگلیس: انگلیس اولین کشور غربی بود که استفاده اضطراری از واکسن را تایید کرد و اولین کشور در جهان بود که دوم دسامبر استفاده از واکسن کرونای فایزر/بیون تک را مورد تایید قرار داد. اگرچه این واکسن تولید مشترک دو شرکت داروسازی آمریکایی و آلمانی است، انگلیس در تایید این واکسن پیشی گرفت.

بحرین: بحرین نیز دومین کشوری است که استفاده اضطراری از واکسن کروناویروس فایزر را در تاریخ پنجم دسامبر تایید کرد. تزریق این واکسن برای عموم مردم رایگان است.

کانادا: در تاریخ نهم ماه جاری میلادی کارشناسن نظارت بر سلامت در کانادا واکسن فایزر را تایید کردند. قرار است محموله ای به بزرگی 249 هزار دوز از این واکسن طی این ماه وارد کانادا شود و چهار میلیون دوز دیگر نیز تا ماه مارس به این کشور می رسد.

عربستان: سازمان غذا و داروی عربستان نیز در تاریخ دهم دسامبر واکسن کروناویروس فایزر را برای استفاده در شرایط اضطراری تایید کرد.

مکزیک: کمیسیون ایمنی پزشکی مکزیک نیز واکسن تولید شده توسط دو شرکت فایزر/بیون تک را تایید کرد. قرار است محموله ای از این واکسن که شامل 250 هزار دوز است وارد این کشور شود. پیش بینی می شود برنامه واکسیناسیون نیز از هفته آینده آغاز شود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1383

به "کدام کشورها واکسن فایزر را تایید کردهاند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها واکسن فایزر را تایید کردهاند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید