یورو 2020، گروه F؛ نبرد غول ها در گروه مرگ با طعم انتقام

به گزارش کولو، آخرین گروه رقابت های یورو 2020 که گروه مرگ لقب گرفته، جایی است که مدافع اسم قهرمانی و قهرمانان دو دوره قبلی جام جهانی قرار گرفته اند.

یورو 2020، گروه F؛ نبرد غول ها در گروه مرگ با طعم انتقام

به گزارش خبرنگاران، شانزدهمین دوره مهمترین تورنمنت ملی فوتبال در قاره اروپا با یک سال تأخیر انتها از روز بیست و یکم خرداد شروع می گردد؛ دوره ای متفاوت از ادوار قبلی که 11 شهر مختلف قاره سبز میزبان بازی های آن خواهند بود و 24 تیم راه یافته برای رسیدن به فینال ومبلی در 6 گروه 4 تیمی با هم مصاف خواهند داشت.

به همین بهانه به معرفی هر یک از گروه های حاضر در این رقابت ها خواهیم پرداخت که دو تیم نخست آن به صورت مستقیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود خواهند کرد و 4 تیم از تیم های سوم برتر هم جواز حضور در مرحله حذفی را کسب می نمایند.

پرتغال

مدافع اسم قهرمانی رقابت ها وارد می گردد. پرتغال که 4 سال پیش در خاک فرانسه، خروس ها را در فینال یورو شکست داد؛ در حالی وارد شانزدهمین دوره از جام ملت های اروپا می گردد که هنوز جام قهرمانی را در اختیار دارد و می خواهد مانند همسایه شرقی اش در شبه جزیره ایبریا یعنی اسپانیا دو دوره متوالی فاتح مهمترین تورنمنت فوتبال ملی قاره سبز گردد. یکی از عواملی که شانس تیم تحت راهنمایی فرناندو سانتوس برای تحقق این هدف را افزایش می دهد ظهور استعدادهایی نو است که هر کدام شان در تیم های باشگاهی طراز اول دنیا طی 5 سال اخیر خوش درخشیده اند، بازیکنانی مانند برونو فرناندز، روبن دیاز و ژوائو کانسلو اما ذخیره بازیکنان بااستعداد پرتغال به همین نفرات محدود نمی گردد و نباید بازیکنان مانند ژوائو فلیکس، دیوگو ژوتا و دانیلو پریرا را از قلم انداخت. قهرمانی پرتغالی ها در لیگ ملت های اروپا سه سال پس از فتح یورو 2016 نشان داد که این تیم به هیچ اسم در جهت کسب افتخار و قهرمانی افت ننموده است.

ستاره تیم

معرفی ستاره پرتغال کار سختی نیست. با همه ستاره هایی که این تیم دارد، هیچ یک هنوز هم از حیث تأثیرگذاری به پای کریستیانو رونالدو نمی رسند. او با 36 سال سن از حضور در تورنمنتی که شاید آخرین تجربه اش از بازی در یورو باشد، دو هدف را دنبال می نماید. یکی رسیدن به فینال و درخشش در آن به تلافی مصدومیت تلخش در فینال دوره قبل و دیگری افزایش تعداد گل های ملی. رونالدو با زدن 6 گل دیگر به رکورد علی دایی به اسم برترین گلزن فوتبال ملی تاریخ می رسد و این رکوردی است که او برای شکستنش لحظه تعدادی می نماید.

فرانسه

از قهرمان اروپا به قهرمان دنیا می رسیم. مردان دیدیه دشان به این هدف به یورو آمده اند که افتخاری که سرمربی شان و هم تیمی های او در اواخر دهه 90 و اوایل قرن بیست و یکم رقم زدند را تکرار نمایند و بلافاصله پس از فتح جام دنیای، قهرمانی یورو را هم ضمیمه آن نمایند. این اتفاقی بود که خروس ها برای اولین بار در یورو 2000 یعنی دو سال پس از قهرمانی شان در جام دنیای فرانسه رقم زدند.

تیم ملی فرانسه به نسبت تیمی که سه سال پیش در روسیه قهرمان دنیا شد، حتی بهتر و ستاره هایش بیشتر هم شده اند و ادواردو کاماوینگا و هاوسم اوئار جزو این دسته از ستاره های تازه وارد تیم هستند. با این حال هنوز هم چشم امید هواداران تیم ملی فرانسه به درخشش ستاره هایی مانند آنتوان گریزمان، پل پوگبا و عثمان دمبله است که نفر آخر بالاخره در فصل اخیر توانست از اعتبار خودش به اسم یک بازیکن طراز اول دفاع کند. به این افراد باید کریم بنزما مهاجم رئال مادرید که فصل اخیر برایش درخشان سپری شد را هم اضافه کنید، کسی که بعد از 6 سال انتها توانست دیدیه دشان را راضی کند تا او را به اردوی تیم ملی فرانسه دعوت کند. با چنین لشگری از ستاره ها، کمتر کسی می تواند ریسک کند و روی نام فرانسه به اسم مدعی قهرمانی - افتخاری که در دوره قبلی یورو تنها با شکست مقابل پرتغال در فینال از خروس ها سلب شد - خط بکشد.

ستاره تیم

برخلاف پرتغال، معرفی برترین بازیکن در تیم ملی فرانسه کار آسانی نیست اما این دوره از یورو می تواند فرصتی برای کیلیان امباپه مهاجم پاری سن ژرمن باشد که بتواند مهری تأییدی روی اقتدارش در فوتبال ملی هم بزند و قهرمانی در یورو را هم به قهرمانی اش در جام دنیای 2018 اضافه کند. در حالی که تعدادش روزهای به خاتمه رسیدن دوران لیونل مسی و کریستیانو رونالدو نزدیک است و ارلینگ هالند، دیگر ستاره پرطرفدار حال حاضر فوتبال اروپا هم نتوانست همراه با نروژ به یورو برسد، همه چیز برای امباپه مهیا است تا به برترین شکل ممکن بر تعداد هوادارانش اضافه کند.

آلمان

سومین غول گروه مرگ، آلمان قهرمان جام دنیای 2014 است، تیمی که نسبت به سال های اخیر کمی سرحال تر به نظر می رسد. این آخرین تورنمنتی است که ژرمن ها با راهنمایی یواخیم لو تجربه می نمایند و مربی باسابقه مانشافت در خاتمه این تورنمنت پس از 15 سال حضور روی نیمکت این تیم، جای خودش را به هانسی فلیک خواهد داد اما از بخت بد لو تیم او از روزی که قهرمان دنیا شد تا به امروز روی دور بی ثباتی قرار داشته است. بازیکنان او 5 سال پیش در مرحله نیمه نهایی یورو 2016 به فرانسه ای باختند که حالا دوباره همگروه شان شده است. بعد از آن هم آنها از لیگ A (بالاترین دسته) لیگ ملت های اروپا به لیگ B سقوط کردند و متحمل یک شکست غیرمنتظره هم برابر مقدونیه شدند. بدتر از آن اما باخت سنگین 6 بر صفر مقابل تیم ملی اسپانیا بود که اعتبار ژرمن ها را زیر سؤال برد. با این حال پیروزی روحیه بخش اخیر برابر لتونی با نتیجه 7 بر یک و رضایت دادن لو به بازگشت ستاره های حرفه ای تیمش مانند توماس مولر و متس هوملز سبب شده که نگاه ها به تیم ملی آلمان عوض گردد.

ستاره تیم

ایلکای گوندوگان و لئون گورتزکا فصل فوق العاده ای را در تیم های باشگاهی خود، منچسترسیتی و بایرن مونیخ سپری نموده اند و هر دو قهرمان لیگ های شان شده اند. دیگر بازیکنان بایرن مونیخ، سرژ گنابری و مانوئل نویر را هم نباید فراموش کرد. با این وجود می گردد انتظار داشت که جاشوا کیمیش بال بایرن مونیخ تأثیرگذارترین ستاره ژرمن ها در یورو 2020 باشد.

مجارستان

بدشانس ترین تیم در میان تمامی 24 تیم حاضر در یورو 2020 با اختلاف، مجارستان است.این تیم با کلی امید توانست جواز حضور در مرحله نهایی رقابت ها را بگیرد اما زمانی که از قرعه اش آگاه شد، رؤیای صعود به مرحله حذفی را به نحوی بر باد رفته دید. با این حال برترین خصلت فوتبال غیرقابل پیش بینی بودن آن است، پس نباید مجارها را از همین حالا حذف شده گروه دانست به خصوص که چهار تا از تیم های سوم گروه های شش گانه یورو هم شانس صعود دارند. مجارستان برخلاف قرعه ای که در مرحله نهایی نصیبش شده، در مرحله مقدماتی جهتی آسان برای صعود داشت. این تیم از ماه سپتامبر سال 2020 تا به امروز تنها یک شکست داشته و این در حالی است که 10 بازی انجام داده است (بدون احتساب بازی محبت آمیز سه شنبه شب برابر ایرلند). مهمترین دغدغه مجارها آمادگی ستاره 20 ساله خط میانی شان دومنیک شوبوشلای (بازیکن تیم لایپزیگ آلمان) است که تقریباً تمام فصل گذشته را به علت مصدومیت از ناحیه زانو از دست داد.

ستاره تیم

به جز شوبوشلای، مجارستان یک ستاره لایپزیگی دیگر هم در ترکیبش دارد که آن بازیکن دروازه بان تیم، پیر گولاشی است. او طی دو فصل گذشته توانایی اش برای تأثیرگذاری در بازی های عظیم اروپایی را به اثبات رسانده است.

نبرد مجذوب کننده

تمام بازی های این گروه مجذوب کننده و کلیدی هستند. این گروه آنقدر تیم خوب دارد که باید برای تماشای تمام بازی هایش وقت گذاشت، مخصوصاً اگر مجارستان بتواند شگفتی آفرین گردد. مصاف فرانسه برابر پرتغال که تکرار فینال دوره قبل و جدال فرانسه و آلمان که تکرار نبرد 5 سال پیش آنها در نیمه نهایی همین رقابت ها است، دو بازی با بوی انتقام و مجذوب کنندهیتی مضاعف خواهند بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1727

به "یورو 2020، گروه F؛ نبرد غول ها در گروه مرگ با طعم انتقام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورو 2020، گروه F؛ نبرد غول ها در گروه مرگ با طعم انتقام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید