80 درصد تالارهای پذیرایی تهران ورشکسته شده اند

به گزارش کولو، رئیس اتحادیه تالارداران تهران گفت: تالارها هنوز درحال پوست اندازی و بازیابی هستند و مانند یک سال پیش، آماده پذیرش مشتری نیستند. 80 درصد تالارها هنوز تعطیل هستند و ورشکست شده اند. مابقی نیز درحال تجهیز و آماده سازی هستند، ممکن است 1 یا 2 درصد هم مشتری داشته باشند که تقریبا می توان گفت صفر است.

80 درصد تالارهای پذیرایی تهران ورشکسته شده اند

خسرو ابراهیمی نیا در مورد شرایط تالارها بعد از بازگشایی اظهار کرد: تالارها بازگشایی شده اند اما استقبال چندانی نشده است، یکی از دلایل این موضوع این است که بعد از یک سال تعطیلی تالارها باید تجهیز شوند و با پروتکل ها هماهنگ شوند. این صنف ورشکست شده بود و در حال بازیابی است. بازیابی تالار نیز نیاز به میلیاردها تومان هزینه دارد.

وی ادامه داد: یک سال است که وسایل تالارها مستهلک شده اند، مشتری هم وسایل نو و بروز می خواهد. نیاز به استخدام پرسنل جدید نیز وجود دارد، بنابراین احیای دوباره این صنف نیاز به زمان طولانی دارد.

وی افزود: در اتحادیه تعداد زیادی شکایت بین مالکین و مستاجرین وجود دارد، هم مالکین و هم مستاجرین حق دارند. مالک می گویند یک سال است که اجاره پرداخت نشده، مستاجر می گوید در این یک سال کار نکرده ام که اجاره پرداخت کنم. حدود 85 درصد از شکایات در اتحادیه مربوط به مالکین و مستاجرین می شود. همین الان هم وقتی به مستاجر می گوییم اجاره بده می گوید من نمی دانم که فردا دوباره تالارها تعطیل می شوند یا خیر.

رئیس اتحادیه تالارداران تهران شرح داد: مردم در دوران کرونا مراسمات و گردهمایی های خود را تعطیل نکرده بودند، این تالارها بودند که اجازه نداشتند مراسم برگزار کنند اما مراسم ها در رستوران ها، چلوکبابی ها، کارواش ها و باغ ها ادامه داشت.

وی در ادامه افزود: تالارها هنوز درحال پوست اندازی و بازیابی هستند و مانند یک سال پیش آماده پذیرش مشتری نیستند. 80 درصد تالارها هنوز تعطیل هستند و ورشکست شده اند. مابقی نیز درحال تجهیز و آماده سازی تالار هستند، ممکن است 1 یا 2 درصد هم مشتری داشته باشند که تقریبا می توان گفت صفر است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1467

به "80 درصد تالارهای پذیرایی تهران ورشکسته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد تالارهای پذیرایی تهران ورشکسته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید