آموزش معاینه سینه در خانه برای تشخیص سرطان سینه

به گزارش کولو، در این مطلب قصد داریم شما را با روش معاینه سینه به روش فردی در خانه آشنا نمائیم. درصد قابل توجهی از سرطان سینه در معاینه سینه قابل تشخیص است

آموزش معاینه سینه در خانه برای تشخیص سرطان سینه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

درصد قابل توجهی از توده های پستان که منجر به سرطان سینه می شوند، توسط خود بیمار و در طی معاینه فردی قابل تشخیص است. در این مطلب قصد داریم شما را با معاینه فردی برای تشخیص توده های سینه آشنا نمائیم. این روش مقرون به صرفه بوده و می تواند باعث ارتقاء سلامت و گزارش زودتر تغییرات یا توده های پستان گردد که در نتیجه آن آزمایشات غیر ضروری و بیوپسی کاهش می یابد.

معاینه سینه به روش به پشت خوابیده

1.درحالتی که یک بالش زیر شانه راست قرار گرفته است به پشت دراز بکشید و بازوی راست خود را زیر سرتا قرار دهید.

2.از نرمه سه انگشت میانی دست چپ خود جهت آنالیز وجود توده در پستان راست استفاده نمائید. نرمه انگشتان یک سوم انتهایی هر انگشت است. حرکات دوارنی را طوری که همپوشانی داشته باشند انجام دهید تا بافت پستان را کامل حس کنید.

3.فشار را جهت بهترین نحوه معاینه تنظیم کنید. وجود یک حاشیه سفت در انحنای تحتانی هر پستان طبیعی محسوب می گردد. اگر مطمئن نیستید که چه میزان فشار نرمال است با مربی بهداشت و یا پزشک یا پرستار خود صحبت نموده و روش آن ها را تقلید نمائید

4. بر روی پستان با الگوی نواری یا بالا و پایین محکم فشار دهید. از یک خط مستقیم فرضی در زیر بازو آغاز و به بالا و پایین حرکت کنید تا به استخوان وسط سینه (استرنوم) برسید. حالت طبیعی پستان خود را به یاد داشته باشید تا تغییرات ماهانه آن را متوجه شوید.

5. این معاینه را به یاری نرمه انگشتان دست راست خود روی پستان چپ تکرار کنید.

6. اگر متوجه هر گونه تغییری شدید پزشک خود را در جریان بگذارید.

معاینه سینه در حالت ایستاده

1. در حالت ایستاده در مقابل یک آینه، دست ها را روی پهلوی لگن خود قرار دهید، به پستان های خود نگاه کنید و به دنبال هرگونه تغییر در اندازه، شکل، قوام یا فرورفتگی، قرمزی یا پوسته ریزی در نوک یا پوست پستان خود باشید. (وقتی در این موقعیت روی لگن خود به سمت پایین فشار وارد نمائید، عضلات قفسه سینه منقبض شده و هرگونه تغییر در پستان بهتر دیده می گردد.)

2. هر کدام از زیربغل ها را در حالت نشسته یا ایستاده در حالیکه بازو را آرام به بالا آورده اید معاینه نمائید تا بتوانید این ناحیه را ساده تر لمس نمایید. بالا آوردن دست به صورت مستقیم بافت این ناحیه را سفت می کند و باعث مشکل در انجام معاینه می گردد.

منبع: setare.com
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1296

به "آموزش معاینه سینه در خانه برای تشخیص سرطان سینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش معاینه سینه در خانه برای تشخیص سرطان سینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید