آکواریوم آنتالیا؛از عظیم ترین مجموعه های آبی در دنیا، عکس

به گزارش کولو، زمانی که به سردرِ تونل شیشه ای این آکواریوم برسید با یک جمله انگلیسی: The worlds biggest tunnel aquarium که به معنای عظیم ترین تونل آکواریومی دنیا است روبرو خواهید شد.

آکواریوم آنتالیا؛از عظیم ترین مجموعه های آبی در دنیا، عکس

شاید در ابتدا چنین فرض کنید که این جمله ادعایی بیش نیست که برای جلب مشتریان نوشته شده است، اما زمانی که وارد این تونل بزرگ 131 متری شوید قطعا پی به واقعیت آن خواهید برد. آکواریوم آنتالیا در یک ساختمان بسیار بزرگ و چند طبقه ساخته شده که در سال 2012 افتتاح شده و در اختیار عموم مردم نهاده شد.

این ساختمان دارای قسمت های مختلفی است که آن ها را به شما توضیح خواهیم داد تا زمانی که با بلیط هواپیما آنتالیا به این شهر ساحلی ترکیه سفر کردید به سادگی از این جاذبه تفریحی بازدید کنید.

چرا بازدید از آکواریوم آنتالیا پیشنهاد می گردد؟

در واقع چیزی که نظر بیشتر گردشگران را راجع به این آکواریوم زیبا جلب نموده، صرفا عظمت تونل آن نیست بلکه تنوع در گونه های آبزیانیست که در آن وجود دارد. چرا که شما به محض ورود به این مجموعه بی نظیر، محو تماشای انواع مختلف گونه هایی خواهید شد که در آنجا وجود دارند. جالب است بدانید که در این مجموعه بزرگ 40 آکواریوم بزرگ و متنوع وجود دارد که طراحی، نورپردازی و گونه های آبزیان متفاوتی که در آن وجود دارند به قدری جذاب هستند که از تماشای آن ها هرگز خسته نخواهید شد. همین ویژگی ها، آکواریوم آنتالیا را یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی آنتالیا نموده است.

آکواریوم آنتالیا

غذا دادن به آبزیان توسط یک شیشه شیر!

اگر وارد قسمتی در آکواریوم آنتالیا شدید که نسبتا شلوغ بوده و جمعیت قابل توجهی در انتظار هستند تا نوبتشان فرا رسیده و به آبزیان غذا بدهند آن هم توسط یک شیشه شیر بزرگ، هرگز تعجب نکنید. چرا که در یک قسمت مخصوص، ماهی های نسبتا بزرگی سرشان را از آب بیرون آورده و به سمت شیشه شیری که داخل آن غذای مخصوص ماهی ها بوده و در دستان شما قرار گرفته است خواهند آمد و به شکل بسیار خنده دار و شبیه به پستانداران شروع به مکیدن شیشه شیر خواهند کرد. بسیاری از گردشگرانی که از آکواریوم آنتالیا دیدن می نمایند به این کار جذاب و خنده دار علاقه بسیار زیادی نشان می دهند.

فروشگاه آکواریوم آنتالیا

قسمت های مختلف آکواریوم آنتالیا تنها به تماشای آبزیان محدود نمی گردد، بلکه در آن یک فروشگاه بسیار بزرگ وجود دارد که از تماشای آن کاملا تعجب خواهید کرد. چرا که در آن قسمت های بسیار مختلف و متنوعی وجود دارد که پر از وسایل گوناگون است. شما در آنجا انواع اقسام اجناس بسیار زیبا و چه بسا سوغاتی های متنوعی را خواهید یافت که می توانید برای عزیزانتان هرچه که دوست داشتید خریداری کنید. وجود یک فروشگاه بزرگ در این مجموعه زیبا می تواند برای کسانی که علاقه چندانی به دنیای آبی یا آکورایوم ندارند و یا زود حوصله شان سر می رود بسیار مناسب باشد. در چنین شرایطی می توان از این فروشگاه بزرگ دیدن نموده و دقایق بسیاری را مشغول گشت و گذار و خرید شد.

قسمت مخصوص خزندگان

شما علاوه بر آبزیان متنوع و گوناگون می توانید از قسمت خزندگان آکواریوم آنتالیا نیز دیدن کنید که بازدید از آنجا نیز خالی از لطف نیست. چرا که در آن انواع اقسام خزندگان بسیار جذاب و اعجاب برانگیز وجود دارد که از تماشای آن ها نهایت لذت را خواهید برد. بعضی از آن ها به قدری بی حرکت هستند که ممکن است چند ثانیه اول پیروز به پیدا کردنشان نشوید اما اگر کمی صبر کنید با کوچک ترین حرکت آن ها قادر به پیدا کردنشان خواهید شد. در این قسمت گونه های بسیار نادری از خزندگان را خواهید یافت که حتم داریم بسیاری از آن ها را حتی در طول زندگی تان ندیده اید و اگر هم دیده باشید بدون شک در برنامه های مستند بوده، نه از فاصله بسیار کم و به طور واقعی.

سفر به قلب زمستان

یکی دیگر از جذاب ترین قسمت هایی که در آکواریوم آنتالیا وجود دارد، یک بخش بسیار خاص و مخصوص است که پر از برف است. به عبارت دیگر، شما با وارد شدن به این بخش گویی که وارد فصل زمستان شده اید. روی زمین و سطح خانه های چوبی که در آنجا وجود دارد همگی پر از برف هستند و اگر دلتان برای برف بازی های بچگانه تنگ شده باشد و یا قصد دارید همراه فرزندتان دقایق پرهیجان و تکرار نشدنی را سپری کنید می توانید مشغول برف بازی شده و یا روی برف ها غلت بزنید و لحظات تکرار نشدنی را تجربه کنید.

سینمای 3 بعدی

اگر از گشت وگذار طولانی مدت و یا تماشای بیش از حد آبزیان خسته شده اید و مایلید یک تنوعی در گردشتان به وجود بیاید می توانید به سینمای 3 بعدی این مجموعه بی نظیر مراجعه کنید. اگر جلوی درب این سینما برسید، گردشگران هیجان زده ای را خواهید دید که از سینما بیرون درآمده و مشغول تعریف از فیلم و لحظات خارق العاده ای هستند که چند دقیقه پیش تجربه نموده اند و همین امر باعث خواهد شد، شما هرچه بیشتر برای خرید بلیط سینما 3 بعدی مشتاق تر شده و به همراه عینک های مخصوص 3 بعدی تان رو جایگاه تان نشسته و منتظر شروع شدن یک فیلم هیجان انگیز و ویژه شوید و برای شروع آن ثانیه شماری کنید.

رستوران آکواریوم آنتالیا و تجربه طعم های بی نظیر

بدون شک بعد از چند ساعت قدم زدن و گشت و گذار و تفریح و هیجان، گرسنگی سراغمان آمده و بسیار خسته و تشنه خواهیم شد. در چنین شرایطی وجود یک رستوران در نزدیکی همان مجموعه می تواند خیالمان را راحت کند که هر زمان خواستیم می توانیم دلی از عزا درآورده و گرسنگی مان را برطرف کنیم. وجود رستوران در آکواریوم آنتالیا باعث شده تا گردشگرانی که به این مجموعه تفریحی هیجان انگیز می آیند با خیالت راحت مشغول گشت و گذرا و گردش شده و هر زمان که احساس گرسنگی و تشنگی کردند به آنجا سر زده و یکی از بهترین غذاهای عمرشان را در آنجا امتحان نمایند.

چگونه می توانیم به آکواریوم آنتالیا برویم؟

شما می توانید با انواع وسایل نقلیه نظیر تاکسی و یا اتوبوس و ... به این مجموعه بزرگ و جذاب بروید. برای مثال اگر بخواهید اتوبوس را برای رفتن به آکواریوم آنتالیا انتخاب کنید می توانید با تهیه کردن بلیط های اتوبوس TK36 و یا VF2 در کمترین زمان ممکن به مقصدتان برسید. نگران کم بودن اتوبوس های آنتالیا و یا دیر رسیدن به مقصدتان نباشید، چرا که هر 10 دقیقه و یا نهایتا هر یک ربع یک بار، یک اتوبوس جدید به ایستگاه آمده و گردشگران و مسافران را سوار خواهد نمود. برای اطلاعات بیشتر درباره جاذبه های تفریحی آنتالیا و خرید اینترنتی بلیط هواپیما آنتالیا می توانید به بلاگ سفرمارکت سر بزنید.

در نزدیکی آکواریوم آنتالیا از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟

پارک آبی دلفین لند آنتالیا: 550 متر

پارک ساحلی آنتالیا: 1 کیلومتر

مجموعه ساحلی فلامینگو آنتالیا: 1 کیلومتر

پارک فرهنگی آتاتورک: 2 کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی آکواریوم آنتالیا برای اقامت وجود دارد؟

هتل سو: 400 متر

هتل کایماز کاردشلر: 1 کیلومتر

هتل پرلامار: 1 کیلومتر

هتل کورنر پارک: 2 کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به آکواریوم آنتالیا هستند؟

رستوران مک دونالد: 170 متر

رستوران کرمیزی: 550 متر

رستوران مادو: 600 متر

رستوران مِحمِت: 700 متر

رستوران اوزسوت پارک: 1 کیلومتر

منبع: گردشبان
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1248

به "آکواریوم آنتالیا؛از عظیم ترین مجموعه های آبی در دنیا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکواریوم آنتالیا؛از عظیم ترین مجموعه های آبی در دنیا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید