اتحادیه اروپا تهاجمی تر می گردد

به گزارش کولو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، اورزلا فون در لاین رئیس جدید کمیسیون اروپا که در کارنامه خود مقام وزیر دفاع سابق آلمان را یدک می کشد می گوید اتحادیه اروپا بیش از این نمی تواند به قدرت نرم بسنده کند و باید به تقویت منافع خود، توسعه بازوی امنیتی و همچنین تمرکز بر سیاست های تجاری بپردازد.

اتحادیه اروپا تهاجمی تر می گردد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

وی با تاکید بر لزوم تقویت اتحادیه اروپا به عنوان بستر تسامح و دموکراسی در دنیا پرآشوب کنونی، گفت: برگزیت موجب همبستگی کشورهای باقی مانده در این اتحادیه شد.

فون در لاین اضافه نمود: باید راه و روش اروپایی خودمان را در پیش بگیریم. قدرت نرم دیگر جوابگوی اروپایی ها چنانچه بخواهند صندلی خود را در دنیا امروز اثبات نمایند؛ نیست. اروپا باید زبان قدرت را بیاموزد.

وی ادامه داد: این به معنای آن است که باید از یک سو وابستگی امنیتی به دیگران را کم کنیم و از سوی دیگر بر توانایی های خود نظیر تجارت با چین، تمرکز بیشتری کنیم. باید با توجه به منافع خارجی اتحادیه اروپا، چشم انداز راهبردی تری را در پیش بگیریم که این شامل توسعه اتحادیه اروپا از راه پیوستن کشورهای بالکان غربی نیز می گردد و از این بابت قوانین الحاق کشورها نیازمند اصلاحات است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 487

به "اتحادیه اروپا تهاجمی تر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا تهاجمی تر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید