اخبار سیاسی

بازخواست مدیران قبلی در صورت ترک فعل یا تضییع حقوق عامه

سخنگوی قوه قضاییه گفت: کسانی که در دوره های مدیریتی قبل اعمالی انجام داده باشند که موجب خسارت به مردم و یا تضییع حقوق عامه شده باشد امروز بایستی پاسخگو باشند.

4 آذر 1399

خودداری اف بی آی از شرح به کنگره درباره دخالت انتخاباتی ایران

فارس نوشت: مدیر اطلاعات ملی آمریکا درخواست نمایندگان ایالت فلوریدا برای شرح اف بی آی پیرامون دخالت ادعایی دولت های خارجی از جمله ایران در انتخابات آمریکا را رد کرد.

3 آذر 1399

گزارش سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی منتشر می شود

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: ایران به زودی گزارش سانحه سقوط هواپیمای اوکراین را منتشر می کند طرف های خارجی گزارش را می بینند و اگر نظری دارند بیان می کنند.

2 آذر 1399

تفاوت های استانبول و آنکارا برای سفر

استانبول و آنکاراتقابل پایتخت عثمانی و جمهوریبرای انتخاب بین شهر آنکارا یا استانبول ابتدا با نگاهی اجمالی به کشور ترکیه آغاز می کنیم. کشور ترکیه دارای 81 استان می باشد و سی و هفتمین کشور پهناور دنیا به حساب می آید. بزرگترین شهرهای ترکیه عبارتند از:

27 آبان 1399

هشدار آلمان به ترکیه

خبرگزاری خبرنگاران- هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان گفت: ترکیه باید از اقدامات تحریک آمیز در منطقه مورد منازعه گاز در شرق دریای مدیترانه خودداری کند.

25 آبان 1399

رسولی: تنها مرجع تصمیم گیری واگذاری اموال شهر تهران شورای شهر است

تهران (پانا) - عضو شورای شهر در جریان رسیدگی به یک فوریت لایحه واگذاری اموال منقول و غیر منقول، گفت تنها مرجع تصمیم گیری در این رابطه شورای شهر است.

25 آبان 1399

شهدای کربلای خان طومان آمدند تا ترس ها را به شهامت بدل نمایند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی به مناسبت بازگشت پیکر بعضی از شهدای خان طومان به میهن اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

24 آبان 1399

ترامپ: لطف خدا بود که کرونا گرفتم

رئیس جمهور آمریکا در یک پیام ویدئویی بعد از بازگشت به دفتر کارش در کاخ سفید، مبتلا شدنش به ویروس کرونا را لطف خدا توصیف کرده است.

20 آبان 1399

عراقچی به باکو، مسکو، ایروان و آنکارا می رود؛ پیشبرد ابتکار ایران برای حل مناقشه قره باغ

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امورخارجه از سفر منطقه ای عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه برای پیشبرد ابتکار ایران برای حل مناقشه قره باغ به باکو، مسکو، ایروان و آنکارا اطلاع داد.

13 آبان 1399

کوشش پمپئو بر وادار کردن هند به عداوت با چین

وزیر امور خارجه آمریکا امروز (سه شنبه) ضمناً تدارکش برای مذاکرات با رهبران هند گفت، واشنگتن و دهلی نو باید با یکدیگر در زمینه مقابله با تهدید ایجاد شده از سوی چین برای امنیت و آزادی همکاری نمایند.

11 آبان 1399

اعلام توزیع واکسن کرونا در آمریکا در آبان ماه، افزایش نگرانی از سیاسی کاری ترامپ

مقامات بهداشتی آمریکا به ایالت های این کشور اعلام کرده اند که اوایل آبان ماه جهت توزیع واکسن ویروس کرونا آماده باشند.

11 آبان 1399

دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات یکشنبه بهره برداری می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، حمید فتاحی گفت: روز یکشنبه 16 شهریورماه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات و در کنار آن مرکز تبادل داده ترافیکی با ظرفیت یک ترابیت برثانیه افتتاح می شود.

10 آبان 1399

دانش آموزان مناطق سفید هم گروه بندی شدند ، معاون وزیر آموزش و پرورش: خانوده ها بگذارند بچه ها زندگی در شرایط سخت را تجربه نمایند!

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تجربه بازگشایی مدارس کشورهای غربی گفت: در مناطق سفید این امکان را داشتیم که بدون حفظ فاصله اجتماعی و ماسک مدارس را دایر کنیم اما در آن مناطق هم گروه بندی ها را انجام دادیم.

2 آبان 1399

کرونا، ثبت بیش از 4 هزار مورد جدید ابتلا در عراق، وزیر دارایی اقلیم کردستان هم مبتلا شد

رسانه های عراق با اشاره به ثبت بیش از چهار هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور از مبتلا شدن وزیر دارایی اقلیم کردستان به کرونا خبر دادند.

1 آبان 1399

دست رد بازار اجاره به حمایت های کرونایی

خبرنگاران : به گفته یکی از مشاوران املاک بخش مرکزی پایتخت تعداد قرار دادهای اجاره درتابستان سال جاری نسبت به سال های گذشته تغییر نداشته و مالکان به سقف افزایش قیمت و تمدید اجاره چندان پایبند نبودند .

30 مهر 1399

واکنش بورل به اقدام تازه ترامپ

ایرنا نوشت: مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تحریم های آمریکا علیه 2 مقام ارشد دیوان کیفری بین المللی، این اقدام را غیرقابل قبول، بی سابقه و تلاشی برای کارشکنی در فرایند تحقیقات این دادگاه خواند.

28 مهر 1399

اتحادیه اروپا: در حال اجرای 69 برنامه در عراق هستیم

سفیر اتحادیه اروپا در بغداد تاکید نمود که این اتحادیه در حال همکاری با عراق در اجرای 69 برنامه به ارزش 617 میلیون یورو است.

25 مهر 1399

نگاه ویژه مجلس به استان خوزستان در بودجه 1400 و برنامه هفتم توسعه

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های گسترده استان خوزستان در بخش کشاورزی و صنعت گفت: مجلس در برنامه هفتم توسعه احکامی را برای حمایت از این بخش ها تدوین و تصویب خواهد کرد.

23 مهر 1399

خوش بینی مقام های ارشد چین و آمریکا برای پیشبرد توافق تجاری

چین امروز (سه شنبه) گفت با ایالات متحده برای ادامه پیشبرد اجرای فاز یک توافق تجاری دوجانبه که اوایل سال جاری در جریان گفت وگوی مذاکره کنندگان تجاری ارشد دو کشور حاصل شد، موافق است.

22 مهر 1399

روسیه سفیر نروژ را احضار کرد

ایسنا نوشت: روسیه امروز جمعه سفیر نروژ را احضار کرد. این اقدام در پی بالا دریافت تنشها میان دو کشور صورت گرفت.

21 مهر 1399
تعداد: (296)