اعطای تسهیلات کم بهره برای احداث و نوسازی بافت فرسوده

به گزارش کولو، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: این اداره کل به کنندگی از طرف شرکت بازآفرینی شهری ایران به کلیه اشخاصی که در محدوده مصوب بافت فرسوده شهری مبادرت به احداث و نوسازی بنا کنند، برای دریافت تسهیلات با بهره کم به بانک عامل معرفی می نماید.

اعطای تسهیلات کم بهره برای احداث و نوسازی بافت فرسوده

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، حسن صبوری با بیان ینکه بافت های فرسوده، محلات ناکارآمدی در فضای شهری است که مسائل و پیچیدگی های اجتماعی، مالی و فرهنگی خود را دارد، گفت: این بافت ها به مرور زمان فرسوده تر شده و علاوه بر فرسودگی ابنیه، شبکه تأسیسات شهری آن ها نیز فرسوده وکارکردهای شهری خود را از دست می دهند.

صبوری با بیان اینکه این محله ها دارای مسائل رو بنایی و زیر ساختی هستند، توضیح داد: این محلات و بافت ها از یک سو دارای ریشه های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری است و از طرف دیگر به جهت فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مسائل اجتماعی و امنیتی و آسیب پذیری در برابر زلزله، سیل و آتش سوزی و نیز تطابق نداشتن با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن، دارای مسائل رو بنایی و زیر ساختی هستند که برای احیاء و نوسازی این بافت ها دولت تسهیلاتی با شرایط ویژه درنظر گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ادامه داد: علاوه بر بخگرددگی و معافیت 50 درصدی عوارض صدور پروانه ساختمانی به ازای هر واحد مسکونی که در این محدوده احداث یا نوسازی می گردد، مبلغ 50 میلیون تومان وام با بهره 9 درصد پرداخت خواهد شد.

وی دوره مشارکت این تسهیلات را 30 ماه مطرح کرد و اضافه کرد: 50 درصد این تسهیلات قابل تقسیط و مابقی پس از سرانجام مشارکت تسویه می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در سرانجام اظهار داشت: علاوه بر دریافت این تسهیلات، تسهیلات دیگری به مبلغ 10 الی60 میلیون تومان متناسب با (نوع ساخت، نوع شهر و یا اینکه افراد حرفه ای یا غیرحرفه ای مبادرت به ساخت کنند) با بهره 18 درصد از بانک مسکن با دوره تقسیط120 ماهه اعطاء می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 484

به "اعطای تسهیلات کم بهره برای احداث و نوسازی بافت فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات کم بهره برای احداث و نوسازی بافت فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید