انتقاد نماینده تهران از نحوه اعمال نظر نماینده دولت در مورد پیشنهادات نمایندگان

به گزارش کولو، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از نحوه اعمال نظر نماینده دولت در مورد پیشنهادات بودجه ای نمایندگان مجلس انتقاد کرد.

انتقاد نماینده تهران از نحوه اعمال نظر نماینده دولت در مورد پیشنهادات نمایندگان

به گزارش خبرنگاران، مالک شریعتی نیاسر در جریان جلسه علنی نوبت سوم امروز (یکشنبه، 10 اسفند) مجلس و طی تذکری در خصوص نحوه اعمال نظر نماینده دولت درباره پیشنهادات نمایندگان، اعلام کرد: پیشنهادی که خانم الهام آزاد مطرح کردند، در کمیسیون تلفیق دو مرتبه مطرح شد و رأی نیاورد، در حالی که نماینده دولت در صحن با آن اعلام موافقت کرد، بدون این که اشاره کند که این پیشنهاد قبلا در کمیسیون تلفیق رأی آورده یا نیاورده است.

وی در ادامه اظهار کرد: بعضا شاهد هستیم که نظرات نماینده دولت با استاندارد دوگانه مطرح می گردد. پیشنهادی که ما در خصوص بحث سهمیه بنزین خانوار در کمیسیون تلفیق مطرح کردیم ، دوبار مطرح شده بود و رأی نیاورده بود و نماینده دولت گفت که این موضوع سه بار مطرح شده و رأی نیاورده است، یعنی دولت استاندارد دوگانه ای داشته و باید تذکر داده گردد تا اگر موردی را استناد می نماید و در رأی نمایندگان تاثیر می گذارد، باید بر اساس استاندارد واحدی پیش برود.

نماینده مردم تهران در مجلس توضیح داد: البته سخنگوی تلفیق کم لطفی کردند و موافقت خود را با پیشنهاد خانم آزاد اعلام کردند، در حالی که در تلفیق مطرح شده و رأی نیاورده بود.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر شریعتی نیاسر، اعلام کرد: اگر دو را سه فرمودند، قطعاً غرضی در کار نبوده است، من به نوبه خود از شما عذرخواهی می کنم، اما در خصوص بخش دوم تذکر شما، افراد در اظهارنظر آزادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1524

به "انتقاد نماینده تهران از نحوه اعمال نظر نماینده دولت در مورد پیشنهادات نمایندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد نماینده تهران از نحوه اعمال نظر نماینده دولت در مورد پیشنهادات نمایندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید