تایوان: در مقابل تهدید چین ایستادگی می کنیم (تورهای چین)

به گزارش کولو، رئیس جمهور تایوان روز پنج شنبه در سخنانی گفت: هنوز تهدید نظامی چین کاهش نیافته است و ما برای دفاع آماده هستیم.

تایوان: در مقابل تهدید چین ایستادگی می کنیم (تورهای چین)

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان اضافه کرد، تایوان به هیچ وجه موجب تشدید تنش و درگیری ها نخواهد شد ولی در صورت بروز اختلاف و جنگ به طور قاطع از حاکمیت و امنیت ملی خود دفاع خواهد نمود.

در روزهای گذشته سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره تایوان موجب تنش های بیشتر با کشور چین شده است. پلوسی در اظهاراتی که پس از سفر به جزیره تایوان و علیرغم مخالفت های چین انجام شد، ادعا کرد: به چین اجازه نخواهیم داد تایوان را منزوی کند.

پلوسی با این ادعا که سیاست آمریکا در زمینه تایوان تغییر نکرده است گفت: هدف ما از سفر به تایوان نشان دادن رابطه قوی بر اساس شرایط موجود مورد حمایت آمریکا بود.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین نیز در پاسخ به اظهارات پلوسی گفت: تایوان بخشی از خاک آمریکا نیست و بخشی از خاک چین محسوب می گردد.

وی، اقدامات چین درباره تایوان را عادلانه، قانونی و متناسب ارزیابی کرد و گفت: اقدامات پکن در راستای حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور انجام می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2117

به "تایوان: در مقابل تهدید چین ایستادگی می کنیم (تورهای چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایوان: در مقابل تهدید چین ایستادگی می کنیم (تورهای چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید