تزریق مواد ضدعفونی کننده به بیماران کرونایی!

به گزارش کولو، پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای تزریق مواد ضدعفونی کننده به مبتلایان ویروس کرونا یا قرار دادن آن ها در معرض اشعه ماوراء بنفش، انتقاد پزشکان آمریکایی را به دنبال داشت.

تزریق مواد ضدعفونی کننده به بیماران کرونایی!

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پزشکان آمریکایی به مردم هشدار دادند پیشنهاد های جدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درخصوص درمان بیماری کووید-19 بسیار خطرناک هستند.

به نوشته روزنامه گاردین، ترامپ در نشست خبری روز پنجشنبه گفت: مواد ضدعفونی نماینده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را ناکار می نماید. ظرف یک دقیقه! راهی هست که بتوانیم آن را به داخل بدن تزریق کنیم یا با آن [ریه ها]را شستشو دهیم؟ چک کردن آن جالب خواهد بود.

ترامپ همچنین پیشنهاد نموده است قرار دادن بدن بیماران در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند درمان موثری باشد.

دبورا بریکس مسئول هماهنگی پاسخ دولت به شیوع ویروس کرونا ترجیح داد در این باره سکوت کند، اما شماری از پزشکان آمریکایی درخصوص تزریق مواد ضدعفونی نماینده یا استفاده از اشعه ماوراء بنفش هشدار دادند.

رابرت ریچ استاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا در پیغام توئیتری نوشت: نشست های خبری ترامپ سلامت مردم را به خطر انداخته است. این تبلیغات را بایکوت کنید. از توصیه های متخصصان پیروی کنید و خواهش می کنم مواد ضدعفونی نماینده نخورید.

والتر شاوب از مقامات پیشین کاخ سفید گفت: برایم قابل درک نیست که چنین دیوانه ای عالی ترین مقام در این سرزمین را داشته باشد و مردمی آنقدر احمق وجود داشته باشند که فکر نمایند مسئله ای نیست. نمی توانم باور کنم در سال 2020 باید به افرادی که به حرف های رئیس جمهور گوش می نمایند هشدار دهم تزریق مواد ضدعفونی شما را به کشتن می دهد.

پیشنهادات حیرت آور ترامپ پس از آن مطرح شد که دولت آمریکا نتایج تحقیقات خود درخصوص توان بقای ویروس کرونا را منتشر کرد.

طبق نتایج این تحقیقات، ویروس کرونا در معرض نور خورشید و افزایش دما و رطوبت تضعیف می گردد.

ویلیام برایان مدیر بخش علوم و تکنولوژی وزارت امنیت داخلی آمریکا در نشست خبری روز پنجشنبه گفت: می توانم به شما بگویم که ماده سفیدنماینده می تواند [این]ویروس را ظرف 5 دقیقه بکشد. الکل ایزوپروپیل آن را ظرف 30 ثانیه از بین می برد.

ترامپ پیش از این نیز به خاطر مفید دانستن داروی ضد مالاریا برای مقابله با ویروس کرونا مورد نقدها گسترده قرار گرفته بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 996

به "تزریق مواد ضدعفونی کننده به بیماران کرونایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق مواد ضدعفونی کننده به بیماران کرونایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید