توضیحات فدراسیون فوتبال در مورد نقص مدارک 3 باشگاه در آسیا

به گزارش کولو، کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم خود را در رابطه با شرایط سه باشگاه ایرانی از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد.

توضیحات فدراسیون فوتبال در مورد نقص مدارک 3 باشگاه در آسیا

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در پی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با شرایط سه باشگاه ایرانی از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و به منظور تنویر افکار عمومی و جامعه فوتبال، توضیحاتی از سوی فدراسیون فوتبال به جامعه فوتبال ارائه می گردد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ 22 دسامبر 2021 دادخواستی را در رابطه با عدم رعایت بعضی از معیار ها و الزامات اجباری (A Criteria) به وسیله باشگاه های استقلال، پرسپولیس و گل گهر تسلیم بخش کنترلی AFC Entry Control Body کرد که مسئولیت تعیین نمودن امکان حضور یا عدم حضور باشگاه ها در مسابقات باشگاهی تحت نظر AFC را دارد.

بموجب این دادخواستها، مدارک ارسالی قبلی باشگاه ها جهت دریافت مجوز حرفه ای برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در تاریخ 10 نوامبر 2021 به وسیله شرکت مستقل حسابرسی به نام Ballympics آنالیز شد. دادخواست های AFC و گزارش حسابرسی به وسیله AFC مستقیما برای کلیه باشگاه های ایرانی دریافت نماینده مجوز حرفه ای ارسال شده و نواقص مربوط به هرکدام از باشگاه ها برای آن ها با ذکر جزئیات و مستندات ارسال شده است.

بر اساس همین گزارش، سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل گهر پیروز به رعایت الزامات و معیار های A قوانین و مقررات مجوزحرفه ای AFC نشده اند.

شایان ذکر است مطابق با آیین نامه مجوز حرفه ای AFC، باشگاه ها موظف به رعایت کلیه معیار های A که لازم الاجراست، میباشند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در دادخواست تقدیمی، از مرجع Entry Control Body خواستار ابطال مجوز های حرفه ای اعطا شده به این سه باشگاه ایرانی و پس گیری سهمیه مربوطه در مسابقات لیگ قهرمانان فصل جاری و ارسال پرونده باشگاه ها به کمیته انضباطی AFC جهت اتخاذ تصمیم شده است.

به موجب ابلاغیه دریافتی، به باشگاه ها 5 روز و تا ساعت 11:59 شب به وقت محلی مالزی روز 27 دسامبر 2021 فرصت داده شده تا دفاعیات و مدارک و مستندات خود را برای تصمیمات آینده ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1938

به "توضیحات فدراسیون فوتبال در مورد نقص مدارک 3 باشگاه در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات فدراسیون فوتبال در مورد نقص مدارک 3 باشگاه در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید