خبرهایی تازه از 4 نماد بورسی

به گزارش کولو، به گزارش خبرنگاران، طی چند روز گذشته شرکت های بورسی و فرابورسی به منظور رعایت اصل شفافیت طی اطلاعیه هایی تحت عنوان افشای اطلاعات بااهمیت سهامداران خود را از عملکرد اقتصادی، رویدادهای بااهمیت و هرگونه اطلاعات مهمی که به بهای سهام جهت می دهد، آگاه کردند.

خبرهایی تازه از 4 نماد بورسی

این اطلاعیه ها از جهت اندازه اهمیت در دو گروه الف و ب دسته بندی می شوند.

در ادامه به تشریح جزئیات چندی از این اطلاعیه ها پرداخته شده است.

سامان: بانک سامان بیان نمود که بازگشت به نامه مورخ 19 /08 /1400 سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر افزایش 41 درصدی سود عملیاتی این شرکت در دوره 6 ماهه ابتدای سال نسبت به دوره مشابه سال قبل به استحضار می رساند که عمده تغییرات سود مربوط به بخش خالص عایدی تسهیلات و سپرده گذاری است که علت اصلی آن افزایش 100 درصدی حجم تسهیلات اعطایی است که منجر به بالا رفتن عایدی تسهیلاتی و در نتیجه افزایش سود شده است.

جوین: شرکت کشت و صنعت جوین دلایل افزایش سود عملیاتی سال اقتصادی منتهی به 31 /04 /1400 نسبت به دوره مشابه سال اقتصادی قبل را اینگونه بیان نمود: همانگونه که در صورت های اقتصادی مشهود است طی سال اقتصادی مورد گزارش عایدیهای عملیاتی و بهای تمام شده عایدیهای عملیاتی نسبت به سال قبل به ترتیب 70 و 74 درصد افزایش یافته که عمدتا ناشی از افزایش نرخ فروش محصولات و خرید مواد اولیه و نهاده های فراوری بوده است. بعلاوه هزینه های عمومی و فروش به علت افزایش حقوق و مزایا در نتیجه اعمال مصوبات شورای عالی کار به حدود 41 درصد افزایش داشته است. بعلاوه با توجه به افزایش تسهیلات بانکی، هزینه های اقتصادی به تبع آن حدود 56 درصد افزایش داشته است. تغییرات مزبور منجر به افزایش سود عملیاتی به اندازه 87 درصد و افزایش سود خالص قبل از اقتصادیات به اندازه 72 درصد شده است.

علاوه بر توضیحات فوق افزایش سطح بازده کشت باغات، تغییر قیمت شکر و گندم معمولی و بذری و… از طرف دولت و گرایش شرکت از فراوری محصولات معمولی کشاورزی به سمت فراوریات محصولات بذری و نیز افزایش فراوری اسید سیتریک کیفی آن هیدروز، باعث افزایش فروش و سود شده است.

پاکشو: روز گذشته شرکت گروه صنعتی پاکشو دو اطلاعیه در سامانه کدال منتشر کرد. طی اطلاعیه اول شرکت از انتشار اوراق اختیار فروش تبعی (بیمه سهام) اطلاع داد. بر این اساس شرکت بیان نمود که در مورد موافقت با انتشار اوراق اختیار فروش تبعی (بیمه سهام)، تحت شرایط ذیل مجموعا 1.811.460.259 سهم پاکشو در وثیقه قرار گرفته است.

عرضه نماینده: شرکت گروه صنعتی گلرنگ (سهامی خاص)

تعداد قابل عرضه: تا سقف 1.700.000.000 سهم

دوره معاملاتی: تا سقف 24 ماه

ارزش سررسید: 10هزار ریال

بعلاوه در اطلاعیه دوم شرکت بیان نمود که با درخواست پذیرش سهام شرکت پدیده شیمی جم (سهامی خاص) از شرکت های وابسته گروه صنعتی پاکشو، در بازار دوم فرابورس ایران موافقت به عمل آمده است. شایان ذکر است قبل از درج نام شرکت در لیست نرخ های فرابورس و شروع معاملات، اطلاعات لازم و معین شده به وسیله این شرکت ارائه می گردد.

زقیام: شرکت کشت و دام قیام اصفهان از برگزاری مزایده فروش گاوداری صنعتی شیری (تعداد کل تقریبی 1150 راس، تعداد 580 راس مولد و تعداد 460 راس دوشا) با فراوری روزانه حدود 18 تن شیر خام در وسعتی به مساحت 10 هکتار در استان ایلام اطلاع داد. متقاضیان جهت دریافت اسناد مزایده و دریافت اطلاعات بیشتر می توانند از تاریخ انتشار آگهی در ساعات اداری به شرکت کشت و دام قیام اصفهان مراجعه و تا تاریخ 10 /08 /1400 پاکت حاوی فرم شرایط و پیشنهاد قیمت را تحویل امور اداری شرکت داده و رسید آن را دریافت نمایند. اندازه سپرده شرکت درمزایده 5 درصد قیمت پایه 35 /2 میلیارد تومان است که به صورت نقدی، یا چک رمزدار بانکی یا ضمانتنامه بانکی پذیرفته خواهد شد. مزایده راس ساعت 11 صبح روز یکشنبه 30 آبان برگزار خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1894

به "خبرهایی تازه از 4 نماد بورسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهایی تازه از 4 نماد بورسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید