دولت و مردم چین برای مقابله با کرونا چه یاری هایی به ایران ارسال کردند

به گزارش کولو، سخنگوی وزارت خارجه ایران به تشریح یاری های ارسالی دولت و مردم چین برای مقابله با کرونا پرداخت و گفت: در حدود 32 هزار کیلو انواع یاری ها بسته بندی شده و منتظر انتقال به ایران است.

دولت و مردم چین برای مقابله با کرونا چه یاری هایی به ایران ارسال کردند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی کولو٬ سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش های کولو در مورد اقدامات وزارت امور خارجه در مورد موضوعات مربوط به کرونا گفت: وزارت امور خارجه افتخار دارد که از اولین نهادهایی بود که در کنار مردم و وزارت بهداشت وارد کوشش ملی مبارزه با کرونا شد.

موسوی اضافه نمود: حمایت از هموطنان مقیم خارج از کشور از مهم ترین اولویت های وزارت امور خارجه است، لذا در دوره انتشار کرونا در چین، همه راه های ممکن برای یاری به دانشجویان عزیز ایرانی مقیم شهر ووهان چین انجام شد و پس از آنالیز و پیگیری همه گزینه ها و هماهنگی با نهادهای ذیربط به ویژه وزارت بهداشت، با اعزام یک پرواز اختصاصی هواپیمایی ماهان٬ بازگشت این عزیزان میسر شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه سلامت این دانشجویان را مدیون از خودگذشتگی خدمه پرواز هواپیمایی ماهان برشمرد.

وی در ادامه گفت: در مرحله بعد و پس از انتشار ویروس کرونا در ایران، کوشش وزارت امور خارجه معطوف به جذب یاری های داوطلبانه دولت ها و ملت های دوست و همچنین سازمان های بین المللی و هماهنگی انتقال آنها به ایران بوده که همچنان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: در این ارتباط یاری های دولتی و مردمی زیر تا به امروز از چین دریافت و با هشت پرواز باری شرکت هواپیمایی ماهان به صورت رایگان به ایران منتقل و تحویل وزارت بهداشت شده است:

1- حدود 350 هزار انواع کیت تشخیص ویروس کرونا

2- حدود 2 میلیون و 400 هزار ماسک

3- حدود 130 هزار لباس ایزوله

4- حدود 120 دستگاه ونتیلاتور و اسپیراتور

5- حدود 2800 وسیله تب سنج و اکسیژن سنج

6- حدود 13 هزار عینک محافظ

7- حدود 160 هزار عدد محافظ صورت یا کلاه محافظ

8- حدود 50 کارتن داروی ویژه درمان کرونا

موسوی یادآور شد: فرایند ادامه دریافت یاری های سخاوتمندانه مردمی در چین ادامه دارد و هم اکنون نیز یاری های زیادی در حدود 32 هزار کیلو انواع یاری ها بسته بندی شده و منتظر پروازهای بعدی برای انتقال به ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با قدردانی از یاری های دولت و مردم چین، از هواپیمایی ماهان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گمرک جمهوری اسلامی ایران که در انتقال این یاری ها مساعدت داشته اند نیز تشکر کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در سرانجام اعلام کرد: پس از توئیت های دکتر ظریف بعضی کشورها و سازمان ها از آمادگی خود برای ارسال یاری های پزشکی یا تهیه و فروش آنها به ایران خبر دادند که بعضی اطلاع رسانی شده و موارد آینده نیز به اطلاع مردم شریف و مقاوم ایران خواهد رسید.

به گزارش فارس٬ محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن روز (چهارشنبه) در توئیتی با انتشار تصاویری از یاری های مردمی چین برای مردم ایران به منظور مقابله با کرونا نوشت: شوق و اشتیاق مردم چین برای ارسال یاری به ایران تحسین برانگیز است، طی چند روز گذشته صدها هزار ماسک، لباس محافظ، عینک ،کلاه و دستگاه تنفسی دریافت و در سفارت دپو شده برای ارسال این یاری ها درخواست اعزام هواپیمای باری به پکن را نموده ام که امیدوارم سریعا برسد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 881

به "دولت و مردم چین برای مقابله با کرونا چه یاری هایی به ایران ارسال کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت و مردم چین برای مقابله با کرونا چه یاری هایی به ایران ارسال کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید