کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود مالی در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در ایتالیا

به گزارش کولو، یک نهاد مهم مالی در آلمان با توجه به تداوم محدودیت های کرونایی کاهش چشمگیر رشد مالی در3 ماهه ابتدایی امسال را پیش بینی نموده و روز گذشته هم در بسیاری شهرهای ایتالیا شاغلین در بخش های فرهنگی به خیابان ها آمدند و علیه محدودیت ها اعتراض کردند.

کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود مالی در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در ایتالیا

با ما سفر کنید و با تور لحظه آخری ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انواع جهش یافته ویروس کرونا همچنان در اروپا در حال گسترش است و شرایط بسیار دشواری را برای مقامات و شهروندان این اتحادیه ایجاد نموده است.

محدودیت ها در لهستان تشدید می گردد

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که با توجه به افزایش مجدد آمارهای کرونایی در لهستان وزارت بهداشت این کشور از تشدید مجدد محدودیت ها خبر داده است. به گفته وزارت بهداشت این کشور محدویت های سفر و قواعد جدید برای استفاده از ماسک در انتظار شهروندان خواهد بود. این محدودیت ها قرار است از روز شنبه در این کشور اجرایی گردد.

تشدید کنترل های مرزی در دستور کار دولت لهستان

دولت لهستان همچنین بر اساس وزارت بهداشت این کشور اجرای کنترل های مرزی با جمهوری چک و اسلواکی را هم در دستور کار دارد.

وزیر بهداشت لهستان با توجه به شرایط اپیدویولوژیک در دو کشور همسایه این کشور می خواهد عبور ومرور از مرزهای جنوبی خود را محدود کند. این محدودیت ها هم از روز شنبه اعمال خواهد شد. جزئیات دقیق درباره این محدودیت ها را دولت طی امروز اعلام خواهد نمود.

وزیر بهداشت آلمان هم از ایالات این کشور درخواست نموده که سرعت واکسیناسیون را افزایش دهند. علت این درخواست وزیر بهداشت خبرهایی بود مبنی بر اینکه صدها هزار دوز واکسن آسترازنکا در انبارها وجود دارد، اما همچنان مورد استفاده قرار نگرفته است.

422 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8007 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 422 مورد مرگ کرونایی جدید خبر داده است.

انتقاد مجدد کمیسیون اروپایی از تشدید کنترل های مرزی در آلمان

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم از آلمان رفتار مناسب در مسئله کنترل های مرزی را درخواست کرد.

وی در تبادل نظریی با آیسبورگر آلگماینه سایتونگ، اعلام نمود که بسته شدن مرزها به طور کلی مسئله ساز است. در بدترین حالت این امر باعث می گردد که زیرساخت های اجتماعی یک کشور همسایه تعطیل گردد. بنابراین این مسئله خوب است که آلمان استثنائاتی را مد نظر قرار دهد.

منافشات داخلی اروپا درباره مسئله بستن مرزها برای مهار کرونا در نشست آنلاین روز پنج شنبه اتحادیه اروپا هم مطرح خواهد شد.

فون در لاین در تبادل نظر با این رسانه آلمانی پیش بینی کرد که شرایط در ماه های آینده به صورت محسوسی بهبود خواهد یافت. وی در این باره گفت: اروپا تاخیر ها و عقب ماندگی های خود را در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس جبران خواهد نمود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: ما در حال جبران این اوضاع هستیم. وی اختلافات با فراوری نمایندگان واکسن را انتها یافته دانست و از واکسن انگلیسی -سوئدی که تردیدهایی درباره آن وجود دارد حمایت نموده و گفت خودش با اطمینان آماده است این واکسن را تزریق کند.

رئیس کمیسیون اروپایی هم زمان با ایده تجویز فاصله بیشتر بین دو دوز واکسن تا افراد بیشتری دوز اول را دریافت نمایند مخالفت نموده و به تعویق انداختن واکسن دوم را خطرناک ارزیابی کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

معلون رئیس کمیسیون اروپایی هم از بهبود اوضاع کرونایی و به وجود آمدن فرصت سفر در تابستان پیش رو خبر داده و آن را با توجه به افزایش تجربیات و واکسیناسیون، بهتر از تابستان سال قبل دانسته است.

بدعهدی شرکت آسترازنکا در تحویل واکسن به اروپا

شرکت سوئدی -انگلیسی آسترازنکا هم اعلام نموده که در سه ماهه دوم امسال میلادی واکسن های کم تری از آنچه به اروپا وعده داده بود را به این کشور خواهد داد. این شرکت انتظار دارد که بین ماه های آوریل و ژوئن کم تر از نیمی از واکسن هایی که را که وعده داده بود به این اتحادیه ارسال کند.

این خبر را یک نماینده اروپایی اعلام نموده و تاکید نمود که اگر این اتفاق بیفتد این هدف اتحادیه اروپا که تا تابستان باید هفتاد درصد بزرگسالان واکسینه شوند برآورده نمی گردد.

تمدید شرایط اضطراری کرونایی در ایرلند

در ایرلند هم حداقل تا 5 آوریل بالاترین سطح اقدامات کرونایی اعتبار خواهد داشت. این خبر را نخست وزیر این کشور روز گذشته اعلام نمود.

وی با اشاره به اینکه شمار مبتلایان در کشور رو به کاهش است در عین حال تاکید نمود که شیوع ویروس انگلیسی شرایط را کاملا تغییر داده است. حدود 90 درصد موارد آلودگی به کرونا در این کشور در حال حاضر مربوط به ویروس جهش یافته انگلیسی است.

مرکل: در موج سوم کرونا قرار داریم

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در این باره تردید دارد که آیا بازگشایی قریب الوقوع محدودیت های کرونایی امکان پذیر است.

ویروز گذشته) در نشست فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی گفت: ما نمی توانیم این واقعیت را انکار کنیم که در حال حاضر با موج سوم کرونا سرو کار داریم.

وی خواهان موضع محتاطانه در بحث ها برای کاهش محدودیت های کرونایی شده و گفت: آلمان همچنان در شرایط دشواری واقع شده است. ما باید محتاطانه عمل کنیم، اما ما همچنین راه ها و روش هایی را برای مبارزه با این پاندمی در اختیار داریم.

وی با نگاهی به آمارهای کنونی کرونایی همچنین گفت: ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که اکنون در موج سوم کرونا قرار داریم. با ویروس های جهش یافته آفریقای جنوبی این خطر ایجاد می گردد که واکسن های ما دیگر آنگونه که تصور می کنیم موثر نباشند.

مرکل همچنین از طرح وزیر بهداشت آلمان مبنی بر اینکه از همه شهروندان به صورت رایگان تست کرونا گرفته گردد حمایت نموده و در عین حال گفت که ابتدا باید درباره این طرح با ایالات و مقامات آن صحبت گردد. وی اضافه نمود: همچنین تست گیری های سریع باید همراه با مراحل کاهش محدودیت ها و به صورت هماهنگ انجام گردد و به صورت طرحی جدا دیده نگردد.

دولت آلمان هم با وجود انتقادهای کمیسیون اروپایی اعلام نموده که طرح تشدید کنترل های مرزی با کشورهای چک و تیرول در اتریش و اسلواکی را تا سوم ماه مارس (13 اسفند ماه) تمدید می نماید. این خبر را یک سخنگوی وزارت کشور آلمان امروز (سه شنبه) تایید کرد. این کنترل های مرزی برای مهار کرونا از 14 فوریه اعمال شده است.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان هم خواهان در اولویت قرار دریافت واکسیناسیون نیروهای پلیس به دلیل اینکه معین نیست با چه افرادی ارتباط نزدیک برقرار خواهند کرد شده است.

وی تاکید نمود: در کنار مربیان و معلمان پلیس های ما هم باید زودتر واکسینه شوند. وی اضافه نمود: ما باید از آن های که از ما حمایت می نمایند حمایت کنیم

تداوم شیوع ویروس انگلیسی در آلمان

نهادهای بهداشتی آلمان هم از افزایش میزان آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی در بین مبتلایان به کرونا به حدود 30 درصد خبر داده اند.

مراکش هم به دلیل نگرانی درباره شیوع ویروس های جهش یافته فعلا پروازها به مقصد و از مبدا آلمان را ممنوع نموده است. این محدودیت های سفر از امروز تا 21 ماه مارس اعمال می گردد.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از طرف دولت مراکش مسافران صرف نظر از تابعیتی که دارند نباید در صورتی که در آلمان اقامت داشته اند به مراکش سفر نمایند.

دولت مراکش تواقف پروازها از اتریش، هلند و سوئیس را هم برای مهار کرونا در دستور کار قرار داده است

نخست وزیر مجارستان: امکان کاهش محدویت ها وجود ندارد

نخست وزیر مجارستان هم کاهش محدودیت ها در شرایط فعلی را ممکن ندانسته و اعلام نموده که شمار مبتلایان در جریان موج سوم کرونا افزایش پیدا نموده است. این در حالی است که تا به حال تنها تعداد کمی از شهروندان واکسن ضد کرونا را دریافت نموده اند.

پیش بینی رکود مالی در آلمان

اقتصاد آلمان بر اساس ارزیابی انستیتو مهم مالی DIW در اولین سه ماهه امسال میلادی با رکود چشم گیری روبرو خواهد شد. یکی از محققان این انستیتو اعلام نموده که فراوری ناخالص ملی در این کشور حدود 1.5 درصد در این مدت کاهش پیدا خواهد نمود. افزایش چشمگیر شمار مبتلایان و محدودیت های اعمال شده تحولات مالی در این کشور را شدیداتحت تاثیر قرار داده است.

وخامت شرایط کرونایی در جمهوری چک

شرایط کرونایی در جمهوری چک به شدت رو به وخامت گذاشته به گونه ای که ظرفیت تخت های مراقبت های ویژه در حال تکمیل شدن است و دولت از شرکای اروپایی خود درخواست یاری نموده است.

روزنامه اتریشی کوریر در گزارشی نوشت: به دلیل بحران کرونا ظرفیت تخت های مراقبت های ویژه در جمهوری چک به زودی کاملا تکمیل می گردد. معاون وزیر بهداشت مجارستان امروز (سه شنبه) در این باره هشدار داده و اعلام نمود که کشورش تا به حال هرگز در چنین شرایطی نبوده است.

جمهوری چک مذاکرات درباره دریافت یاری از خارج را شروع نموده است. از طرف آلمان پیشنهادی برای انتقال 9 بیمار نیازمند مراقبت های ویژه از این کشور ارائه شده است. همچنین بعضی بیماران قرار است از مناطق پر خطر به مناطق کم خطر تر کرونایی در جمهوری چک منتقل شوند.

در حال حاضر بیش از 6500 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های جمهوری چک بستری هستند. از بین آن ها بیش از 1300 نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

بزرگترین مسئله در این کشور در حال حاضر کمبود پرسنل بهداشتی متخصص است.

جمهوری چک با 968 مبتلا به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت طی 14 روز گذشته و بر اساس جدیدترین آمارهای مقایسه شده توسط آژانس بهداشت و درمان اروپا ECDC از این نظر در راس لیست کشورهای اروپایی واقع شده است.

افزایش تردیدها درباره واکسن کرونا در لهستان

نتایج یک نظر سنجی هم نشان می دهد که با وجود وخامت اوضاع کرونایی در لهستان اما تردیدها درباره تزریق واکسن در این کشور افزایش می یابد. جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که 33 درصد شهروندان این کشور نمی خواهند واکسن بزنند که تعداد آن ها سه درصد بیشتر از ماه ژانویه است.

به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان دولت لهستان اخیرا درباره وقوع موج سوم کرونا هشدارداده است.

اعتراضات کارکنان بخش های فرهنگی ایتالیا به محدودیت ها

در ایتالیا هم اعتراضات علیه بستن دراز مدت نهادهای فرهنگی مانند سالن های سینما و تئاتر افزایش پیدا نموده و روز گذشته بسیاری از شاغلان در این بخش ها در بسیاری شهرهای ایتالیا از جمله رم به خیابان ها آمدند و خواهان کاهش محدودیت ها و بازگشایی این اماکن شدند.

ایتالیا همچنین می خواهد سرعت واکسیناسیون در کشورش را افزایش دهد و از این رو فراوری واکسن داخلی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورها

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4134639 نفر به کرونا مبتلا شده و 121305 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 3629891 نفر به کرونا مبتلا شده و 85044 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3161432 نفر به کرونا مبتلا شده و 68079 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 2832162 نفر به کرونا مبتلا شده و 96348نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2405263 نفر به کرونا مبتلا شده و 69214 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1527

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود مالی در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود مالی در آلمان تا اعتراضات ضد محدودیت ها در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید