روایت یک منتخب با سابقه مجلس از حال و روز مجلس یازدهم ، شاهد اتفاقات عجیبیم؛ مشتاق ریاست زیاد است

به گزارش کولو، منتخب رشت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در این دوره، شاهد اتفاقات عجیبی هستیم یعنی مشتاقان ریاست خیلی زیاد شده اند؛ در این چند ساله من مجلس را به این شکل ندیده بودم.

روایت یک منتخب با سابقه مجلس از حال و روز مجلس یازدهم ، شاهد اتفاقات عجیبیم؛ مشتاق ریاست زیاد است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، جبار کوچکی نژاد، منتخب رشت در مجلس یازدهم اظهار کرد: منتخبان مجلس یازدهم شناخت درستی از مطالبات مردم دارند که بیشترین مطالبه مردم در حوزه اقتصادی است و از آنجایی که حوزه اقتصاد، حوزه وسیعی است، اشتغال، تولید، رشد اقتصادی، ارزش پول ملی در داخل حوزه اقتصاد است. قطعاً منتخبان برای اینکه بتوانند پاسخ مطالبات مردم را بدهند باید از این زاویه وارد مجلس شوند و در جهت مسائل اقتصادی مردم گام بردارند.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از مطالبات اساسی مردم، عدالت و مبارزه با فساد و پرداخت ها است. طبق قانون برنامه و بودجه تفاوت حقوق شاغلان و بازنشستگان باید 15 درصد باشد، اما در حال حاضر فاصله به درصد بالایی رسیده و این فاصله مسائل بسیاری را به وجود آورده است؛ بر همین اساس بازنشستگان از مجلس یازدهم توقع دارند که به این موضوع و فساد و رانت و حقوق های نجومی ورود کند و همه دریافتی ها در سایت تحت کنترل دیوان محاسبات قرار گیرد.

کوچکی نژاد درباره تشکیل فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم نیز گفت: نمایندگان از بخش ها و صنوف مختلف وارد مجلس شده اند و مطالبات منطقه ای و ملی دارند و به نظر من تشکیل فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم معنایی ندارد. از آنجایی که تشکیل فراکسیون اختیاری است، هیچکس افراد را از تشکیل فراکسیون منع نمی کند اما در مجموع وجود فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس دهم بیان نمود: با توجه به اینکه من چهار دوره در مجلس بوده ام اما باید گفت متأسفانه در این دوره، شاهد اتفاقات عجیبی هستیم یعنی مشتاقان ریاست خیلی زیاد شده اند؛ در این چند ساله من مجلس را به این شکل ندیده بودم.

وی ادامه داد: قالیباف، حاجی بابایی، میرسلیم، نیکزاد و حسینی از کاندیداهای ریاست مجلس هستند و در بخش نواب هم کاندیداها دو چندان اضافه شده اند.

کوچکی نژاد اضافه کرد: اشخاصی که کاندیدای ریاست مجلس هستند، چون در گذشته مدیر و وزیر بوده اند، خود را شایسته ریاست می دانند. در نهایت امیدوارم رقابت نهایی بین دو نفر صورت بگیرد و انتخاب شایسته ای داشته باشیم .

منتخب مردم رشت در مجلس یازدهم، تعداد فراکسیون ها را بسیار زیاد دانست و گفت: تعداد فراکسیون ها از عدد گذشته و نمی دانم چه اتفاقی افتاده که این چنین منتخبان به فراکسیون ها هجوم آورده اند، فراکسیون های متعدد با نام های مختلف تشکیل شده به عنوان مثال سه، چهار گروه در حال جمع آوری امضا برای تشکیل فراکسیون کارگری هستند.

وی اضافه کرد: من در مجلس پیش عضو فراکسیون گردشگری و فرهنگیان بوده ام و فکر می کنم در مجلس یازدهم نیز در همین فراکسیون ها حضور داشته باشم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1030

به "روایت یک منتخب با سابقه مجلس از حال و روز مجلس یازدهم ، شاهد اتفاقات عجیبیم؛ مشتاق ریاست زیاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت یک منتخب با سابقه مجلس از حال و روز مجلس یازدهم ، شاهد اتفاقات عجیبیم؛ مشتاق ریاست زیاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید