زارع پور: نابسامانی اینترنت خانگی حاصل سیاست های غلط دهه گذشته است ، مردم شایسته سرعت چند صد مگابیتی اینترنت هستند

به گزارش کولو، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: مردم ما شایسته سرعت های چندصد مگابیتی اینترنت هستند که دور از دسترس نیست.

زارع پور: نابسامانی اینترنت خانگی حاصل سیاست های غلط دهه گذشته است ، مردم شایسته سرعت چند صد مگابیتی اینترنت هستند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، عیسی زارع پور در صفحه اینستاگرام خود درباره گلایه از کندی اینترنت نوشت: نامه ای را یکی از دوستان با واسطه ای برای من فرستاده بود. نامه 2 فرزند خردسالش خطاب به من و گله از بی کیفیتی اینترنت منزل شان بود. وقتی خواندم واقعا متاثر شدم و خوب حق دارند.

وزیر ارتباطات افزود: شرایطی که این عزیزان به آن اشاره کرده اند، شرایط نابه سامان اینترنت خانگی است که با سیاست های غلط و تلمبار شده در یک دهه گذشته به وجود آمده است، به گونه ای که حالا بین 181 کشور رتبه 142 را داریم. شرایط تلفن همراه هم اگرچه بهتر از ثابت است (رتبه 70)، اما آن هم نیازمند بهبود است که به صورت مستمر پیگیری می کنم.

زارع پور تاکید کرد: اصلاح این رویه در کوتاه مدت امکان پذیر نیست، اما برنامه های میان مدت و بلندمدتی برای افزایش کیفیت و سرعت شبکه ارتباطی کشور تدارک دیده ایم.

وی افزود: پروژه فیبر نوری نقاط از دهه فجر امسال کلید می خورد و تا خاتمه دولت سیزدهم 20 میلیون پورت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری برای منازل و کسب و کار ها راه اندازی می شود. البته تحقق این پروژه بزرگ ملی نیازمند عزم ملی است که دولت سیزدهم خود را برای آن آماده کرده است.

این عضو کابینه دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: این چهار هزار تومان سرمایه اولیه آقا محسن و آقا محمد را هم به سرمایه گذاری این پروژه مهم اضافه می کنم و مطمئنم برای این پروژه به اندازه چندهزار میلیارد تومان برکت دارد. مردم ما شایسته سرعت های چند صد مگابیتی اینترنت هستند که دور از دسترس نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2025

به "زارع پور: نابسامانی اینترنت خانگی حاصل سیاست های غلط دهه گذشته است ، مردم شایسته سرعت چند صد مگابیتی اینترنت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع پور: نابسامانی اینترنت خانگی حاصل سیاست های غلط دهه گذشته است ، مردم شایسته سرعت چند صد مگابیتی اینترنت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید