شش کشته و مهاجرت 10 روستا ماحصل یک هفته حمله ترکیه، اشاره بغداد به رجوع به شورای امنیت

به گزارش کولو، عضو روابط عمومی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) اعلام کرد، طی یک هفته بمباران ترکیه در شمال عراق شش عراقی کشته و ساکنان 10 روستا کوچ نموده اند.

شش کشته و مهاجرت 10 روستا ماحصل یک هفته حمله ترکیه، اشاره بغداد به رجوع به شورای امنیت

به گزارش کولو، کاوه شیخ موس، عضو روابط عمومی پ.ک.ک به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: طی یک هفته بمباران ترکیه از زمان شروع عملیات پنجه ببر شش شهروند عراقی کشته شده و ساکنان 10 روستای مرزی از توابع اقلیم کردستان عراق کوچ نموده و زمین های کشاورزی از جمله گندم زارها و زمین های جو آتش گرفته اند، خساراتی نیز به زیرساخت ها و منازل وارد شده اند.

وی افزود: بیشتر مناطقی که هدف جنگنده های ترکیه قرار گرفته اند شاهد هیچ اثری از نیروهای پ.ک.ک نیستند، از جمله این مناطق دو شهرستان سنجار در غرب موصل و مخمور واقع در بین موصل و اربیل در شمال این کشور هستند.

بنا به تاکید این عضو پ.ک.ک، از بیش از 27 سال پیش ترکیه اردوگاه آوارگان نمودهای این کشور را در شهرستان مخمور هدف گرفته است، در حملات هوایی ترکیه غیرنظامیان هدف گرفته می شوند. این حملات جدید منجر به کشته شدن سه شهروند که برادر و از ساکنان منطقه شیلادزی بودند، نیز کشته شدن دو تن در منطقه متینه و یک تن در منطقه برادوس شدند که پستی نیز در نیروهای پیشمرگ وابسته به اقلیم داشته است.

این در حالی است که وزارت خارجه عراق امروز (یکشنبه) یادداشت اعتراضی را به سفیر ترکیه در این کشور تقدیم کرد.

احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت، در بندهای این اعتراض نامه به چالش های مشترک کشورهای همجوار تمرکز شد که با اقدامات یک جانبه قابل حل نیستند.

وزارت خارجه عراق در این یادداشت اعتراضی بر موضع ثابت و اولیه این کشور در حق خود در دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت آن و نیز امکان درخواست از شورای امنیت و سازمان های بین المللی برای حمایت از عراق تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1084

به "شش کشته و مهاجرت 10 روستا ماحصل یک هفته حمله ترکیه، اشاره بغداد به رجوع به شورای امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش کشته و مهاجرت 10 روستا ماحصل یک هفته حمله ترکیه، اشاره بغداد به رجوع به شورای امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید