شناسایی مرفه ترین کشورهای اروپایی؛ کدام شهروندان توانایی بهتری برای پرداخت قبوض دارند؟

به گزارش کولو، خبرنگاران: مرفه ترین کشورهای اروپایی از لحاظ مالی در مطالعه ای شناسایی شدند.

شناسایی مرفه ترین کشورهای اروپایی؛ کدام شهروندان توانایی بهتری برای پرداخت قبوض دارند؟

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از ایبنا، بلومبرگ نوشت، شرکت سوئدی Intrum AB در مطالعه ای در زمینه سطح رفاهی در اروپا اعلام کرد: کشورهای آلمان و اتریش در رده بندی مرفه ترین کشورهای اقتصادی اروپا قرار دارند و یونان و لیتوانی کمترین رفاه را در کشورهای اروپایی دارند.

کشورها بر اساس شاخص هایی از قبیل توانایی پرداخت به موقع قبوض، عدم وجود بدهی های وام، داشتن پس انداز و سطح سواد اقتصادی ارزیابی شدند.

کارشناسان دریافته اند که مردم آلمان و دانمارک بالاترین توانایی در پرداخت به موقع قبض های خود را دارند. ساکنان مجارستان، جمهوری چک و استونی کمترین بدهی را برای وام دارند، در حالی که شهروندان سوئد و سوئیس می توانند یک ماه بیشتر از سایر ساکنان اروپا پس انداز نمایند. کارشناسان همچنین دریافتند که بیشترین سواد اقتصادی را مردم فنلاند و انگلیس دارند.

در بخش دیگری از این مطالعه معین شد که حدود 45 درصد از مردم اروپا شکایت دارند که هزینه هایشان سریعتر از درآمدشان رشد می نماید. یک چهارم مصرف نمایندگان اعتراف کردند که در سال 2019 وام گرفته اند یا برای پرداخت قبض به کارت اعتباری متوسل شده اند.

در مقایسه با سال 2018، این شاخص چهار درصد رشد داشته است. در خصوص پس انداز حدود 75 درصد از مردم اروپا می گویند که می توانند هر ماه مبلغی از حقوق خود را پس انداز نمایند، اگرچه بیش از نیمی از آنها از مقدار مبلغی که پس انداز می نمایند راضی نیستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 516

به "شناسایی مرفه ترین کشورهای اروپایی؛ کدام شهروندان توانایی بهتری برای پرداخت قبوض دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی مرفه ترین کشورهای اروپایی؛ کدام شهروندان توانایی بهتری برای پرداخت قبوض دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید