غرق شدن در خواب چه تعبیری دارد؟

به گزارش کولو، غرق شدن، کابوس بعضی از افراد است، اما در خواب تعابیر متفاوتی دارد که در این گزارش به آن پرداخته ایم.

غرق شدن در خواب چه تعبیری دارد؟

به گزارش خبرنگار ،هر ساله تعداد زیادی از افراد به دلیل بی احتیاطی و بر اثر غرق شدن جانشان را از دست می دهند و این اتفاق کابوس بعضی از افراد است، اما به راستی غرق شدن در عالم خواب چه تعبیری دارد؟

حضرت یوسف خواب غرق شدن را چنین تعبیر نموده است: دیدن غرق دریا نعمت بود

تعبیر خواب غرق شدن از نظر امام جعفر صادق (ع) بر چهار وجه است. مال بسیار، بخت و اقبال در کارها، صحبت و همنشینی با مردم بی مذهب و منفعت.

جابر مغربی نیز می گوید:اگر کسی در خواب ببیند که در آب غرق شده و بمرد، دلیل که در شغل جهان غرق گردد.

او تعبیر دیگری نیز برای خواب غرق شدن دارد. در این تعبیر خواب می خوانیم اگر کسی در خواب ببیند آب او را فرو برد و باز او را بالا آورد. دلیل که کار جهان که به دست آورده بگذارد و راه آخرت گزیند. اگر بیند ملکی یا حیوانی از او غرق شد، دلیل که از کاری فرو ماند و عاقبت رهایی یابد.

بیشتر بخوانید:تعبیر خواب ازدواج از منظر امام صادق (ع)

تعبیر خواب غرق شدن در کتاب نفایس الفنون نوشته شمس الدین محمد بن محمود آملی، پزشک و فیلسوف ایرانی اینگونه است:اگر کسی در خواب ببیند که در دریا غرق شد و بمرد و بعد از آن وی را بالا افکند، دلیل که در کار جهان به حرص غرق گردد. اگر بیند که غرق شد و باز از دریا بیرون آمد، دلیل است که از کار جهان خلاصی یابد.

ابن سیرین نیز خواب غرق شدن را این چنین تعبیر نموده است:اگر کسی در خواب ببیند که در رود غرق شد، دلیل کند که تا به وقت مرگ از غم رهایی بیابد و هر چند رود بزرگ تر و صاف تر بود، مرد بزرگوارتر و به منزلت و دیانت بهتر بود.

او تعبیر دیگری نیز از غرق شدن دارد که در آن چنین می خوانیم: اگر کسی درخواب ببیند در دریا غرق شد و بمرد، دلیل که پادشاه او را هلاک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 323

به "غرق شدن در خواب چه تعبیری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرق شدن در خواب چه تعبیری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید