مراقب خشکشویی های آنلاین باشید

به گزارش کولو، رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران ضمن اعلام کاهش 30 درصدی تقاضای این صنف نسبت به شب عید سال قبل و افزایش 20 تا 30 درصدی نرخ خشکشویی در سال 1401، نسبت به استفاده از خشکشویی های آنلاین هشدار داد.

مراقب خشکشویی های آنلاین باشید

رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران ضمن اعلام کاهش 30 درصدی تقاضای این صنف نسبت به شب عید سال قبل و افزایش 20 تا 30 درصدی نرخ خشکشویی در امسال، نسبت به استفاده از خشکشویی های آنلاین هشدار داد.

ابوالفضل رجب زاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تقاضای خشکشویی ها در شب عید امسال نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش داشته، اظهار کرد: دلیل این کاشه تقاضا مسائل معیشتی است و مردم اول به فکر نیازهای اولیه از جمله تغذیه هستند.

وی با بیان اینکه در امسال قیمت مواد اولیه 60 تا 70 درصد افزایش یافته، گفت: افزایش قیمت خشکشویی ها نیز 20 تا 30 درصد بوده است.

رجب زاده با بیان اینکه صنف خشکشویی هر روز ضعیف تر می گردد، توضیح داد: در 11 سال گذشته همیشه تعداد اعضای این صنف کمتر از 1000 نفر بوده، که نشان می دهد به همان تعداد که به این صنف وارد، از آن خارج می شوند، چون سود و آینده خاصی ندارد. ماشین لباسشویی با دلار نو چندین برابر شده و شرایط مشابهی برای مواد اولیه صادق است. افرادی که در این صنف مانده اند معمولا صاجب مغازه هستند و کار دیگری هم بلند نیستند.

رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران درباه خشکشویی های آنلاین نیز گفت: مکان این خشکشویی های آنلاین و محل شستن لباس ها معین نیست. قیمت این واحدها هم معین نیست، اما واحدهای صنفی متناسب با درجه قیمت خود را در معرض دید مشتری قرار می دهند.

وی با بیان اینکه در مواردی شاهد بودیم خشکشویی های آنلاین با بدترین شرایط لباس را شست وشو دادند، اما برترین قیمت را خواسته اند، توضیح داد: اتحادیه اطلاعاتی از اینکه خشکشویی های آنلاین لباس ها را کجا شست وشو می دهند ندارد و نمی توان گفت لباس آلوده می گردد. یا نه. موردی داشتیم که لباس در کارگاهی که لباس های بیمارستانی شسته می شده، شست وشو داده شده است.

رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران ادامه داد: بنابراین پیشنهاد ما این است از واحدهای دارای پروانه کسب استفاده نمایند که اکثرا به صورت تلفنی سرویس دهی رفت و آمد دارند. کسب و کارهای آنلاین از اتحادیه کسب و کارهای مجازی مجوز می گیرند و کار آن جمع کردن لباس و تحویل آن است. اما این واحدها پا را فراتر گذاشته و لباس ها را در مواردی در بدترین کارگاه ها شست وشو می دهند. 90 درصد این واحدها لباس ها را با آب می شویند و اصلا پرکلر و مواد خشکشویی در کار نیست تا برای آن ها صرفه داشته باشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 فروردین 1402 بروزرسانی: 1 فروردین 1402 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2221

به "مراقب خشکشویی های آنلاین باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب خشکشویی های آنلاین باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید