مرگ آهوهای یزد در استخرها!

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد با اشاره به این که توجه نکردن به گونه نادر آهو، انقراض آن را در پی دارد، گفت: براساس گزارشات بدست آمده تلفات جاده ای و سقوط در استخرهای بدون حصار مهم ترین عوامل مرگ آهو در مهریز است.

مرگ آهوهای یزد در استخرها!

نیره پورملائی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به این که طبق آخرین سرشماری صورت گرفته 850 راس آهو در منطقه کالمند بهادران زندگی می نمایند، اظهار کرد: با توجه به این که بیشترین تعداد آهوهای استان در منطقه حفاظت شده بهادران زندگی می نمایند، توجه نکردن به آنها انقراض این گونه را در پی دارد.

وی با بیان این که طبق گزارشات بدست آمده تلفات جاده ای نقش مهمی در مرگ این گونه دارند، اضافه نمود: ساخت جاده در منطقه حفاظت شده کالمند جان این گونه را تهدید نموده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد با اشاره به این که سقوط در استخرهای بدون حصار از دیگر عوامل تلف شدن این گونه جانوری در استان است، گفت: در مواردی مامورین اجرایی متوجه تلف شدن آهو داخل استخر مزارع شدند.

این مسئول با بیان این که اخیرا مامورین پاسگاه محیط بانی مهدی آباد در منطقه حفاظت شده آثار خون، موی آهو و یک تکه آرم پراید مشاهده کردند، اعلام نمود: تحقیقات جهت شناسایی وسیله نقلیه با هماهنگی نیروی انتظامی در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 10 خرداد 1398 شناسه مطلب: 136

به "مرگ آهوهای یزد در استخرها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ آهوهای یزد در استخرها!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید