موزه دست بافته های سیرجان احتیاج به اعتبار دارد

به گزارش کولو، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: برای راه اندازی موزه دست بافته های داری سیرجان به 30 میلیارد ریال اعتبار احتیاج است.

موزه دست بافته های سیرجان احتیاج به اعتبار دارد

به گزارش دنیای سفر فریدون فعالی در نشست مشترک با نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و معاون فرماندار، شهردار و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و شرکت های معدنی و صنعتی شهرستان سیرجان در مورد مسایل پیرامون شهر ثبت جهانی سیرجان با اشاره به اینکه برای راه اندازی موزه دست بافته های داری این شهرستان به 30 میلیارد ریال اعتبار احتیاج است افزود: این اعتبار برای فعالیت هایی همانند انجام مطالعات و طرح محتوایی و بعلاوه خرید اموال این موزه در نظر گرفته شده است که امیدواریم با همکاری مسئولان محلی این شهرستان تامین گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان به دبیرخانه شهر جهانی سیرجان اشاره نمود و گفت: به زودی فردی توانمند برای ریاست این دبیرخانه معرفی می گردد که کمیته های مختلفی همانند کمیته آموزش، تحقیق و پژوهش، فراوری و حمایت از هنرمندان صنایع دستی این شهرستان را تشکیل می دهد و بر توسعه این کمیته ها تاکید خواهد داشت.

او خواستار اختصاص ردیف اعتباری جداگانه ای به مبلغ 10 میلیارد ریال برای فعالیت های مرتبط با دست بافته های داری و غیرداری این شهرستان از سوی مسئولان این شهرستان شد و گفت: پژوهش، تحقیق، اجرای نمایشگاه های ملی و سایر اهداف حوزه صنایع دستی این شهرستان احتیاجمند بودجه کافی است که امیدواریم این موضوع در اولویت برنامه های شهرستان سیرجان قرار گیرد.

فعالی به برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی در اسفندماه سالجاری در شهرستان سیرجان اشاره نمود و گفت: با توجه به ظرفیت های این شهرستان در زمینه دست بافته های داری و غیرداری می توان نمایشگاه باشکوهی برپا کرد و از هنرمندان سراسر کشور برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آورد.

او با بیان اینکه با ثبت شهر سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم مسئولیت مدیران این شهرستان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سنگین تر شده است افزود: انتظار داریم مدیران دستگاه های مختلف و بخش خصوصی این شهرستان در زمینه برگزاری رویدادها و مباحث فرهنگی مرتبط با صنایع دستی با این اداره کل همکاری داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در خاتمه از برگزاری جلسه دفاعیه شهرهای نامزد ثبت ملی استان کرمان در تاریخ 4 بهمن ماه سالجاری در تهران اطلاع داد و بیان کرد: شهرهای کرمان، شهربابک، راین، راور و قلعه گنج به ترتیب به عنوان شهر ملی صنایع دستی، شهر ملی سنگ فیروز، شهر ملی چاقوسازی، شهر ملی قالی و شهر ملی حصیربافی نامزد شده اند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1983

به "موزه دست بافته های سیرجان احتیاج به اعتبار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه دست بافته های سیرجان احتیاج به اعتبار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید