نسخه وزارت بهداشت برای عدم ورود کرونا به مدارس

به گزارش کولو، معاون بهداشت وزارت بهداشت، ضمن اشاره به آخرین شرایط بیماری کرونا ویروس در دنیا و ایران به ارائه راهکارهای لازم در جهت پیشگیری از ورود این ویروس به کشور پرداخت.

نسخه وزارت بهداشت برای عدم ورود کرونا به مدارس

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات استرالیا تحصیل هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش کولو از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی که به همراه معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در ارتباط ویدئویی با معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی و معاونان تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور شرکت نموده بود، با اشاره به تاریخچه کرونا و آخرین شرایط آن در دنیا و ایران گفت: ابتدای پیدایش این ویروس در چین برای مدتی سیستم پذیرش بیمار و شیفت بندی پرسنل به خاطر هجوم بیماران در بیمارستان های این کشور با مشکل روبرو شد.

وی سیستم قرنطینه در چین را بسیار سخت و جدی اعلام کرد و گفت: 11 میلیون چینی در شهر ووهان به طور کامل و 59 میلیون چینی در استان هوبای بهطور نسبی در قرنطینه قرار دارند. هم اکنون 24 کشور دنیا درگیر کروناویروس هستند و 910 نفر کشته شده اند و بیش از 40 هزار نفر درگیر این بیماری هستند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هیچ کروناویروسی حتی سارس و مِرس به این اندازه در دنیا کشته نداده است، گفت: در عین حال باید توجه داشت که کروناویروس جدید اگرچه نسبت شیوع بالاتری نسبت به کروناویروس های قبلی دارد ولی نسبت مرگ افراد در آن بسیار کمتر از بقیه و در حد دو درصد است.

وی بار دیگر با تاکید بر اینکه کرونا وارد کشور نشده است از معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی به ویژه دانشگاه های علوم پزشکی مرزی خواست حداکثر کوشش خود را در جهت اتخاذ تمهیدات لازم برای پیشگیری ازابتلا به کرونا به کار گیرند.

رئیسی توضیح داد: پرواز مسافرتی به چین ممنوع شده است و هموطنانی که آنجا هستند هم با داشتن کارت سلامت و اعلام اسامی شان به وزارت بهداشت توسط نهادهای ذیربط و تحت کنترل می توانند وارد کشور شوند.

وی اعلام کرد: 57 دانشجوی ایرانی در ووهان تحت تدابیر لازم قرنطینه بودند و اکنون 6 روز است وارد کشور شده اند و هیچ مسئله ای ندارند. در عین حال یک هفته دیگر در قرنطینه می مانند.

رئیسی اضافه کرد: تمام ضوابط یک قرنطینه کامل از درون هواپیما تا ورود و اقامتشان در کشور برای آنان اجرا شده است و برای اطمینان حتی پسماندهای هواپیما و محل اقامت شان بی خطرسازی و امحاء می گردد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در فرودگاه امام (ره) علاوه بر تب سنجی، دوربین های حرارتی نصب شده که این کار در فرودگاه های بین المللی مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز نیز انجام گرفته یا در دست انجام است.

وی از معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواست مرزهای ورودی اعم از زمینی، دریایی و هوایی را به دقت کنترل نمایند.

رئیسی خطاب به معاونان تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان ها نیز گفت: با آموزش سراسری به دانش آموزان شرایط برای شست وشوی مداوم دست ها با مایع مخصوص در تمام مدارس تدارک دیده گردد و یکی از زنگ های تفریح را به صورت نمادین در هر روز زنگ شست وشوی دست ها قرار دهند زیرا این کار تا 90 درصد از ابتلا به کرونا جلوگیری می نماید.

در ادامه این نشست دکتر مهرزاد حمیدی- معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش - ضمن اشاره به هماهنگی های به عمل آمده برای آموزش پیشگیری از کرونا ویروس اظهارکرد: وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس آمادگی کامل دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: ادارات کل آموزش و پرورش کلیه استان ها هماهنگ با دانشگاه های علوم پزشکی در راه ارتقای سلامت دانش آموزان گام برخواهند برداشت.

در بخش دیگری از این ارتباط ویدئویی معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی مرزی آخرین اقدامات در مورد کنترل کرونا ویروس را در استان های خود گزارش نموده و معاونان تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش این استان ها نیز آخرین اقدامات و برنامه های خود در این زمینه را تشریح کردند.

بنابر اعلام وبدا، در این ارتباط زنده که در محل دفتر معاونت بهداشت برگزار گردید جمعی از مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش حضور داشتند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 806

به "نسخه وزارت بهداشت برای عدم ورود کرونا به مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه وزارت بهداشت برای عدم ورود کرونا به مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید